Preparaty i leki na parodontozę

Znaleziono produktów: 3

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i leki na parodontozę

(3)

-

Leki na paradontozę – skuteczne środki w walce z chorobą przyzębia

Parodontoza jest jedną z najczęstszych chorób jamy ustnej. Zaczyna się od stanu zapalnego dziąseł, który pojawia się, gdy bakterie osadzające się na powierzchni zębów i w przestrzeniach międzyzębowych powodują zaczerwienienie dziąseł a także ich obrzęk, krwawienie i ból. Objawami paradontozy są także: odsłonięte szyjki zębowe, pogłębione kieszonki międzyzębowe i nieprzyjemny zapach z ust.

Dlaczego paradontoza jest tak powszechna? Przyczyny powstawania paradontozy wiążą się z głównie z niewłaściwą higieną jamy ustnej. Nasze dziąsła i zęby są nieustannie narażone na działanie czynników, które negatywnie wpływają na ich stan. Szczególnym zagrożeniem są bakterie, odpowiadające za rozwój płytki nazębnej i paradontozy. Nieleczona, zaawansowana paradontoza prowadzi do ograniczenia stabilności zębów, a nawet do ich wypadania i może też odpowiadać za rozwój stanów zapalnych w organizmie. Proces leczenia tej choroby przyzębia może być długotrwały i mało skuteczny, jednak dobre leki na paradontozę i regularne wizyty u dentysty, który będzie usuwać kamień nazębny, mogą wiele zdziałać. 

Pasta na paradontozę – codzienna ochrona i wsparcie dla zdrowych dziąseł

Jeśli zmagasz się z tą chorobą, w Twojej łazience nie może zabraknąć skutecznej pasty na paradontozę. Taki produkt to podstawa – należy stosować go każdego dnia. Większość specjalistycznych past do zębów na paradontozę ma w swoim składzie chlorheksydynę, która zmniejsza płytkę nazębną, ogranicza rozwojowi bakterii w jamie ustnej, a także wykazuje działanie antyseptyczne. Pasty na paradontozę wzmacniają także osłabione dziąsła i zapobiegają ich krwawieniu. Trzeba jednak zaznaczyć, że nawet najlepsza pasta na paradontozę nie pomoże, jeśli zęby będą szczotkowane w sposób nieprawidłowy i pominięte zostaną wizyty u stomatologa. Nie bagatelizuj też dolegliwości bólowych, bo mogą mieć one różne przyczyny. Tylko specjalista jest w stanie wyleczyć stan zapalny zęba, który powstaje w wyniku uszkodzenia miazgi zęba.

Zaawansowana paradontoza – profesjonalne podejście do leczenia stanów zapalnych

Zastanawiasz się, co stosować na parodontozę, gdy jej stadium jest zaawansowane? Gdy dochodzi do rozwoju choroby przyzębia, należy sięgnąć po specjalistyczne pasty na parodontozę, płyny do płukania ust oraz żele do stosowania miejscowego. Takie produkty wyróżniają się wysoką zawartością chlorheksydyny, w ich składzie często znajduje się także chlorek cetylopirydyniowyŻel do stosowania na dziąsła sprawdzi się przy krwawieniu dziąseł i w stanach zapalnych, używa się go także do zredukowania płytki bakteryjnej i w celu zapobiegania powstawaniu kamienia nazębnego. Może on także wykazywać właściwości przeciwbólowe. Aby uniknąć stanów zapalnych jamy ustnej, warto stosować także specjalistyczne płyny, które dodatkowo pomagają pozbyć się nieświeżego oddechu.

Trzeba zaznaczyć, że leki na krwawiące dziąsła i paradontozę z dużą zawartością chlorheksydyny powinny być stosowane okresowo, z przerwami. Ich używanie należy skonsultować ze stomatologiem. Tylko specjalista jest w stanie określić, jak najlepiej leczyć paradontozę w konkretnym przypadku, poza tym dentysta raz na pół roku powinien dokładnie oczyścić zęby z osadów i złogów.

Paradontoza – leki bez recepty: rekomendowane produkty dla zdrowych dziąseł

Interesują Cię pasty, płyny, żele i tabletki na zapalenie dziąseł? Wiele takich produktów można kupić bez recepty, choć oczywiście warto zapytać stomatologa, czy ma jakieś konkretne wskazania. Przyjrzyj się naszej ofercie – wybraliśmy najlepsze, rekomendowane produkty, dzięki którym dużo łatwiej jest zadbać o zdrowie dziąseł. Parodontoza nie rozwinie się, jeśli będziesz stosować dobre leki bez recepty oraz produkty, które ewentualnie przepisze Ci stomatolog kontrolujący przebieg choroby. Szukasz naturalnych preparatów korzystnie działających na dziąsła? Sprawdź, jak działa propolis!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem