Leki i preparaty na zgagę i refluks oraz wrzody żołądka

Znaleziono produktów: 24

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki i preparaty na zgagę i refluks oraz wrzody żołądka

(24)

-


Jak sobie radzić ze zgagą w ciąży?

Zgaga jest jedną z najczęściej występujących przypadłości w ciąży. Pocieszeniem dla przyszłych mam, które do tej pory nie zmagały się z tą niedogodnością może być fakt, że w większości przypadków po porodzie zgaga ustępuje samoistnie. Dzieje się tak, ponieważ najczęstszą przyczyną zgagi w ciąży jest ucisk macicy na żołądek, a także wysoki poziom progesteronu. Niekiedy zgaga powodowana jest nieodpowiednim komponowaniem jadłospisu w ciąży. Tłuste, pikantne, przetworzone produkty powinny zostać skreślone z diety - nie tylko mogą nasilać objawy zgagi, ale ponadto negatywnie wpływają na zdrowie ciężarnej.

Zgaga w ciąży może być leczona domowymi sposobami. Jednym z najskuteczniejszych jest soda oczyszczona rozpuszczona w ciepłej wodzie - należy pamiętać, aby nie spożywać więcej, niż jedną łyżeczkę na dobę, ponieważ większa ilość może powodować rozwolnienie. Innym domowym sposobem jest picie napoju z wody, łyżeczki octu jabłkowego i łyżeczki miodu. Kolejnym sposobem dostępnym bez wizyty w aptece jest napar z imbiru, mięta lub rumianek. Przy czym warto pamiętać, że ciężarne zmagające się z nadciśnieniem nie powinny nadużywać w swojej diecie imbiru.

Z leków dostępnych bez recepty bezpieczne dla ciężarnych są preparaty mleczka na bazie aluminium - należy je jednak stosować po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę i nie przekraczać liczby dawek wskazanej w ulotce dołączonej do leku.


Wstydliwe przypadłości ciążowe – jak sobie z nimi poradzić?

Ciąża to jednocześnie piękny, ale też wymagający czas dla przyszłej mamy. W trakcie jej trwania mogą pojawić się dolegliwości, z którymi kobieta do tej pory się nie spotkała. Jednymi z najczęściej wymienianych wstydliwych przypadłości ciążowych jest nietrzymanie moczu, problemy z wypróżnianiem, wzdęcia, nawracające czkawki. Drażliwość, bolesność piersi czy skłonność do ulegania słodkim zachciankom może być znana kobietom, które szczególnie trudno przechodzą czas menstruacji. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie leki i sposoby, które mogą być stosowane przez kobiety z PMS są dostępne kobietom ciężarnym. Kobiety ciężarne nie mogą wykonywać pewnych rodzajów ćwiczeń, spożywać alkoholu, a także sięgać po ibuprofen czy część ziół i leków na wzdęcia.

W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu u kobiet ciężarnych pierwszym krokiem jest skonsultowanie się z ginekologiem prowadzącym ciążę i urofizjoterapeutą. Z dużym prawdopodobieństwem, jeśli wcześniej ta dolegliwość nie występowała, ustąpi samoistnie po porodzie, a aktualnie jest powodowana uciskiem macicy na pęcherz i drogi moczowe. Należy jednak sprawdzić, czy powodem nie jest przewlekły stan zapalny pęcherza lub inne zmiany w obrębie ujścia cewki moczowej. Wzdęcia są naturalną reakcją organizmu na zwiększającą się macicę, która przemieszcza poszczególne narządy w brzuchu kobiety, a także uciska jelita. Można starać się je zredukować pijąc miętę, jedząc produkty z dużą ilością błonnika i nie nosząc obcisłych ubrań.

W przypadku nawracających czkawek, wzdęć i problemów z wypróżnianiem wskazane jest również przyjrzenie się bliżej swojej diecie. Kobiety ciężarne, aby nie obciążać zanadto żołądka, powinny spożywać niewielkie, za to częste posiłki. Dobrze jest zadbać, aby zawierały one jak najmniej produktów przetworzonych, a jak najwięcej lekkostrawnych, odżywczych produktów o dużej zawartości witamin i minerałów: warzywa, kasze i chude mięsa powinny stanowić podstawę diety kobiety ciężarnej. Dodatkowo jaja, orzechy, zimnotłoczone oleje i suszone owoce (szczególnie śliwki), które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu trawiennego.

Pokarmy powodujące zgagę oraz sposoby jej łagodzenia

Osoby, które miewają problemy ze zgagą, koniecznie powinny unikać produktów ciężkostrawnych. Co to oznacza? Przede wszystkim, ze swojej diety powinny one wyeliminować potrawy tłuste, pikantne, zalane zawiesistymi sosami na bazie mąki i nabiału. Przy zgadze niewskazane jest również spożywanie napojów gazowanych, mocnej herbaty i kawy, czekolady i owoców cytrusowych. Wszystkie one mogą powodować wzmożone uczucie pieczenia oraz cofanie się treści żołądka do przełyku.

Jeśli już jednak dojdzie do pojawienia się zgagi, można sobie radzić stosując preparaty apteczne przeznaczone do łagodzenia objawów zgagi, a także sięgając po domowe sposoby. Spożywanie siemienia lnianego, napoju z rozpuszczonej w wodzie sody, szklanki nietłustego mleka czy świeżo wyciśniętego soku z marchewki powinno pomóc na pieczenie przełyku. Warto również zaopatrzyć się w imbir, który starty i dodawany do potraw nadaje im wyjątkowego, azjatyckiego smaku, ale również świetnie sprawdza się jako środek przeciwbólowy i łagodzący dolegliwości żołądkowe.


Sposoby na ciążowe mdłości - najlepsze porady

Mdłości w ciąży to temat, z którym spotyka się niemal każda przyszła mama na jednym z etapów spodziewania się dziecka. Warto pamiętać, że chociaż jest to nieprzyjemny objaw, to zupełnie naturalny i przeminie. Najwięcej kobiet raportuje nudności w pierwszym trymestrze ciąży, niektórym mdłości towarzyszą przez wszystkie trzy trymestry. Należy pamiętać, że preparaty na mdłości w podróży tradycyjnie stosowane aby uśmierzyć złe samopoczucie w trasie, nie mogą być stosowane przez ciężarne. Preparaty, które są bezpieczne dla przyszłych mam, bazują na kłączu imbiru, witaminie B6 (jej niedobór powoduje m.in. mdłości) i wyciągach roślinnych o właściwościach neutralizujących nudności.

Oprócz leków i preparatów z apteki, warto stosować na co dzień domowe sposoby. Przede wszystkim, unikać ekspozycji na silne zapachy - nawet te, które przed okresem ciąży były przez nas lubiane. Po drugie, ważne jest spożywanie częstych, niewielkich posiłków i przegryzanie zdrowych przekąsek tak, aby nie doprowadzić do pojawienia się uczucia głodu. "Ssanie" w żołądku może potęgować mdłości. Kobiety odczuwające mdłości w ciąży odczuwają ulgę pijąc dużą ilość ciepłej (nie gorącej!) wody. W razie pojawienia się ataku nudności należy się położyć, najlepiej na lewym boku i odpocząć - forsowanie się jest niewskazane. Dopuszczalny jest spacer, jeśli mamy możliwość przejść się po parku lub miejscu spokojnym i poodychać świeżym powietrzem. Niektóre kobiety doświadczają ulgi w atakach nudności poprzez wąchanie skórki od pomarańczy, olejku herbacianego lub naparu z imbiru. Wbrew obiegowej opinii, nudności u ciężarnych pojawiają się nie tylko z rana, ale niektórym kobietom towarzyszą w różnych porach doby - w tym w nocy. Jeśli będą one szczególnie uciążliwe, co więcej, będą prowadzić do faktycznych wymiotów i zagrażać odwodnieniem organizmu, konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem prowadzącym ciążę.


Preparaty i tabletki na refluks, wrzody żołądka i zgagę

W dobrze zaopatrzonej aptece znajdziemy wiele preparatów na refluks, wrzody żołądka i zgagę. Należy wiedzieć, że większości z nich nie można ze sobą łączyć, a stosowanie poszczególnych preparatów nie jest wskazane dla wszystkich osób. Ciężkie dolegliwości związane z refluksem, czyli cofaniem się treści żołądka do przełyku, należy konsultować z gastrologiem - mogą być objawem poważnej choroby, która wymaga zastosowania leków na receptę, a w skrajnym przypadku nawet interwencji chirurgicznej. Wrzody żołądka również powinny być pod kontrolą lekarza, który w odpowiednich odstępach czasu zleci stosowne badania, na podstawie których będzie śledzić postęp choroby i zmieniać stosownie zalecenia.

Preparaty i tabletki na dolegliwości żołądkowe dostępne w aptece są bezpieczne i mogą służyć jako doraźna pomoc przy nasileniu się objawów choroby. Część osób doświadcza silnych bólów żołądka w okresie jesiennym i wiosennym, co związane jest z nasiloną aktywnością bakterii helicobacter pylori. Do tej pory nie udało się ustalić, dlaczego akurat w tym czasie zwiększają się dolegliwości osób zarażonych tą bakterią, jednak sam fakt został wielokrotnie dowiedziony badaniami klinicznymi. Neutralizowanie kwasów żołądkowych jest możliwe przy zastosowaniu odpowiedniej diety, ale także bezpiecznych preparatów aptecznych bez recepty. Dostępne są one w postaci wygodnych do ssania pastylek, tabletek, gum do żucia - który z nich będzie dla nas najlepszy, najlepiej skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.


Leki na mdłości w ciąży - tabletki i opaski akupresurowe

Na rynku farmaceutycznym i medycznym pojawia się coraz więcej propozycji kierowanych bezpośrednio do kobiet w ciąży doświadczających nudności. I tak przyszłe mamy mogą zakupić gumy na mdłości ciążowe, jak również skorzystać z opatentowanego wynalazku, jakim jest opaska akupresurowa. Jej stosowanie jest w pełni bezpieczne. Producenci zalecają założenie opaski na nadgarstek zaraz po przebudzeniu i noszenie jej tak długo, jak jest to konieczne. Skuteczność opasek akupresurowych wywierających nacisk na punkty kojarzone w tradycyjnej medycynie z doświadczaniem mdłości, została potwierdzona badaniami producenta. Opaski znajdują zastosowanie również przy mdłościach powodowanych migrenami, podróżowaniem, a także przy mdłościach będących skutkiem ubocznym chemioterapii. Mogą być używane wielokrotnie oraz nie są obarczone żadnymi skutkami ubocznymi. Jak widać, możliwości uśmierzania dolegliwości ciążowych jest aktualnie bardzo wiele - każda przyszła mama z pewnością znajdzie sposób, który przyniesie jej ulgę.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem