Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Elektrolity

7,48zł
13,98zł
10,02zł
10,22zł
9,95zł
7,94zł
18,69zł

Pokarmy bogate w elektrolity i sposoby na uzupełnienie elektrolitów

Wygodnym i jednocześnie bezpiecznym sposobem uzupełnienia elektrolitów, jest sięgnięcie po elektrolity w formie saszetek do rozpuszczania w wodzie. Innym popularnym środkiem są elektrolity w formie tabletek, również rozpuszczalne. Warto również regularnie pić wodę średniomineralizowaną - niewielkimi łykami, przez cały dzień. Dla osób doświadczających niedoborów elektrolitowych doskonałym rozwiązaniem jest picie soku pomidorowego lub mocno rozcieńczonego wysokiej jakości soku jabłkowego. Zarówno pomidory jak i jabłka zawierają dużo związków ułatwiających wchłanianie elektrolitów z żywności, glukozę, potas. Po antybiotykoterapii, biegunkach czy wymiotach, konieczne jest odstawienie używek takich jak kawa, ale również herbata, ponieważ mogą one zaburzać wchłanianie przyjmowanych elektrolitów.

Dlaczego ważne jest, abyś miał wystarczająco dużo elektrolitów w swojej diecie

Elektrolity, chociaż często niedoceniane, odgrywają tak samo istotną rolę w naszym organizmie jak witaminy, minerały i inne pierwiastki. Dbanie o ich dostosowaną do naszych potrzeb podaż zapewnia sprawną pracę umysłu i całego ciała, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia różnorodnych dolegliwości ze strony układu mięśniowego, nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Po elektrolity powinny sięgać szczególnie osoby narażone na ich utratę: osoby aktywne fizycznie, sportowcy, osoby pracujące intensywnie umysłowo, seniorzy, chorzy na serce i nerki. W skrajnych przypadkach braku równowagi elektrolitowej wskazane jest wykonanie jonogramu, który ustali, których pierwiastków najbardziej nam brakuje. Tego typu badanie zleca lekarz, jednak możliwe jest również wykonanie go odpłatnie na własną rękę.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.