Leki na katar dla dzieci - krople do nosa, syrop

Znaleziono produktów: 70

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki na katar dla dzieci - krople do nosa, syrop

(70)

-

... 3
2 ... 3

Leki przeciwhistaminowe, środki znieczulające i przynoszące ulgę w katarze

Katar powodowany uczuleniem potrafi być bardzo uciążliwy. Na całe szczęście istnieją środki farmakologiczne, które mogą przynieść ulgę. Leki przeciwhistaminowe, które zmniejszają reaktywność układu immunologicznego w zakresie konkretnego alergenu, szybko obkurczają śluzówkę nosa, udrażniają drogi oddechowe i zmniejszają łzawienie oczu. Ze względu na zawartość środków znieczulających zmniejszają uczucie świądu w nosie. Dobrze jest je łączyć z preparatami nawilżającymi, np. solą morską, która uelastycznia błonę śluzową nosa.

Ból zatok głowy i przeziębienie - środki na objawy

Uporczywy katar, uczucie zatkanego nosa, ból głowy w okolicy zatok to typowe objawy przeziębienia lub zapalenia zatok. Ulgę może przynieść stosowanie środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, a także odpoczynek i ciepłe okłady u nasady nosa. W tym celu możemy wykorzystać gotowe do podgrzania okłady dostępne w aptekach lub woreczek napełniony podgrzaną solą.

Dobrze jest wiedzieć, że kolor kataru obrazuje to, z jakim rodzajem infekcji mamy do czynienia. Przezroczysty, wodnisty katar najczęściej towarzyszy reakcji alergicznej i wymaga zastosowania leków przeciwhistaminowych. Z kolei żółty katar czy nawet zielony to oznaka silnego stanu zapalnego zatok - w niektórych przypadkach wskazane jest zastosowanie antybiotyków lub środków przeciwwirusowych. Katar z nitkami krwi zdarza się przy intensywnych stanach zapalnych i jest wynikiem pękania drobnych naczynek krwionośnych.

Długotrwale utrzymujący się katar, w szczególności o niepokojącym kolorze, powinien być jak najszybciej konsultowany z lekarzem internistą lub laryngologiem.

Aerozole do nosa - pożegnaj się na zawsze z przekrwieniem zatok i poczuj ulgę w bólu zatok

Aerozole do nosa ze środkami aktywnymi, takimi jak xylometazolin, nafazolin lub oxymetazolin zmniejszają przekrwienie śluzówki, dzięki czemu szybko udrażniają drogi oddechowe, przywracają smak i węch. Ich krótkotrwałe stosowanie przynosi pozytywne rezultaty w leczeniu stanów zapalnych zatok, jednak należy mieć świadomość, że nie powinny być stosowane regularnie przez dłuższy czas, ponieważ prowadzi to do uzależnienia od tych substancji. W nadmiarze stosowane, środki na przekrwienie zatok mogą powodować nadmierne ich ukrwienie. U dzieci bez konsultacji z lekarzem, można stosować dostosowane do wieku i wagi dziecka krople przez okres maksymalnie 3 dni. U dorosłych - przez okres 3-5 dni.

Maści do nosa - pozbądź się swoich przeziębień

Maść do nosa polecana jest w przypadku, gdy potrzebne jest zregenerowanie błony śluzowej nosa - np. po ostrej infekcji, operacji chirurgicznej. W niektórych przypadkach lekarze polecają sięganie po maści do nosa w czasie nasilenia się epizodów alergicznych - przy pyleniu konkretnych roślin etc. Warto pamiętać, że im silniejsza i zdrowsza błona śluzowa nosa, tym mniejsze dolegliwości związane z katarem. Błona śluzowa nosa to również jeden z elementów układu odpornościowego - dbanie o jej elastyczność i odpowiednie nawilżenie jest niezbędnym elementem profilaktyki przeziębień.

Pastylki do gardła lub spray do gardła oraz roztwory z soli fizjologicznej do nosa

Sól fizjologiczna to preparat bezpieczny o uniwersalnych zastosowań. Może być używany zarówno do nawilżania śluzówki oka, jak i nosa czy gardła. Sól fizjologiczna wspomaga naturalne procesy regeneracyjne organizmu, poprawia elastyczność błony śluzowej, nawilża.

Podobnie właściwości w przypadku śluzówki gardła mają pastylki bazujące na naturalnych preparatach i substancjach, takich jak miód, wyciąg z ziół i różnorodnych roślin.

Jakie najlepsze środki hamujący kaszel dostępne są na rynku?

Suchy, uporczywy kaszel, to objaw często towarzyszący reakcjom alergicznym, jak również ostatni etap infekcji wirusowej lub bakteryjnej. W aptece dostępnych jest wiele środków hamujących ten typ kaszlu: w postaci tabletek, syropów i pastylek do ssania. Najczęściej spotykanym lekiem w preparatach antykaszlowych jest kodeina - należy ją jednak stosować z umiarem i przez okres nie dłuższy niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Leki udrożniający nos i maści na błonę śluzową oraz podrażnienie

Ulgę przy zatkanym nosie mogą przynieść zarówno maści obkurczające błonę śluzową jak i leki zmniejszające ukrwienie śluzówki. Przy zatkanych, bolesnych zatokach dobre rezultaty osiąga się przez regularne płukanki solą fizjologiczną - najlepiej z wykorzystaniem specjalnego urządzenia (butelki do płukania zatok).

Warto pamiętać, że wszystkie leki obkurczające błonę śluzową mogą jednocześnie działać odrobinę wysuszająco - dlatego wespół z nimi wskazane jest stosowanie roztworu wody morskiej i soli fizjologicznej oraz picie dużej ilości wody.

Jak dbać o siebie podczas kataru i nieżytu nosa

Jak sobie radzić w czasie kataru? Istnieje wiele sposobów, które pomagają przetrwać nieżyt nosa, ale warto wiedzieć, że jest to dolegliwość, której nie usuniemy z dnia na dzień. Szczególnie pomocy wymagają małe dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie siąkać nosa. W tym przypadku katar u dzieci można usuwać z pomocą gruszek lub specjalnych aspiratorów, dostępnych w aptece. Najprostsze z tych urządzeń mogą być stosowane przez rodzica (zasysającego powietrze), bardziej zaawansowane - z użyciem odkurzacza.

Zarówno dorośli, jak i dzieci, w czasie kataru powinni przebywać w dobrze nawilżonych pomieszczeniach, najlepiej w umiarkowanej temperaturze (ok.21 stopni). Przegrzane, niewentylowane pomieszczenia mogą nasilać objawy kataru, dodatkowo obniżać skuteczność układu immunologicznego.

W katarze wskazane jest jak najczęstsze inhalowanie się roztworem naturalnych olejków eterycznych - czy to w formie tradycyjnych parówek czy z użyciem specjalistycznych urządzeń. Ostatnimi czasy w profilaktyce jak i przywracaniu pełnej sprawności zdrowotnej wykorzystuje się nebulizatory - mogą być one stosowane zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Nebulizacja umożliwia podanie w formie wziewnej wielu leków, które szybko przynoszą ulgę przy nawracających stanach zapalnych układu oddechowego. Co więcej, nebulizacja jest wygodną formą podania sterydów leczących astmę i zaburzenia oddychania. To, jak długo można używać nebulizatora oraz jakie preparaty są wskazana do tej formy inhalacji - określa lekarz prowadzący.

Spraye i krople do nosa, tabletki, kapsułki oraz płukanki – co wybrać?

Bólu gardła, gorączki i przeziębienia u dzieci nie można bagatelizować. Nieleczone przeziębienie i katar może przynieść poważniejsze konsekwencje dla zdrowia pociechy, łącznie z niebezpiecznym dla słuchu zapaleniem ucha. Należy stosować preparaty miejscowe (np. spraye i krople do nosa), a także doustne. Każdy lek powinien zostać przepisany przez lekarza pediatrę.

W przypadku małych dzieci niewskazane są tabletki na przeziębienie. Najmłodsi mogą mieć problem z przełknięciem tabletki, dlatego należy ją rozdrobnić i podać na łyżeczce, np. z wodą. Kilkuletnie dzieci najczęściej są już gotowe do połykania tabletek i kapsułek, które mogą złagodzić objawy choroby i skrócić czas jej trwania. Z kolei głównym zadaniem sprayów i kropli do nosa jest walka z symptomami przeziębienia – odblokowują zatkany nos i ułatwiają oddychanie, nawilżają i regenerują błonę śluzową nosa, a także zmniejszają jej obrzęk, poza tym pomagają w usunięciu zalegającej wydzieliny.

Wskazane wyżej preparaty pomogą Ci poradzić sobie z katarem u dziecka. Jeżeli przeziębieniu towarzyszy ból gardła, warto zdecydować się również na płukanki, które są odpowiednie dla dzieci potrafiących wypluć zawartość ust. Jeżeli Twoja pociecha nie ma problemu z samodzielnym myciem zębów, z płukaniem gardła też sobie poradzi. Ziołowe płukanki, np. z szałwii albo rumianku, łagodzą ból gardła, niwelują uczucie pieczenia i drapania.

Jaki syrop na katar u dziecka będzie najlepszy?

Syropy na katar dla dziecka dostępne bez recepty powinny być dostosowane do wieku dziecka. Ważny jest skład – nie powinno być w nim barwników i aromatów, a wyłącznie naturalne składniki, takie jak wyciąg z czarnego bzu czy owoców aceroli. Wśród domowych sposobów na walkę z przeziębieniem u dzieci jest podawanie syropu z cebuli i czosnku.

Skuteczne preparaty na katar dla dzieci

Jeżeli zastanawiasz się, jak poradzić sobie z uporczywym katarem u dorosłego, musisz wybrać odpowiedni środek na przeziębienie. Wątpliwości możesz mieć jeszcze więcej, kiedy martwisz się o zdrowie pociechy. Właśnie dlatego najlepiej zdecydować się na popularne i skuteczne zdaniem wielu rodziców preparaty dla najmłodszych. Smak akceptowany przez dzieci i odpowiedni forma podania specyfiku to najważniejsze cechy produktów medycznych, na które każdy rodzic powinien zwracać uwagę. Aby ulżyć małemu dziecku w przeziębieniu, najlepiej poradzić się lekarza.

Nieżyt nosa wpływa na komfort funkcjonowania – utrudnia oddychanie w ciągu dnia i spokojny sen nocą, powoduje także ból gardła i wysychanie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, bo dziecko nie oddycha przez nos, ale buzią. Ulgę mogą przynieść plastry z olejkami eterycznymi naklejane na plecy oraz woda morska w sprayu, która nawilży błonę śluzową nosa.

Jaki lek na cieknący katar?

Wydzielina z nosa, która jednoznacznie wskazuje na przeziębienie, jest zazwyczaj żółtozielonkawa. Kolor kataru, który popularnie nazywany cieknącym, najczęściej jest po prostu przezroczysty. Katarowi siennemu zazwyczaj towarzyszy także kichanie i zaczerwienienie oczu. Cieknący katar prawdopodobnie jest objawem alergii, ale taką diagnozę może postawić wyłącznie lekarz. W przypadku wydzieliny z nosa powstałej w wyniku reakcji organizmu na konkretny alergen stosuje się leki przeciwhistaminowe. Zmniejszają one reakcję układu immunologicznego na konkretny czynnik uczulający. Terapię należy wesprzeć preparatami, które nie są lekami, ale uelastyczniają błonę śluzową nosa, takimi jak woda morska w sprayu.

Katar, który w dużych ilościach wypływa z nosa i jest wodnisty, ropny albo śluzawo-ropny może wskazywać na zapalenie zatok przynosowych. Najlepsze leki na tę dolegliwość to te obkurczające naczynia krwionośne, które jednocześnie udrażniają nos i zatoki.

Jak ściągnąć dziecku katar z zatok?

Możesz wybrać jedno z dwóch urządzeń do ściągania kataru z nosa. Pierwszym jest gruszka używana od pokoleń, która może jednak nie poradzić sobie z gęstą wydzieliną z zatok. Znacznie lepszy będzie odciągacz kataru w trzech rodzajach: 1) działający na wdech, 2) elektryczny, 3) podłączany do odkurzacza. W przypadku pierwszego odciągacza plastikową końcówkę przykłada się kolejno do lewej i prawej dziurki w nosie, a wydzielinę zasysa przez rurkę umieszczoną na drugim końcu urządzenia. Na tej samej zasadzie działają odsysacze elektryczne i do odkurzacza.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem