5.00
(2)
Formy dostawy:
Formy płatności:
1 tabletka zawiera Paracetamol 500 mg
Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tab na 24h)
Dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka 3-4 razy na dobę.
Lek bóle różnego pochodzenia oraz skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając przy tym prawidłowej temperatury ciała. Działa już po 15-30 minutach od podania, a efekt terapeutyczny utrzymuje się 4-6 godzin. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowany w wątrobie, wydalany z moczem. Lek może być bezpiecznie stosowany u osób z nadciśnieniem, chorobą wrzodową żołądka, cukrzycą.
Jako środek uśmierzający bóle różnego pochodzenia: ból głowy, mięśni, zębów; nerwobóle, bóle miesiączkowe, gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, przyjmowanie inhibitorów MAO lub okres do 2 tygodni po ich odstawieniu
Działania niepożądane: Rzadko zaburzenia hematologiczne, reakcje alergiczne: pokrzywka, rumień, wysypka, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego
Kategoria
Producent
Postać
Marka
Stosowanie
Działanie
Kluczowy składnik
Rejestracja
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.