Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Żylaki

25,21zł
36,70zł
16,30zł
39,80zł
10,46zł
9,48zł
13,08zł
46,98zł
12,76zł
20,88zł
9,58zł

Skąd się biorą żylaki

Żylaki są chorobą, która powstaje na skutek nadciśnienia żylnego, wynikającego z uszkodzenia zastawek żylnych, niedrożności żył lub mechanicznego ucisku na żyły. Innymi słowy, żylaki powstają na skutek zastoju krwi, a także jej cofania się wewnątrz żyły. Krew, która powinna płynąć w stronę serca zaczyna zbierać się w naczyniach krwionośnych. Powoduje to poszerzanie się żył, które gołym okiem można obserwować w postaci charakterystycznych "pajączków" lub żylaków właśnie - widocznych, nierzadko wyczuwalnych pod palcami naczyń krwionośnych.

Maść na żylaki a tabletki na żylaki nóg - co lepsze?

Maść na żylaki przynosi natychmiastową ulgę, gdy w czasie choroby nastąpi zaostrzenie, prowadzące do dyskomfortu, uczucia nacisku i spuchniętych nóg. Suplementy diety na żylaki najczęściej zawierają diosminę oraz wyciągi z roślin o właściwościach obniżających ciśnienie krwi w żyłach. Zarówno maści jak i tabletki doustne powinny być stosowane wyłącznie po uprzednim kontakcie z lekarzem prowadzącym.

Maść na żylaki - ulga dla zmęczonych i ociężałych nóg

Uczucie ciężkich nóg, zmęczenia i mrowienia w stopach to najczęstsze dolegliwości, na jakie skarżą się pacjenci z żylakami. Maści na żylaki posiadają w swoim składzie substancje o właściwościach chłodzących, kojących i przeciwbólowych. Wygodna do rozprowadzania forma żelu jest łatwa do stosowania w każdej sytuacji, a maści te są bardzo wydajne. Warto zapytać swojego lekarza o maść, którą jego zdaniem powinniśmy stosować w sytuacji zaostrzenia się dolegliwości.

Jak zapobiegać żylakom?

W tym przypadku sprawdza się po raz kolejny maksyma: lepiej zapobiegać niż leczyć. Raz powstałe żylaki będą nam towarzyszyć do końca życia, chociaż w różnym nasileniu i postaci. Nie można w pełni zaleczyć żylaków, ale możliwe jest spowolnienie procesu chorobowego - na przykład poprzez stosowanie skutecznych środków farmakologicznych. Dobrym nawykiem, który skutecznie chroni nas przed powstaniem żylaków, jest dbanie o aktywność fizyczną, poruszanie stopami i nogami w trakcie jednostajnych czynności - siedzenia i stania. Ograniczenie spożywania alkoholu i rzucenie tytoniu również zmniejsza ryzyko zachorowania. Dieta bogata w błonnik i spożywanie dużej ilości płynów, w szczególności wody, rozrzedza krew i pozytywnie wpływa na metabolizm.

Zaawansowane żylaki – jak je leczyć?

Przede wszystkim należy wykonać tzw. ultrasonografię dopplerowską. Badanie to pomaga określić flebologowi (specjaliście od żył), w jakim stanie są naczynia krwionośne, czy pojawiła się zakrzepica żył głębokich itp. Leczenie obejmuje korektę wagi pacjenta, odpowiednią dawkę ruchu, zmienienie diety na bogatą w błonnik, a także stosowanie leków. W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie zabiegu.

Rajstopy przeciwżylakowe kompresyjne i ultracienkie

Kompresjoterapia czyli profilaktyka uciskowa, polecana jest wszystkim osobom, u których występuje podwyższone ryzyko wystąpienia żylaków - np. osób otyłych, genetycznie obciążonych, prowadzących siedzący tryb życia. Stosowanie rajstop przeciwżylakowych jest w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie powinniśmy się obawiać, że wywołamy w ten sposób u siebie niechciane dolegliwości.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.