Maści na żylaki, tabletki na żyły na nogach

Znaleziono produktów: 20

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Maści na żylaki, tabletki na żyły na nogach

(20)

-

Siedząca praca, brak ruchu, otyłość, a także czynniki genetyczne, to najczęstsze przyczyny żylaków. I jak widać, wcale nie jest o nie trudno, dlatego też coraz więcej osób ma problemy z żyłami. Dostępne w aptekach leki na żylaki pozwalają skutecznie wzmacniać struktury naczyń krwionośnych, czyniąc je bardziej elastycznymi. Jednak walka z żylakami jest nieco bardziej skomplikowana i obejmuje szeroki zakres działań oraz produktów, takich jak żele na obrzęki i żylaki czy tabletki albo czopki wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych. Co zatem trzeba dokładnie zrobić, aby uniknąć żylaków i jak je leczyć, gdy się pojawią?


Przyczyny powstawania żylaków

Główną przyczyną powstawania żylaków jest brak ruchu, czyli żył, który przekłada się na problemy z odpływem zgromadzonej w nich krwi oraz duża przepuszczalność i słaba elastyczność naczyń krwionośnych, przez co żyły robią się wybrzuszone. Najczęściej na żylaki cierpią osoby posiadające pracę siedzącą albo otyłe, ale zdarzają się one również sportowcom uprawiającym sporty siłowe. W czasie ciąży również istnieje duże ryzyko wystąpienia żylaków. W kształtowaniu się żylaków kończyn dolnych nie bez znaczenia jest również czynnik genetyczny, ponieważ wykryto, że jeśli u obojga rodziców występowały żylaki, ryzyko ich pojawienia się u potomka wynosi aż 90 procent. W takiej sytuacji warto stosować profilaktycznie leki, które wzmocnią i uelastycznią ścianki naczyń krwionośnych. Warto także uprawiać zrównoważoną aktywność fizyczną oraz unikać zbyt długiego siedzenia w jednej pozycji.


Rodzaje żylaków i leki na żylaki

Co istotne żylaki kończyn dolnych to nie jedyne, z jakimi mamy do czynienia. Innymi rodzajami żylaków są hemoroidy, a także żylaki przełyku, żylaki powrózków nasiennych, żylaki pochwy i macicy oraz pęcherza moczowego. Leczenie zachowawcze żylaków oraz leki farmakologiczne na żylaki mogą zastopować zmiany w żyłach. Czasami jednak konieczne jest leczenie operacyjne żylaków polegające na zamknięciu światła rozszerzonego naczynia krwionośnego. W leczeniu farmakologicznym niewydolności krążenia żylnego i limfatycznego stosuje się zazwyczaj leki na bazie wyciągu z kasztanowca, diosminy, arniki oraz rutyny. Preparaty do walki z żylakami to żele i maści na żylaki, tabletki oraz czopki.

Jeśli dotyka nas uczucie ciężkości nóg, ich ból i częste kurcze mamy najprawdopodobniej problemy z odpływem krwi z kończyn dolnych. W takiej sytuacji konieczne są leki na żylaki, które wzmacniają napięcie i elastyczność ścianek naczyń krwionośnych, zmniejszając równocześnie ich przepuszczalność. Dzięki temu staną się one silniejsze, co utrudni proces wybrzuszania się żył. W przeciwdziałaniu formowania się żylaków wskazane jest również leczenie za pomocą tak zwanej kompresjoterapii, gdzie zastosowanie znajduje opaska uciskowa, specjalne pończochy uciskowe na żylaki czy podkolanówki przeciwżylakowe. Nasza apteka internetowa posiada szeroki wybór produktów obejmujących zarówno tabletki na obrzęki nóg bez recepty, leki na żylaki bez recepty, różnego rodzaju maści i żele na żylaki i obrzęki, jak i wyroby uciskowe na żylaki, które umożliwiają leczenie zachowawcze żylaków.


Skąd się biorą żylaki

Żylaki są chorobą, która powstaje na skutek nadciśnienia żylnego, wynikającego z uszkodzenia zastawek żylnych, niedrożności żył lub mechanicznego ucisku na żyły. Innymi słowy, żylaki powstają na skutek zastoju krwi, a także jej cofania się wewnątrz żyły. Krew, która powinna płynąć w stronę serca zaczyna zbierać się w naczyniach krwionośnych. Powoduje to poszerzanie się żył, które gołym okiem można obserwować w postaci charakterystycznych "pajączków" lub żylaków właśnie - widocznych, nierzadko wyczuwalnych pod palcami naczyń krwionośnych.


Preparaty na żylaki - maść na żylaki nóg a tabletki na żylaki nóg - co lepsze?

Maść na żylaki przynosi natychmiastową ulgę, gdy w czasie choroby nastąpi zaostrzenie, prowadzące do dyskomfortu, uczucia nacisku i opuchniętych nóg. Suplementy diety na żylaki najczęściej zawierają diosminę oraz wyciągi z roślin o właściwościach obniżających ciśnienie krwi w żyłach. Zarówno maści jak i tabletki doustne powinny być stosowane wyłącznie po uprzednim kontakcie z lekarzem prowadzącym.


Maść na żylaki - ulga dla zmęczonych i ociężałych nóg

Uczucie ciężkich nóg, zmęczenia i mrowienia w stopach to najczęstsze dolegliwości, na jakie skarżą się pacjenci z żylakami. Maści na zapalenie żył bez recepty posiadają w swoim składzie substancje o właściwościach chłodzących, kojących i przeciwbólowych. Wygodna do rozprowadzania forma żelu jest łatwa do stosowania w każdej sytuacji, a maści te są bardzo wydajne. Warto zapytać swojego lekarza o maść, żel na żylaki, którą jego zdaniem powinniśmy stosować w sytuacji zaostrzenia się dolegliwości.


Jak zapobiegać żylakom?

W tym przypadku sprawdza się po raz kolejny maksyma: lepiej zapobiegać niż leczyć. Raz powstałe żylaki będą nam towarzyszyć do końca życia, chociaż w różnym nasileniu i postaci. Nie można w pełni zaleczyć żylaków, ale możliwe jest spowolnienie procesu chorobowego - na przykład poprzez stosowanie skutecznych środków farmakologicznych. Dobrym nawykiem, który skutecznie chroni nas przed powstawaniem żylaków, jest dbanie o aktywność fizyczną, poruszanie stopami i nogami w trakcie jednostajnych czynności - siedzenia i stania. Ograniczenie spożywania alkoholu i rzucenie tytoniu również zmniejsza ryzyko zachorowania. Dieta bogata w błonnik i spożywanie dużej ilości płynów, w szczególności wody, rozrzedza krew i pozytywnie wpływa na metabolizm. Można również posilić się lekami na rozszerzenie naczyń krwionośnych bez recepty oraz lekami na wzmocnienie żył.


Zaawansowane żylaki – jak je leczyć?

Przede wszystkim należy wykonać tzw. ultrasonografię dopplerowską. Badanie to pomaga określić flebologowi (specjaliście od żył), w jakim stanie są naczynia krwionośne, czy pojawiła się zakrzepica żył głębokich itp. Leczenie obejmuje korektę wagi pacjenta, odpowiednią dawkę ruchu, zmienienie diety na bogatą w błonnik, a także stosowanie leków. W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie zabiegu.


Rajstopy przeciwżylakowe kompresyjne i ultracienkie

Kompresjoterapia czyli profilaktyka uciskowa, polecana jest wszystkim osobom, u których występuje podwyższone ryzyko wystąpienia żylaków - np. osób otyłych, genetycznie obciążonych, prowadzących siedzący tryb życia. Stosowanie rajstop przeciwżylakowych jest w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie powinniśmy się obawiać, że wywołamy w ten sposób u siebie niechciane dolegliwości.

Interesuje Cię ten temat? Przeczytaj wpis blogowy: Zakrzepica żył głębokich - objawy, przyczyny, leczenie


Czy żylaki mogą zniknąć? Początkowa faza, której nie można lekceważyć

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy żylaki mogą zniknąć, należy najpierw zrozumieć, czym są żylaki. To trwałe poszerzenie i wydłużenie żył, które sprawia, że tracą one swoje naturalne długość i kształt, stając się kręte. Chociaż wiele osób uważa, że jest to głównie problem kosmetyczny, należy mieć świadomość, że żylaki na nogach rozwijają się zazwyczaj przez dłuższy czas i mogą być oznaką nadciśnienia żylnego, któremu towarzyszyć będzie uszkodzenie żylnych zastawek. W konsekwencji może dochodzić do zastoju krwi żylnej i dalszych komplikacji zdrowotnych.

Dlatego absolutnie nie powinno się bagatelizować pojawiających się na nogach nawet niewielkich żylaków i z ich objawami udać się do lekarza. Żylaki "same z siebie" nie znikają, a ich stan jedynie się pogarsza.


Jaka jest najlepsza maść na żylaki? Produkty stworzone z myślą o Twoim zdrowiu

Czym można smarować żylaki, aby przynieść sobie ulgę? Często żylakom towarzyszy obrzęk, uczucie ciężkości nóg i ich zmęczenia. Bardzo dobre leki na żylaki dostępne są również bez recepty. Zazwyczaj mają formę maści, którą wciera się w bolące miejsca. Należy jednak pamiętać, że preparaty te nie zastąpią wizyty u specjalisty i profesjonalnego postawienia diagnozy oraz rozpisania planu terapeutycznego.

Najlepsze maści na żylaki i pajączki zawierają zazwyczaj diosminę. Na żylaki działa ona niemal natychmiastowo, zmniejszając obrzęk, wzmacniając naczynia krwionośne i poprawiając przepływ krwi wewnątrz żył.

Oprócz maści dostępne są również tabletki na żylaki, których głównym zadaniem jest wzmacnianie naczyń krwionośnych i usprawnianie przepływu krwi.


Co na bolące żylaki nóg? Preparaty, które przyniosą ulgę i przywrócą lekkość nóg

To, jaka jest najlepsza maść na żylaki jest zależne od indywidualnych potrzeb. Wiele osób pozytywnie ocenia preparaty z diosminą, a także chłodzące, zawierające substancje aktywne zmniejszające obrzęk i dające przyjemne uczucie lekkości. W przypadku żylaków warto również mieć świadomość, że olbrzymią rolę odgrywa odpowiednia pielęgnacja ciała. Należy zrezygnować z gorących pryszniców i kąpieli, w miarę możliwości stosować chłodne prysznice na obolałą część nóg. Pacjentom polecana jest także bielizna kompresyjna, która pomaga usprawnić przepływ krwi. Wskazane jest zrezygnowanie z siedzącego trybu życia i podejmowanie aktywności fizycznej o umiarkowanym natężeniu.

Co na bolące żylaki nóg stosować, kiedy uczucie nieprzyjemnego rozpierania jest bardzo trudne do zniesienia? Najlepszym rozwiązaniem jest heparyna, która ma działanie przeciwzakrzepowe oraz wyciąg z kasztanowca. Przy ciężkich bólach nóg powodowanych żylakami wskazane jest jak najszybsze zgłoszenie się do lekarza specjalisty, który przeprowadzi stosowną diagnostykę i zaleci dalsze postępowanie. Stosowanie preparatów bez recepty na własną rękę nie powinno trwać dłużej bez konsultacji z lekarzem niż dwa tygodnie.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii żylaki:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem