Preparaty i leki na próchnicę

Znaleziono produktów: 21

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i leki na próchnicę

(21)

-

Próchnica na początku może dawać niewielkie objawy swojego rozwoju, by z czasem przerodzić się w bolesny problem pilnie wymagający leczenia. Zamiast zgłębiać temat tego, jak wyleczyć próchnicę, łatwiej jej zapobiegać. Leki na próchnicę dostępne w Wapteka.pl to duży wybór preparatów takich jak między innymi płyny remineralizujące do płukania jamy ustnej, które wzmocnią Twoje szkliwo i pomogą Ci skutecznie walczyć z próchnicą na jej początkowych etapach.

Leki na próchnicę – skuteczne środki na walkę z próchnicą i preparaty do stosowania profilaktycznie

Próchnica rozwija się na zębach głównie pod wpływem niedokładnej czy nieregularnej higieny jamy ustnej i przy spożywaniu dużych ilości cukru, które, rozkładane przez bakterie, osłabiają szkliwo. Na początku możesz nie odczuwać jej obecności, ponieważ początkowe fazy rozwoju próchnicy nie są bolesne. Jeśli jednak przyjrzysz się zębom, możesz zauważyć na nich trudne do usunięcia plamy, głównie białego koloru, a także ubytki, którym czasem towarzyszy stan zapalny zęba, zwłaszcza gdy schorzenie pozostaje nieleczone. O rozwoju próchnicy mogą świadczyć także takie objawy jak nadwrażliwość zębów, która jest efektem ich osłabienia czy nieprzyjemny zapach z ust.

Jeśli zauważasz u siebie objawy osłabienia szkliwa, nie wahaj się – wybierz leki na próchnicę, które zatrzymają jej rozwój i wzmocnią Twoje zęby. W Wapteka.pl znajdziesz duży wybór preparatów takich jak płyny przeciwpróchnicze i remineralizujące czy pasty na próchnicę. Ich najważniejszym składnikiem jest fluorek sodu, który skutecznie hamuje powstawanie płytki nazębnej, wzmacnia zęby i zapobiega ich demineralizacji.

Pasty na próchnicę – ochrona i wzmacnianie szkliwa zębów

Pasta na próchnicę dla dorosłych, jak i dla dzieci, to najczęściej wybierany środek wzmacniający zęby. Tego rodzaju pasty zawierają w swoim składzie składniki czyszczące, dbające o higienę jamy ustnej, dzięki którym świetnie sprawdzają się przy codziennym szczotkowaniu zębów. Z drugiej strony dodatkowa zawartość fluorku odpowiada za działanie przeciwpróchnicze, na tyle delikatne, by można było stosować tego typu pasty na co dzień, a zarazem skuteczne, dla faktycznego zatrzymania rozwoju próchnicy.

Pasta usuwająca próchnicę może zastąpić inną pastę używaną do codziennego szczotkowania. Jeśli szukasz preparatów o mocnym działaniu, zwróć uwagę również na żel na próchnicę. To silny środek przeciwpróchniczy i remineralizujący, którego zwykle nie zaleca się do codziennego stosowania. Szczotkuje się nim zęby mniej więcej raz w tygodniu, solidnie i długotrwale je w ten sposób wzmacniając. Pamiętaj, żeby przed użyciem wybranego produktu sprawdzić zalecenia producenta odnośnie jego stosowania, ponieważ mogą się one lekko różnić pomiędzy różnymi preparatami.

Płyny przeciwpróchnicze i remineralizujące – wsparcie zdrowia jamy ustnej

Płyny do płukania jamy ustnej przeciw próchnicy to kolejny skuteczny produkt na wzmocnienie zębów i zapobieganie ich ubytkom. Można stosować je niezależnie od past o podobnym działaniu, choć najlepsze efekty przynoszą właśnie jako zestaw. Płyny przeciwpróchnicze świetnie uzupełniają działanie past, zwłaszcza pochodzących od tych samych producentów, a wielu z nich proponuje produkty z jednej linii. Z ich pomocą możliwa jest skuteczna remineralizacja szkliwa, wzmocnienie zębów i zatrzymanie rozwoju próchnicy. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to ich regularne stosowanie!

Jak wyleczyć próchnicę? Skuteczne strategie leczenia i zapobiegania

Chcesz poznać skuteczne sposoby na nieświeży oddech, a może martwisz się osłabieniem zębów czy ich przebarwieniami? Wszystko to może wynikać z rozwijającej się próchnicy, najczęstszego schorzenia jamy ustnej, które nieleczone może prowadzić nawet do utraty zęba. Zadbaj o zdrowie swoich zębów, uniknij bólu i dyskomfortu, a także długiego procesu leczenia dalece rozwiniętej próchnicy. Już dziś sięgnij po leki na próchnicę i środki do jej profilaktyki.

W ofercie Wapteka.pl znajdziesz szeroki wybór produktów, które wspomogą walkę z próchnicą podczas codziennej higieny jamy ustnej. Pamiętaj, że regularne szczotkowanie to nie wszystko. Uzupełniaj higienę swoich zębów, stosując płyny do płukania jamy ustnej i nici dentystyczne do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Nie zapominaj również o regularnych wizytach kontrolnych u dentysty, który oczyści zęby z kamienia i płytki nazębnej, a także będzie w stanie wykryć wczesne stadium próchnicy, szybko zatrzymując jej rozwój.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem