Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Producent Aflofarm
Adres

ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Pojemność 30szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opokan 7,5mg 30 tabletek Skład

1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum). 

Celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, sodu cytrynian, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Opokan 7,5mg 30 tabletek Wskazania

Krótkotrwałe leczenie objawowe zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów. Długotrwałe leczenie objawowe reumatoidalnego zapalenia stawów. Długotrwałe leczenie objawowe zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Opokan 7,5mg 30 tabletek Działanie

Produkt leczniczy zawiera meloksykam, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Mechanizm działania przeciwzapalnego meloksykamu polega na hamowaniu preferencyjnym cyklooksygenazy COX-2 w stosunku do COX-1.

Opokan 7,5mg 30 tabletek Dawkowanie

Dawkowanie należy ustalać indywidualnie zależnie od reakcji pacjenta. Przed pierwszym zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Dawkowanie: 1 tabletkę na dobę- bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Produkt leczniczy przyjmuje się doustnie razem z posiłkiem, popijając wodą lub innym płynem. Produkt leczniczy powinien być przyjmowany w dawce jednorazowej.

Zalecane dawkowanie: W chorobie zwyrodnieniowej stawów stosuje się 7,5 mg/dobę, w razie konieczności można zwiększyć do 15 mg/dobę (w dawce jednorazowej). W reumatoidalnym zapaleniu stawów i zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa stosuje się 15 mg/dobę (w dawce jednorazowej), a jeśli skuteczność terapeutyczna jest wystarczająca dawka może być zmniejszona do 7,5 mg/dobę. U pacjentów ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych leczenie należy rozpocząć od dawki 7,5 mg/dobę. 

Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 mg meloksykamu (2 tabletki po 7,5 mg lub 1 tabletka po 15 mg).

U osób w podeszłym wieku zaleca się w długotrwałym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa przyjmowanie meloksykamu w dawce 7,5 mg/dobę. U pacjentów ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych leczenie należy rozpocząć od dawki 7,5 mg/dobę. Niewydolność nerek: u pacjentów dializowanych z ciężką niewydolnością nerek dawka meloksykamu nie powinna przekraczać 7,5 mg. Zmniejszenie dawki nie jest konieczne u pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością nerek (jeśli klirens kreatyniny jest większy niż 25 ml/min). Niewydolność wątroby: zmniejszenie dawki nie jest konieczne u pacjentów z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością wątroby.

Dzieci: nie należy podawać produktu leczniczego Opokan osobom w wieku poniżej 15 lat.

Przyjmowanie produktu przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.

Opokan 7,5mg 30 tabletek Przeciwwskazania

Stosowanie produktu leczniczego Opokan jest przeciwwskazane w poniższych przypadkach: nadwrażliwość na meloksykam lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego, nadwrażliwość na inny produkt należący do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), kwas acetylosalicylowy, jeśli podczas podawania innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. kwasu acetylosalicylowego) wystąpiły napady duszności bądź astmy, pokrzywka, polipy nosa lub obrzęk naczynioruchowy, ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek u pacjentów niedializowanych, czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, jeśli kiedykolwiek wystąpił wylew krwi do mózgu lub inne krwawienia np. z przewodu pokarmowego,ciężka niekontrolowana niewydolność serca,okres ciąży (III trymestr) i okres karmienia piersią, dzieci poniżej 15 lat.

Kategoria

Bez recepty

Producent

Postać

Stosowanie

Krótkotrwałe leczenie objawowe zaostrzeń choroby zwyrodnieniowej stawów. Długotrwałe leczenie objawowe reumatoidalnego zapalenia stawów. Długotrwałe leczenie objawowe zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.

Działanie

Produkt leczniczy zawiera meloksykam, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania przeciwzapalnego meloksykamu polega na hamowaniu preferencyjnym cyklooksygenazy COX-2 w stosunku do COX-1.

Kluczowy składnik

meloksykam

Rejestracja

lek

mmm
ok

Maja
Opokan kupuję dla babci. Jest to już kolejne opakowanie i jesteśmy zadowolone z efektów. Opokan tabletki pomagają w bólach reumatycznych, zapaleniach stawów oraz bólach kręgosłupa. Lek działa szybko i skutecznie. Tak jak zaleca ulotka, dzienne dawkowanie to 1-2 tabl. i rzeczywiście ulga odczuwalna jest przez cały dzień. Cena przystępna, na pewno zakupimy kolejne opakowanie.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.