product-image
Biofarm Paracetamol 500 mg 50 tabletek
10.29 zł
Biofarm Paracetamol 500 mg 50 tabletek

Biofarm Paracetamol 500 mg 50 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)

20 tabletek 50 tabletek 10 tabletek
Producent
Biofarm

Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Pojemność
50szt
Postać


Dostępny

10.29 zł

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol.

Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki to: skrobia żelowana kukurydziana, powidon K30, krospowidon A, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy 50, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież od 12 lat

1 do 2 tabletek (500 mg do 1000 mg paracetamolu).

W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę.

Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek (4000 mg paracetamolu). 

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat

Pół lub jedna tabletka (nie więcej niż 10-15 mg paracetamolu/kg masy ciała)

W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na dobę.

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 60 mg paracetamolu/kg masy ciała/dobę, podawane w dawkach podzielonych jw.

Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat

Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat. Dla tej grupy pacjentów są dostępne leki zawierające paracetamol w postaci farmaceutycznej przeznaczonej do stosowania u dzieci.

Działanie

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania

Bóle różnego pochodzenia i o natężeniu łagodnym do umiarkowanego, szczególnie takie jak:

  • bóle głowy
  • migreny
  • bóle reumatyczne
  • bóle stawowe, mięśniowe i kostne
  • bóle kręgosłupa
  • nerwobóle
  • bóle menstruacyjne
  • bóle zębów
  • Gorączka (np. w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy)

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • Ciężka niewydolność wątroby.
  • Ciężka niewydolność nerek.
  • Choroba alkoholowa.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Bóle różnego pochodzenia i o natężeniu łagodnym do umiarkowanego, szczególnie takie jak:bóle głowymigrenybóle reumatycznebóle stawowe, mięśniowe i kostnebóle kręgosłupanerwobólebóle menstruacyjnebóle zębówGorączka (np. w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy)

Działanie

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Kluczowy składnik

paracetamol

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Karolina
Polecam Paracetamol Biofarm. Ulotka jasna i przejrzysta, dokładnie odpowiada na wszelkie wątpliwości co do warunków stosowania, np. czy można brać paracetamol w ciąży. W moim przypadku paracetamol biofarm 500 mg jest idealną dawką tego produktu. Pomaga na ból głowy i brzucha. Nie podrażnia żołądka.

ocena ocena ocena ocena ocena
Bożena
cenię paracetamol biofarm za brak drażniąco działania na mój żołądek. jest skuteczny i szybko uśmierza ból. co więcej, cena rewelacyjna w porównaniu do innych produktów. długo zastanawiałam się czy można brać paracetamol w ciąży i mój lekarz poradził że będzie on bezpieczniejszy niż inna tego typu grupa leków. szczerze polecam

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem