Emolienty dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 43

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Emolienty dla dzieci i niemowląt

(43)

-

... 2
... 2

Emolienty dla dzieci i niemowląt – żele, emulsje, kremy

Do emolientów zaliczamy różne preparaty. Wśród nich znajdują się emolienty do mycia, a także produkty, które stosuje się po kąpieli, czyli głównie kremy i balsamy z emolientami. Emolient do kąpieli to żel, emulsja lub oliwki emolientowe. Warto pamiętać o tym, że emolienty do smarowania to preparaty, których stosowanie jest ważnym etapem codziennej rutyny pielęgnacyjnej, jeśli jednak używa się oliwki do kąpieli, to nie ma już potrzeby aplikowania ich na skórę.

Czym smarować niemowlaka po kąpieli? Jeżeli nie stosuje się oliwki z emolientami, pojawiają się różne opcje. Wybór preparatu uzależniony jest m.in od tego, czy na skórze dziecka pojawiają się objawy AZS. 

Kiedy sięgać i po jakie rodzaje emolientów – jak działają emolienty?

Warto wyjaśnić, czym tak naprawdę są emolienty. Emolientami nazywa się substancje lipofilowe, które mają zdolność do rozpuszczania się w tłuszczach, ale nie rozpuszczają się w wodzie. Dzięki nim skóra zostaje wygładzona, zmiękczona i uelastyczniona. Termin emolienty może być stosowany w odniesieniu do substancji o działaniu zmiękczającym i regenerującym, jednak obecnie używa się go na ogół do nazywania kosmetyków o zbliżonych właściwościach. Należy rozróżniać oba zastosowania tego terminu, bo preparaty kosmetyczne określane jako emolienty tworzone są nie tylko przez substancje o charakterze tłuszczowym, lecz także przez inne składniki, dzięki którym kosmetyk ma złożone działanie.

Po emolienty należy sięgać w sytuacji, gdy skóra jest przesuszona, zaczerwieniona i ma tendencję do łuszczenia się. Stosuje się je podczas wieczornej kąpieli, a także rano. Można używać ich od pierwszych dni życia dziecka – emolienty dla noworodka to produkty często polecane przez dermatologów.

Emulsje do kąpieli – głębokie nawilżenie podczas kąpieli

Dlaczego emolient do kąpieli dla dzieci to produkt, którego stosowanie może przynieść szereg korzyści? Dzięki niemu dziecięca skóra zostaje łagodnie oczyszczona, bez naruszania jej bardzo delikatnej bariery ochronnej. Po kąpieli z dodatkiem takiego produktu skóra przez długi czas jest także dogłębnie nawilżona i zmiękczona, a podrażnienia zostają złagodzone. Emolienty dla noworodka do kąpieli mogą zbawiennie działać na wyjątkowo delikatną skórę maluszka. Sprawdź, jakie właściwości wykazuje emulsja do kąpieli z emolientami i przekonaj się, że dzięki niej skóra dziecka zostaje natychmiastowo ukojona.

Emolienty hipoalergiczne kosmetyki w formie żeli i emulsji do kąpieli dla najmłodszych

Emolient dla noworodka powinien być szczególnie łagodny dla skóry. Wybierz kosmetyki do kąpieli, które są hipoalergiczne i skutecznie dbają nawet o najbardziej delikatną i wrażliwą dziecięcą skórę. Emolient do mycia twarzy i ciała dla najmłodszych, który nie zawiera substancji mogących powodować alergie, sprawi, że każda kąpiel dziecka będzie przyjemniejsza.

Kremy z emolientami – ochrona i regeneracja skóry twarzy i ciała

Niektóre emolienty dla noworodka to produkty, po które można sięgać w dowolnej chwili. Nie trzeba szykować kąpieli, aby zastosować emolient do smarowania, choć należy go aplikować na czystą skórę. Krem z emolientami jest niezbędny w pielęgnacji suchej i delikatnej dziecięcej skóry. Taki kosmetyk uzupełnia niedobór lipidów w skórze i wzmacnia jej płaszcz ochronny. Jeśli skóra maluszka jest bardzo przesuszona i zaczerwieniona, warto zastosować emolienty do skóry atopowej dla dzieci. Co istotne, cena emolientów jest przystępna!

Złagodzenie świądu skóry – emulsje i szampony do skóry głowy zmniejszające szorstkość skóry

Podczas mycia skóra dziecka jest szczególnie narażona na podrażnienia. Jeśli po kąpieli skóra dziecka jest zaczerwieniona i sucha, a maluch jest w dodatku rozdrażniony i drapie się, to znaczy, że stosowane mydło czy żel do mycia zawierają substancje drażniące. Nie zawsze przesuszona i swędząca skóra po myciu oznacza atopię, ale dobrze będzie postawić na produkty dedykowane wrażliwej skórze, które mogą być stosowane także w przypadku AZS (jeśli zachodzi podejrzenie wystąpienia tej dermatozy, trzeba skonsultować się z lekarzem).

Emolienty dla dzieci z AZS skutecznie pomagają pozbyć się uporczywego świądu, a także suchości i szorstkości skóry. Emulsje i szampony z emolientami to produkty, które przyniosą zauważalną ulgę podrażnionej skórze. Warto też zainwestować w płyn do kąpieli z atopowym zapaleniem skóry.

Ranking najlepszych emolientów na atopowe zapalenie skóry

Jeśli chcesz wiedzieć, jaki jest najlepszy emolient do kąpieli dla niemowląt, weź pod uwagę wyniki rankingu. Zwyciężają w nim preparaty, które mają skład najbardziej przyjazny skórze atopowej. Warto przyjrzeć się na przykład produktom Pharmena. Emolienty z linii Allerco Baby zawierają m.in. olej jojoba i prebiotyk – wzmacniają odporność skóry i chronią ją przed podrażnieniami.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem