Odżywki białkowe - dla sportowców i osób aktywnych

Znaleziono produktów: 48

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Odżywki białkowe - dla sportowców i osób aktywnych

(48)

-

... 2
... 2

Suplementy diety zawierające białka kojarzone są ze sportowcami, jednak proteiny i odżywki białkowe odgrywają dużą rolę nie tylko w budowaniu masy mięśniowej. Prawda jest taka, że białko, czyli aminokwasy, to podstawowy budulec wszystkich organizmów, który pełni również funkcję regulującą oraz transportową. Z tego powodu preparaty białkowe stosowane są nie tylko przez sportowców siłowych i wytrzymałościowych, którzy włączają do codziennej diety takie odżywki wysokobiałkowe jak np. AllNutrition Whey Protein, ale znajdują również zastosowanie w trakcie szeroko pojętej terapii rehabilitacyjnej, kiedy konieczne jest zwiększenie ilości przyjmowanych protein – do tego typu preparatów należy m.in. Nutdrink, bogaty w substancje odżywcze, w tym białka, węglowodany, tłuszcze oraz witaminy i minerały.

Pięknie wyrzeźbione ciała sportowców budzą zachwyt i nutkę zazdrości. Efekt ten nie jest jednak czymś, co osiąga się w kilka chwil i wymaga nie tylko sporego wysiłku fizycznego, ale także odpowiedniej suplementacji, w której olbrzymią role odgrywają odżywki białkowe. Są one bowiem konieczne do rozbudowy masy mięśniowej, warto jednak pamiętać, że stanowią element treningu, bez którego przyjmowanie preparatów wysokobiałkowych raczej nie przyniesie pożądanego efektu.


Białko, dlaczego jest tak ważne?

Aminokwasy,czyli białka, są elementarnym budulcem wszystkich żywych organizmów. Znajdują się w każdej komórce naszego ciała i dodatkowo pełnią jeszcze inne role, takie jak regulacja różnego rodzaju procesów, a także transport i magazynowanie różnych substancji w tym hemoglobiny. Odgrywają również niezwykle ważną rolę w zachowaniu odporności naszego organizmu i przede wszystkim w razie potrzeby mogą stanowić źródło energii, a to jeszcze nie wszystkie jego funkcje. Jak widać, białko ma olbrzymie znaczenie dla naszego zdrowia, dlatego warto kontrolować jego poziom w organizmie. Codzienna dieta, bogata w przetwory mleczne, jaja czy ryby jest w stanie pokryć normalne dzienne zapotrzebowanie na proteiny. W przypadku wzmożonego wysiłku i chęci budowania większej masy mięśniowej konieczna jest jednak suplementacja protein, na co najłatwiej pozwalają odżywki wysokobiałkowe.


Jakie rozróżniamy odżywki białkowe?

W sprzedaży dostępne są preparaty proteinowe na bazie białka serwatkowego, białka sojowego, albuminy jaja kurzego oraz kazeiny mlecznej. Preparaty białkowe dzielą się również na koncentraty białkowe, izolaty oraz hydroizolaty białkowe (zalecane dla sportowców, ze względu na ich szybkie wchłanianie). Wszystkie odżywki wysoko białkowe mogą być stosowane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety, nie ma bowiem w przypadku tych suplementów podziału na płeć. Jedynie co, to różni się sposób dawkowania, który powinien być dostosowany do konkretnego zapotrzebowania, wagi oraz chęci uzyskania planowanych efektów.

Jak wybrać najlepszą odzywkę białkową?

Odżywki białkowe znajdują swoje zastosowanie zarówno u wprawionych sportowców, jak i osób ćwiczących rekreacyjnie. Jaka odżywka białkowa sprawdzi się najlepiej? Przy wyborze przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaj zawartego w produkcie białka. Rodzaje oznacza się skrótami literowymi, a wśród najczęściej spotykanych wymienić można odżywkę WPC z niewielką ilością węglowodanów, odżywkę WPI z bardzo dużą zawartością czystego białka oraz odżywkę WPH polecaną dla sportowców ze względu na jej szybkie wchłanianie. Możesz spotkać również roślinne odżywki białkowe dla aktywnych idealne dla osób z alergiami pokarmowymi i nietolerancją laktozy. Odżywka białkowa bez laktozy jest pozyskiwana od roślin, jednak zwykle zawiera mniejsze ilości czystego białka niż jej zwierzęce odpowiedniki.

Odżywka białkowa dla sportowca – optymalne wsparcie dla regeneracji mięśni po treningu

Odżywka białkowa dla sportowca to niezbędne wsparcie dla mięśni poddawanych regularnym treningom. Z jednej strony białko serwatkowe stanowi jeden z ich podstawowych budulców całkowicie niezbędny do rozwoju masy mięśniowej, co istotne przy rzeźbieniu własnej sylwetki. Z drugiej strony natomiast składnik ten jest solidnym wsparciem dla mięśni w momencie regeneracji po wyczerpujących treningach.

Intensywne ćwiczenia nadwyrężają, a często nawet uszkadzają delikatne włókna mięśniowe. Odpowiednia ilość białka dostarczana do organizmu wraz z dietą przyspiesza ich regenerację, dodatkowo je wzmacniając i tym samym szybciej przygotowując Cię na kolejną dawkę ćwiczeń. Co więcej, odżywki białkowe w formie suplementu mogą nawet obniżyć ryzyko wystąpienia kontuzji, bolesnego nadwyrężenia mięśni czy złamania kości.

Odżywki białkowe a budowa masy mięśniowej – jak białko wspiera procesy anaboliczne i rozbudowę mięśni?

Nie tylko zawodowi sportowcy sięgają po takie suplementy jak odżywka białkowa. Co daje jej stosowanie? Przede wszystkim jest to solidne wsparcie dla mięśni obciążonych wysiłkiem. Najlepsza odżywka białkowa jest w stanie utrzymać przewagę procesów anabolicznych nad rozpadem mięśni, żeby w efekcie stawały się one coraz mocniejsze wraz z kolejnymi treningami.

Pamiętaj, że niedobory białka w diecie, zwłaszcza u osób, które regularnie podejmują się intensywnej aktywności fizycznej, mogą prowadzić do rozpadu tkanki mięśniowej. Jeśli chcesz pracować nad swoją formą fizyczną, nie pomijaj tej suplementacji, zwłaszcza że ceny odżywek białkowych pozwalają na wybór odpowiedniego produktu dla siebie nawet przy naprawdę niewielkim budżecie.

Warto wiedzieć, że choć jedną z najważniejszych ról białka jest wsparcie mięśni, funkcje białek w ludzkim organizmie są dość szerokie. Nowe badania wykazują takie zależności jak białko a potencja, jego wpływ na wydzielanie niektórych hormonów czy nawet poziom cukru we krwi. To niezwykle ważny składnik spożywczy, i to nie tylko dla osób, które regularnie trenują na siłowni.

Odżywka białkowa na odchudzanie – jak wspierać proces redukcji tkanki tłuszczowej?

Czy wiesz, że dieta wysokobiałkowa może sprzyjać kształtowaniu Twojej sylwetki, i to również pod kątem redukcji tkanki tłuszczowej? Pamiętaj, że przyrost masy mięśniowej to zupełnie coś innego, niż tkanka tłuszczowa, która w nadmiarze może być dla organizmu nie lada obciążeniem. Nawet jeśli waga Twojego ciała pozostaje na podobnym poziomie, przy odpowiedniej diecie i aktywności w organizmie może zachodzić wiele zmian, a część masy, która dotychczas była tkanką tłuszczową, może zniknąć na rzecz rozbudowy i wzmocnienia mięśni.

Najlepsza odżywka białkowa na odchudzanie może wspierać redukcję tkanki tłuszczowej na kilka sposobów. Przede wszystkim jest to składnik, który przyspiesza metabolizm, i to nawet aż o 25%. Białko serwatkowe ma właściwości termogeniczne – przyspiesza spalanie tłuszczu, a wraz z regularnym wysiłkiem może też zwiększać całościowe zapotrzebowanie kaloryczne. Dodatkowo jest to składnik, który przynosi długie uczucie sytości odczuwalne wyraźniej niż po spożyciu tłuszczy lub węglowodanów, dzięki czemu pomaga on w utrzymaniu narzuconej sobie diety, minimalizując nieprzyjemne odczucie głodu i chęć sięgnięcia po niezdrowe przekąski.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem