Witaminy dla sportowców

Znaleziono produktów: 36

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Witaminy dla sportowców

(36)

-

... 2
... 2

Witaminy dla sportowców – jak stworzyć zbilansowany zestaw witamin dla utrzymania optymalnej kondycji?

Osoby, które często uprawiają sport, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że ich dieta powinna być dobrze przemyślana. Co to oznacza? Przede wszystkim ma ona dostarczać większych ilości kalorii, a także dodatkowych porcji białka, jednak to nie wszystko. Dieta sportowca powinna być też bogata w witaminy i minerały. Witaminy dla sportowców to solidne wsparcie dla organizmu przed aktywnością fizyczną, a także po treningu. Jeśli regularnie uprawiasz sport i chcesz stosować dobrze zbilansowany komplet witamin dla sportowców, musisz dobrze poznać potrzeby swojego organizmu.

Zestaw witamin dla sportowców powinien zawierać witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, i witaminy: A, C, D i E. Warto też uzupełnić dietę o wapń, żelazo, cynk, magnez i potas. Ważnym składnikiem preparatów witaminowych dla sportowców jest L-karnityna, czyli substancja odpowiedzialna za transport kwasów tłuszczowych i zamianę ich w energię. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład postawienie na taki preparat jak multiwitamina dla sportowców.

Zestaw witamin dla sportowców – wsparcie organizmu podczas intensywnych treningów i wysiłku fizycznego

Trzeba mieć na uwadze to, że w trakcie intensywnego wysiłku składniki odżywcze i elektrolity są wypłukiwane z organizmu. Zestawy witamin dla sportowców mają skład opracowany w taki sposób, aby wspierać prawidłową pracę organizmu i zapewniać mu utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej i odpowiednie nawodnienie. Witaminy i minerały poprawiają przewodzenie impulsów nerwowych i regulują kurczliwość mięśni. Sprawdź, jakie znaczenie mają elektrolity w diecie sportowca.

Jakie witaminy są najlepsze dla aktywnych fizycznie? Pamiętaj o tym, że witaminy z grupy B odgrywają dużą rolę w pozyskiwaniu energii do ćwiczeń. Witamina B2 wpływa na utrzymanie optymalnego poziomu metabolizmu energetycznego, a witamina B12 zmniejszenia uczucie zmęczenia. Trzeba też wiedzieć, że witamina D oraz potas są wsparciem dla prawidłowego funkcjonowania mięśni – witamina D zwiększa ich siłę i wytrzymałość. Witamina C z kolei wspiera układ odpornościowy w trakcie treningu i po jego zakończeniu. 

Najlepsze witaminy dla sportowców – wybór najwyższej jakości suplementów dla aktywnych

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoje treningi były efektywniejsze i mniej obciążające dla organizmu, postaw na najlepsze witaminy dla sportowców. Zainwestuj w starannie opracowane preparaty zawierające witaminy i minerały dla sportowców, pamiętając, że najpierw warto skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem. Dzięki odpowiednim badaniom na poziom poszczególnych składników w organizmie, można wybrać zestaw witamin najlepiej dopasowany do swoich potrzeb.

Witaminy na mocne kości – składniki wspierające zdrowe kości

Podczas intensywnego treningu następuje obciążenie struktur narządu ruchu. Sprawdź zatem, jakie witaminy są dobre na kości i stawy! Polecanym wsparciem dla diety sportowców są suplementy na ochronę stawów, które zawierają kolagen. Chcesz dowiedzieć się więcej o witaminach na mocne kości? Witamina D jest szczególnie ważna dla sportowców, ponieważ oprócz pozytywnego wpływu na mięśnie, wzmacnia kości. Sprzyja ona także wchłanianiu wapnia w jelitach, a pierwiastek ten także ma duże znaczenia dla zdrowia kości. Witaminy na mocne kości to również K i C, ponadto trzeba tu wymienić minerały: fosfor, cynk, magnez, miedź i potas. Witamina C to również najważniejsza witamina na stawy.

Witaminy na mięśnie – składniki wspierające rozbudowę i regenerację mięśni po treningu

Podczas uprawiania sportu często dochodzi do mikrourazów i niewielkich uszkodzeń włókien mięśniowych. Dzięki odpowiedniej regeneracji urazy znikają, a mięśnie rosną i stają się bardziej wytrzymałe. Jakie witaminy na mięśnie wspierają organizm po treningu? Odpowiedni poziom witaminy D może wspiera funkcjonowanie mięśni, a witaminy C i E, które są silnymi antyutleniaczami, chronią komórki mięśniowe przed uszkodzeniami oksydacyjnymi w trakcie intensywnego wysiłku. Składnikami wspierającymi rozbudowę mięśni po treningu są: kreatyna, białko serwatkowe i glutamina. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem