Szczotki i grzebyki dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 17

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Szczotki i grzebyki dla dzieci i niemowląt

(17)

-

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko przyjdzie na świat z bujną czupryną, czy może z trudnością dopatrzysz się choćby kilku włosków na jego głowie, już od pierwszych dni życia przyda Ci się odpowiednia szczotka do włosów dla noworodka. Szczotki i grzebyki dla dzieci i niemowląt w Wapteka.pl to szeroki wybór niezbędnych akcesoriów, które pomogą Ci zadbać nie tylko o włosy maluszka, ale i prawidłowe ukrwienie skóry głowy czy pozbycie się ciemieniuchy.

Szczotki do czesania dzieci, grzebyki dla niemowląt do różnych typów włosów

Pielęgnacja włosów dziecięcych rozpoczyna się już od pierwszych dni życia maluszka. Szczotki dla dzieci poleca się zarówno dla maluchów z gęstą fryzurą, jak i tych, które rodzą się całkowicie łyse. W pierwszych tygodniach życia ich zadanie nie ogranicza się jedynie do estetycznego ułożenia czy rozczesania włosów. Masaż z pomocą miękkiej szczotki, delikatność w pielęgnacji, i to najlepiej tuż po kąpieli, kiedy skóra jest nawilżona, pomaga zadbać o właściwie ukrwienie. U maluchów, które przyszły na świat pozbawione włosów na głowie, może to nawet przyspieszyć ich porost!

Twój maluch wyrósł już z wieku niemowlęcego i potrzebna Ci odpowiednia szczotka dla dzieci? 2 latka to czas, w którym u dzieci włosy mogą zacząć się kręcić lub puszyć, trudno układać i wyraźnie gęstnieć. Sięgnij po odpowiednie akcesoria jak szczotki do kręconych włosów, które ułatwią Ci ich ułożenie. Szczotka dla rocznego dziecka czy dwulatka zwykle ma nieco twardsze włosie niż w przypadku artykułów dla niemowląt, żeby lepiej rozczesywać włosy i skuteczniej je układać.

Szczotki do włosów dla dzieci i niemowląt – naturalne czy syntetyczne włosie?

Grzebienie dla niemowląt przydają się, kiedy maluch ma gęstą fryzurę, jednak gdy posiada niewiele włosów lub zupełnie mu ich brak lepszym wyborem może być klasyczna szczotka z gęstym włosiem. Najbardziej polecana jest szczotka do włosów dla niemowląt z włosiem naturalnym, które jest miękkie, delikatne dla wrażliwej skóry dziecka i niezwykle trwałe. Włosie naturalne może mieć różny stopień twardości, utrzymuje ono swoje właściwości przez długi czas i zapewnia skórze maluszka delikatny masaż poprawiający przepływ krwi.

Szczotki naturalne vs. syntetyczne – na który model warto się zdecydować? Włosie syntetyczne zachęca przede wszystkim niższą ceną, jednak warto wiedzieć, że w parze z nią idzie także mniejsza trwałość takich modeli. Syntetyczne szczotki to równie przydatne i bezpieczne akcesoria dla dzieci, co modele z włosiem naturalnym, choć zwykle wymagają one nieco szybszej wymiany.

Szczotka do włosów dla dzieci na ciemieniuchę do usuwania łusek u malucha

Ciemieniucha to bardzo częsta przypadłość dotycząca małych dzieci w pierwszych miesiącach życia. To zapalenie skóry głowy o łagodnym przebiegu, które zwykle ustępuje po paru tygodniach odpowiedniej pielęgnacji. Jak rozpoznać ciemieniuchę? Najczęściej jest ona widoczna jako zaczerwienienie skóry na czubku głowy dziecka z białym nalotem. Nalot ten to płatki łuszczącej się skóry, która silnie się regeneruje. Żeby pozbyć się ciemieniuchy, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja wrażliwej skóry głowy maluszka. Jeśli przypadłość nie ustępuje, skonsultuj się z pediatrą, który zaleci stosowanie odpowiednich środków i kosmetyków.

Szczotka na ciemieniuchę to obowiązkowy element w wyprawce dziecięcej. Miękkie włosie szczotki masuje skórę dziecka, przyspieszając w ten sposób jej regenerację, a także wyczesuje z włosów płatki łuszczącego się naskórka. Uważaj jednak, by nie wyczesywać ich zbyt mocno, nie używać zbyt silnego nacisku ani nie zdrapywać płatków skóry, żeby nie zranić dziecka.

Delikatne i ergonomiczne szczotki i grzebyki z odpowiednim włosiem

Wśród produktów dostępnych w Wapteka.pl znajdziesz ergonomiczne grzebienie i szczotki odpowiednie zarówno dla noworodków, jak i niemowląt czy kilkulatków. Wygodny, niewielki i najlepiej kolorowy grzebień dla dziecka może nie tylko urozmaicić poranną toaletę, ale i zachęcić dziecko do nauki samodzielności, w tym samodzielnego czesania własnych włosów. Pozwól na to, żeby pierwsze fryzury nie były całkowicie udane – w końcu nikt od razu nie rodzi się mistrzem. Z czasem dziecko nabierze wprawy, a Twoja zgoda na jego samodzielność może okazać się zachętą do nauki kolejnych umiejętności. Zaopatrz się zarówno w artykuły przydatne na co dzień, jak i te potrzebne w wyjątkowych okolicznościach, jak na przykład wtedy, gdy w przedszkolu Twojego dziecka pojawią się wszy. W Wapteka.pl znajdziesz również szczotkę i grzebień dla niemowląt o specjalnych potrzebach, szczególnie delikatne artykuły, z których możesz bezpiecznie korzystać już od pierwszych dni życia swojego dziecka.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem