Pasy brzuszne

Znaleziono produktów: 32

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie
Pasy brzuszne

(32)

-

Szukasz stabilizatora, bądź gorsetu, a może pasa brzusznego? Sprawdź, jakie produkty zgromadziliśmy w tej kategorii i wybierz odpowiedni dla siebie!


Stabilizatory i ortezy brzuszne - rodzaje i zastosowanie

Aktualnie mamy dostępnych bardzo dużo produktów, z kategorii ortopedycznych, a to sprawia, że trudno wybrać taki, który jest nam niezbędny. Zakup prawidłowego produktu jest skomplikowany nie tylko dlatego. Duży wpływ na kłopotliwy wybór ma trudne nazewnictwo, nie zawsze jasne dla potencjalnego klienta. Czym właściwie jest stabilizator, a czym orteza?

Orteza to nic innego, jak aparat ortopedyczny, którego właściwością jest usztywnienie i stabilizacja stawów lub dowolnego odcinka. Jej zadaniem jest zastąpienie opatrunku gipsowego, w celu unieruchomienia złamanej lub zwichniętej kończyny.

Ponadto orteza będzie:

 • Unieruchamiała chorą okolicę,
 • Umożliwiała korekcję zniekształceń,
 • Pomocna w przypadku niedowładu kończyn.

Stabilizator to natomiast alternatywa dla określenia orteza. Sam w sobie ma znacznie delikatniejszą konstrukcję i pełni przede wszystkim funkcje kompresyjne oraz stabilizujące. Stabilizatory warto stosować na wypadek wszelkiego rodzaju kontuzji, czy urazów, ale także przy bardzo aktywnej rehabilitacji.


Gorsety lędźwiowe i gorsety stabilizująco -unieruchamiające

Zaleceniem do noszenia gorsetu ortopedycznego mogą być nie tylko wady postawy, które są coraz powszechniejszym zjawiskiem, ale także brak ruchu, otyłość, czy nadwaga.

Gorset to nic innego, jak orteza kręgosłupa, która ma utrzymywać go w określonej pozycji. Dzięki niemu dolegliwości związane z wadą postawy lub innym czynnikiem bólowym zostają zmniejszone, a w konsekwencji komfort życia wzrasta.

Gorset ortopedyczny może mieć zastosowanie w przypadku korygowania wad kręgosłupa u dzieci. Ważne, by był wówczas przygotowany dosłownie na miarę. Zaleca się jego noszenie np. w przypadku stwierdzonej skoliozy, ale także przy okrągłych plecach u dzieci, czy lordozy.

Gorsety ortopedyczne usztywnione, będą noszone także w przypadku osób dorosłych. Szczególnie wtedy, gdy przeprowadzana jest rehabilitacja pourazowa lub pozabiegowa kręgosłupa. Orteza noszona w tym czasie ma za zadanie ograniczyć ruchomość kręgosłupa w danym zakresie.

Ale gorset lub pas ortopedyczny to także produkt zakładany w celu zminimalizowania dolegliwości bólowych kręgosłupa. Takie systematyczne noszenie gorsetu może przynieść ulgę w bólu. Ważne jednak, by taki pas był dobrany prawidłowo.

Pasy stabilizujące krzyżowo-lędźwiowy odcinek kręgosłupa to niekiedy także standardowe wyposażenie sportowców, którzy uprawiają siłowe dyscypliny sportu. Warto tu nadmienić chociażby sztangistów, którzy tym produktem chronią swój kręgosłup.

Pas krzyżowo-lędźwiowy zmniejsza także ryzyko potencjalnych urazów przeciążeniowych podczas treningów na siłowni.

Gorset stabilizująco - unieruchamiający dla kobiet

Gorset stabilizująco-unieruchamiający dla kobiet jest wykonany przyjemnej z elastycznej tkaniny kompresyjnej zapinanej z przodu na rzep, giętkich stalek odciążających i stabilizujących kręgosłup oraz skrzyżowanych pasów wzmacniających.

Tak wykonany pas to nie tylko solidne wykończenie, ale przede wszystkim również przewiewność i odprowadzenie ciepła.

Głównym zadaniem takiego pasa jest stabilizacja kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, a wskazaniem do jego zakładania są:

 • dyskopatia
 • kręgozmyk
 • stany zapalne stawów kręgosłupa
 • bóle przeciążeniowe
 • zmiany zwyrodnieniowe
 • zespoły neuropatyczne i korzeniowe
 • stany wzmożonego, bolesnego napięcia mięśni grzbietu
 • w leczeniu pooperacyjnym
 • w procesie rehabilitacji pourazowej.


Czym są pasy gorczycowe?

Pasy gorczycowe to produkt do stosowania w okolicy krzyżowo – lędźwiowej i wypełniony gorczycą. Posiada właściwości rozgrzewające, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Dzięki swoim właściwościom zapewnia ciału delikatny masaż usprawniając mikrokrążenie oraz powodując lepsze dotlenienie komórek.

Pas gorczycowy może być noszony na co dzień, ale także w pracy, czy w dowolnej pozycji. Nie krępuje ruchów, ma długie paski z klamrami do regulacji, a dzięki temu wpasuje się w dowolną budowę ciała.

Nasiona gorczycy białej, emitują pozytywne biopole stymulując objęte stanem zapalnym komórki do szybszej regeneracji. Zbadano, że jedno ziarenko gorczycy wytwarza i emituje biopole o promieniu do 10 cm.

Pas gorczycowy sprawdza się w przypadku:

 • Bólu i zwyrodnienia kręgosłupa części lędźwiowo-krzyżowej,
 • Osób cierpiących na dyskopatie lędźwiowe,
 • Bóli reumatycznych i bólach stawów,
 • W nerwobólach,
 • Wzmożonego napięcia mięśniowego,
 • Rekonwalescencji po sportowych kontuzjach.


Pas brzuszny – jak działają i gdzie je stosować?

Pasy brzuszne pomagają kobietom w dolegliwościach okresu połogu, szczególnie tym paniom, które rodziły poprzez cesarskie cięcie i często odczuwają dodatkowy dyskomfort związany z blizną pooperacyjną.

Ułatwiają też walkę o płaski brzuch i minimalizują powstawanie rozstępów.

Pas umożliwia wzmocnienie powłok brzucha i zmniejsza możliwość wystąpienia przepukliny poporodowej.

Z pasem można wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha po ciąży.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem