Preparaty na kurzajki i brodawczaki - maści, plastry, kremy i inne

Znaleziono produktów: 11

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty na kurzajki i brodawczaki - maści, plastry, kremy i inne

(11)

-


Co to są brodawki i co je powoduje?

Brodawki, popularnie niekiedy zwane kurzajkami, to zmiany skórne spowodowane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Kurzajki najczęściej pojawiają się u dzieci, ale są także problemem dorosłych osób. Najczęstszymi miejscami ich występowania są dłonie i stopy, a w szczególności palce. Niektóre odmiany wirusa brodawczaka, przenoszone drogą płciową, powodują powstawanie kłykcin kończystych. To brodawki pojawiające się na genitaliach, którym najczęściej towarzyszą również inne dolegliwości, takie jak stan zapalny pęcherza, świąd, pieczenie, u kobiet również upławy.

Wszystkie kurzajki wymagają kontaktu z lekarzem, ponieważ ich występowanie może być związane z innymi chorobami. Dodatkowo lekarz powinien wykluczyć poważne problemy dermatologiczne, w tym nowotwór skóry.


Leki na kurzajki: w jakiej formie wybrać? Plastry i inne preparaty na kurzajki

Na aptecznych półkach znajdziemy sporo preparatów na kurzajki. Wszystkie mogą być stosowane w domowym zaciszu, jednak zaleca się uprzednią konsultację z lekarzem lub farmaceutą. Szczególnie ważny jest kontakt z lekarzem, jeśli problem brodawek jest nawracający, nasila się lub towarzyszą mu dodatkowe niepokojące dolegliwości. 

To, który preparat do usuwania kurzajek będzie dla nas najlepszy, uwarunkowane jest położeniem brodawki, jej wielkością, głębokością na jakiej umieszczony jest jej korzeń. Generalnie jednak mamy do wyboru plastry, maści, kremy, a także preparaty do smarowania skóry lub nawet wymrażania. Niegdyś zabiegi kriochirurgiczne przeprowadzane były wyłącznie w gabinetach kosmetologicznych i dermatologicznych - przy niewielkich zmianach możliwe jest to we własnym domu, przy użyciu preparatu dostępnego bez recepty.


Odciski i brodawki - preparaty do usuwania

Wybierając preparaty do usuwania brodawek pamiętajmy, że są to produkty o silnym działaniu miejscowym i powinny być stosowane wyłącznie zgodnie z załączoną do nich ulotką. Jeśli mimo zastosowania preparatu nie obserwujemy poprawy, albo wręcz przeciwnie - nasz stan się pogarsza, konieczne jest jak najszybsze skontaktowanie się z lekarzem. Trzeba mieć także na uwadze fakt, że pojawienie się kłykcin kończystych (brodawek zlokalizowanych na genitaliach), brodawek na błonach śluzowych jamy ustnej, w okolicach oczu, na języku koniecznie trzeba skonsultować ze specjalistą. Samodzielnie stosowanie preparatów bez recepty może doprowadzić do pojawienia się poważnych skutków ubocznych. Poza tym, wymienione miejsca są na tyle delikatne, że jakakolwiek interwencja silnymi preparatami z kwasami czy o działaniu wymrażającym może skutkować nieodwracalnymi skutkami zdrowotnymi. Do najpopularniejszych preparatów dostępnych na aptecznych półkach zalicza się spray do usuwania kurzajek. Jego stosowanie polega na regularnym aplikowaniu produktu na zmienione chorobowo miejsce przez okres paru dni. Płytkie, niewielkie zmiany przeważnie po tym czasie są znacznie mniejsze, a z czasem zanikają. Spray chroni również przed rozprzestrzenianiem się zmian.

Preparat do wymrażania kurzajek to precyzyjny środek, który stosuje się miejscowo na brodawkę. W przeciwieństwie do spray'u, jego aplikacja nie wykracza poza zmienione chorobowo miejsce. Zazwyczaj jedna dawka wystarcza do tego, aby całkowicie pozbyć się zmiany, nawet głębokiej. Przeważnie po dwóch tygodniach od aplikacji brodawka odpada, aby odkryć nowy, zagojony naskórek. W miejscu aplikacji mogą pojawić się chwilowe pęcherze, a przy samej aplikacji może pojawić się ból i mrowienie. 


Domowe sposoby na usunięcie kurzajki i zabiegi na brodawki - zamrażanie czy kwasy

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że brodawki nie są chorobą skóry, którą można leczyć samodzielnie, bez zastosowania profesjonalnych preparatów. Niestety, ale brodawki są zaraźliwe - dlatego pojawienie się jednej może spowodować "rozsiewanie się" tych zmian po całym ciele. Niekiedy kurzajki są efektem dostania się ciała obcego pod skórę - w takim przypadku są reakcją obronną organizmu i oczywiście nie są zaraźliwe. W większości jednak sytuacji mamy do czynienia z wirusem HPV, a zatem konieczne może być zażywanie leków przeciwwirusowych.

Gdy zaobserwujemy u siebie pojawienie się niewielkiej zmiany chorobowej na dłoniach czy stopach, możemy wypróbować jeden z dostępnych w aptece bez recepty preparatów. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy lepsze są preparaty do usuwania kurzajek oparte na kwasie salicylowym czy zamrażające zmiany. Te pierwsze wymagają kilkukrotnej aplikacji, ale też nie są związane z dolegliwościami bólowymi. Z kolei wymrażanie kurzajek może być bardzo nieprzyjemne - jest za to działaniem jednorazowym.


Leczenie odcisków i otarć preparatami z apteki

Profesjonalnie wykonany manicure i pedicure wymaga również zaopiekowania się odciskami i otarciami. Na całe szczęście, obecnie jest to możliwe również w domowym zaciszu. W aptekach dostępne są zarówno plastry na odciski, które nie tylko chronią przed mechanicznymi obtarciami, ale zawierają substancje lecznicze, jak i maści i kremy regenerujące uszkodzony naskórek. Warto pamiętać, że zmiany głębokie, skaleczenia z wysiękiem, powinny być w pierwszej kolejności osuszone, a dopiero później mogą być traktowane preparatami leczniczymi. Jeśli mamy wątpliwości, co zrobić z ranami powstałymi na skutek noszenia niewygodnych butów, możemy udać się do podologa (specjalisty od stóp) lub lekarza rodzinnego.


Przegląd polecanych preparaty na kurzajki i brodawki

Najlepsze preparaty na kurzajki i brodawki dostępne są bez recepty i - jeśli nie występuje uczulenie na składniki tych produktów - są w pełni bezpieczne. Przed wykupieniem preparatu warto upewnić się, że będzie to produkt odpowiedni do zmiany, którą u siebie zaobserwowaliśmy. Żaden z tych produktów nie jest przeznaczony do regularnego i długotrwałego stosowania, a jedynie pomocy doraźnej. Wielokrotne nawracanie brodawek i kurzajek jest efektem zakażenia wirusem HPV, które może wymagać ogólnoustrojowego leczenia i zażywania doustnych preparatów antywirusowych. W tym celu konieczna jest konsultacja z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem. Jeśli kurzajki pojawią się w obrębie genitaliów - ginekologiem lub urologiem.


Kurzajki (brodawki) – czym są i jak się ich pozbyć?

Kurzajki, znane również jako brodawki, to niewielkie zmiany skórne wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Mogą występować na różnych częściach ciała, takich jak dłonie, stopy, twarz czy szyja. Kurzajki są zazwyczaj nieszkodliwe, ale ich obecność może być uciążliwa ze względu na estetykę i potencjalne ryzyko rozprzestrzeniania się na inne miejsca ciała lub zarażania innych osób. W jaki sposób można skutecznie pozbyć się tych nieestetycznych problemów skórnych?


Rodzaje kurzajek - jak sprawdzić czy to kurzajka?

Istnieje kilka rodzajów kurzajek, w tym kurzajki na stopach, brodawki płaskie czy kurzajki kłykcinowe. Aby stwierdzić, czy zmiana na skórze to kurzajka, warto zwrócić uwagę na jej wygląd. Kurzajki zazwyczaj są niewielkie, twarde, zgrubiałe i mogą mieć czarną kropkę w środku. Jednakże, diagnoza powinna być potwierdzona przez specjalistę, dlatego w przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu.

Kurzajki zazwyczaj same w sobie nie są bolesne, ale mogą powodować dyskomfort i bolesność, jeśli ich umiejscowienie sąsiaduje z nerwem, który jest uciskany. Szczególnie nieprzyjemne bywają kurzajki na stopach.


Czy można chronić siebie i bliskich przed kurzajkami?

Prewencyjna opieka nad skórą może pomóc w uniknięciu zarażenia się wirusem HPV i wystąpienia kurzajek. Przede wszystkim niezbędna jest dbałość o higienę osobistą, a także unikanie bezpośredniego kontaktu z osobami zakażonymi. Działaniem prewencyjnym jest także noszenie obuwia ochronnego w miejscach publicznych, zwłaszcza w miejscach, gdzie może występować większe ryzyko zarażenia, np. na basenie czy w szatniach.

Skuteczny lek na kurzajki na stopach powinien zawierać składniki nawilżające i łagodzące, aby złagodzić dyskomfort związany z chodzeniem. Często preparaty takie zawierają naturalne wyciągi, m.in. z jaskółczego ziela.

Natomiast preparat na brodawki na szyi powinien być delikatny, ale jednocześnie efektywny w zwalczaniu zmiany skórnej. Po wyleczeniu kurzajki może konieczne być stosowanie plastra na blizny, który pomoże w odzyskaniu gładkiej skóry i zredukuje ryzyko wystąpienia nieestetycznej "pamiątki" po zmianie skórnej. Przed rozpoczęciem leczenia zawsze warto skonsultować się z lekarzem, aby dobrać odpowiedni preparat do rodzaju kurzajki.

W leczeniu tych zmian skórnych stosuje się różne środki na kurzajki, w tym specjalne kremy, plastry, a także leki przeciwwirusowe. Skuteczny preparat na kurzajki powinien zawierać substancje aktywne, które hamują rozwój wirusa i przyspieszają regenerację skóry. Dostępne są także środki na kurzajki bez recepty, co ułatwia ich szybkie i skuteczne stosowanie w domu.

Plastry na brodawki stanowią wygodną alternatywę dla tradycyjnych środków. Są łatwe w użyciu, chronią kurzajki przed zakażeniem i pomagają utrzymać stałe działanie leku na zmianie skórnej. Również plastry na włókniaki mogą być stosowane w celu złagodzenia objawów i przyspieszenia procesu gojenia. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie leków na brodawki wirusowe wydawanych z przepisu lekarza. Takie lekarstwo na brodawczaki może być wydane przez internistę, lekarza rodzinnego, dermatologa, a w przypadku kłykcin kończystych - także ginekologa.

Podsumowując, skuteczne leczenie kurzajek wymaga stosowania odpowiednich preparatów, leków i płatków, dostosowanych do rodzaju zmiany skórnej. W przypadku wszelkich wątpliwości lub braku poprawy, zawsze zaleca się konsultację z lekarzem dermatologiem.

Sprawdź wiodące produkty z kategorii kurzajki:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem