Preparaty i pasty do wybielania zębów | Wapteka.pl

Znaleziono produktów: 32

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Preparaty i pasty do wybielania zębów | Wapteka.pl

(32)

-

Na czym polega wybielanie zębów?

O wartości białych i zdrowych zębów z pewnością wiedzą Amerykanie, dla których piękny uśmiech jest podstawą estetycznego wyglądu. Wybielanie zębów za pomocą past i płynów do płukania oraz specjalnych nakładek wybielających pozwala przywrócić zębom biel w całkowicie domowych warunkach. Można oczywiście przyspieszyć proces wybielania i skorzystać z ofert gabinetów stomatologicznych, gdzie za pomocą profesjonalnych narzędzi stomatologicznych dentysta oczyści gruntownie nasze zęby z kamienia nazębnego i powodowanego przez niego przebarwienia. Warto wiedzieć jednak o tym, że takie wybielanie zębów także starcza tylko na jakiś czas. Trwałe efekty bieli uzyskać można jednak poprzez systematyczne stosowanie preparatów i past wybielających.


Dlaczego zęby żółkną?

Trudność z uzyskaniem trwałego efektu białych zębów związana jest przede wszystkim z różnego rodzaju czynnikami, które powoduję, że stają się one przebarwione. Dlaczego zatem zęby żółkną? Zazwyczaj spowodowane jest to spożywanymi na co dzień napojami, takimi jak np. kawa, czarna herbata czy coca-cola lub wino, które w dużym stopniu przyczyniają się do powstania nieestetycznych przebarwień. Znaczenie ma również rodzaj diety i np. palenie papierosów, co również nie jest korzystne dla zębów. Na kolor zębów wpływa także przyjmowanie jakichś specyficznych leków oraz ich niedokładne szczotkowanie, które powoduje odkładanie się płytki nazębnej na szkliwie, zmieniającej się po jakimś czasie w kamień. Żółty odcień zębów może mieć również podłoże genetyczne, niektórzy mogą mieć po prostu naturalnie ciemniejszą barwę zębów. Zżółknięcie zębów to także nieodłączny efekt naturalnych procesów starzenia się organizmu, kiedy po prostu szkliwo staje się coraz bardziej prześwitujące.


Wybielanie zębów

W celu skutecznego i efektywnego wybielenia zębów bardzo zapuszczonych najlepiej jest jednak zacząć od wizyty u stomatologa i gruntownego oczyszczeniu zębów z osadów i kamienia nazębnego. Następnie mamy do wyboru różnego rodzaju preparaty, które nie tylko wybielają zęby, ale przede wszystkim pomagają utrzymać efekty ich wybielenia. Stosując pasty do wybielania zębów czy inne preparaty wybielające zęby, możemy zachować ich śnieżny odcień nawet wtedy, gdy nie odmawiamy sobie picia kawy czy herbaty. Trwale białe zęby i piękny uśmiech to najczęściej wynik dokładnej pielęgnacji zębów, a skoro jest to rezultat naszych działań, to w rzeczywistości każdy przy odrobinie wysiłku może mieć biały uśmiech.

Kategoria Wybielanie zębów to szeroka gama różnego rodzaju past wybielających do zębów, które pomagają przywrócić naszemu uśmiechowi zdrową biel. Przyczyn przebarwienia naszych zębów jest wiele, od czynników genetycznych po rodzaj diety oraz brak prawidłowej higieny jamy ustnej. Dzięki preparatom dostępnym w dziale wybielanie zębów możemy skutecznie pozbyć się przebarwień spowodowanych kawą, herbatą czy tytoniem. W naszej ofercie znajdują się zarówno tradycyjne pasty wybielające, jak i pasty wybielające do zębów wrażliwych czy pasty wybielające chroniące szkliwo lub przeznaczone dla wrażliwych dziąseł. Oprócz tego oferujemy nakładki wybielające zęby oraz profesjonalne systemy wybielające marki Biała Perła, a także przywracające zębom biel płyny do płukania ust.

 

Czym jest wybielanie zębów?

Wybielanie zębów to zabieg, który ingeruje w ich strukturę. Zmienia naturalne zabarwienie, rozjaśniając je zwykle o 2 do 7 tonów. Zęby wybielić można w gabinecie stomatologicznym, gdzie lekarz stosuje specjalistyczne preparaty i urządzenia lub samodzielnie w domu za pomocą nakładek, pasków czy systemów wybielających. W skład takich prodktów zwykle wchodzą środki wybielające z nadtlenkiem mocznika lub wodoru, które mają za zadanie usunąć powierzchniowe i głębokie przebarwienia.

Czym wybielać zęby bezpiecznie?

Piękny, biały uśmiech i zdrowe zęby dodają pewności siebie. Są wizytówką i gwarancją dobrego samopoczucia. Jeśli więc zależy Ci, by wybielić zęby, zacznij od zmiany swoich nawyków. Po pierwsze rzuć palenie. Zęby palacza są żółte od dymu i nawet jeśli zdecydujesz się na kosztowny zabieg, efekt nie utrzyma się na długo. Po drugie zmniejsz ilość spożywanych napojów oraz pokarmów powodujących przebarwienia. A potem możesz wypróbować jeden z domowych sposobów wybielania zębów. Wśród nich specjalistyczne pasty i płyny do płukania jamy ustnej z efektem wybielającym oraz paski i kuracje z nakładkami.


Wybielanie zębów w domu

Wybielanie zębów domowymi sposobami to doskonały wybór, gdy chcesz pozbyć się np. osadu po kawie czy winie. Musisz jednak przestrzegać zaleceń producentów oraz zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.

Przed przystąpieniem do zabiegu dokładnie umyj zęby. Usuń resztki jedzenia za pomocą nici dentystycznej, a język wyczyść za pomocą skrobaczki. Jeżeli zdecydujesz się na żele wybielające, wystarczy, że odrobinę produktu (określoną przez producenta w instrukcji) wyciśniesz równomiernie do nakładki, a tę umieścisz na zębach. Zabieg musisz przeprowadzać regularnie aż do uzyskania wybranego odcienia.

Podobnie działają paski wybielające. Pozwalają uzyskać zęby jaśniejsze o 2-3 tony. Bazują na nadtlenku wodoru, który usuwa osad ze szkliwa. Przykleja się je na powierzchni zębów na kilkanaście minut. Zabieg trzeba powtarzać przez kilka dni. Zwykle wystarczą 1-2 aplikacje przez 5-10 dni.


Najlepsza pasta wybielająca i płyn do płukania ust

Wybielające pasty do zębów to chyba najpopularniejsze produkty w tej kategorii. Ich działanie polega na mechanicznym ścieraniu osadu, nalotu oraz płytki nazębnej lub na chemicznym rozpuszczaniu przebarwień – pasty enzymatyczne. Pasty należy stosować regularnie. Warto też wybrać produkt, który dodatkowo zadba o szkliwo, wzmacniając je czy naprawiając mikrouszkodzenia.

Najlepsza pasta wybielająca to ta, która po prostu działa. Jednym przypasują pasty na bazie węgla aktywnego, u innych zaś substancja ta może okazać się mało skuteczna. Jeśli więc potrzebujesz pasty o bardziej zdecydowanym działaniu, wybierz produkt z wodorowęglanem sodu lub trójfosforanem pentasodowym. Miłośnikom naturalnej pielęgnacji jamy ustnej do gustu z pewnością przypadną też pasty wybielające na bazie oleju kokosowego oraz porostu arktycznego.

Doskonałym uzupełnieniem kuracji wybielającej będzie płyn do płukania jamy ustnej. Postaw na produkt z krzemionką, ksylitolem i węglem aktywnym. Cząsteczki tych substancji wiążą się z cząsteczkami przebarwień, skutecznie je usuwając. Co więcej, płyn tworzy na zębach powłokę, która pomaga zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień.


Polecane produkty do wybielania zębów:

UltraBlanc - pasta wybielająca 

Biała Perła - Jutro Impreza - zestaw wybielający 

Curaprox Black is White - wybielająca pasta

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem