Mleko modyfikowane na kolki i zaparcia dla niemowląt

Znaleziono produktów: 2

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Mleko modyfikowane na kolki i zaparcia dla niemowląt

(2)

-

Mleka eliminujące kolki i zaparcia – jakie mleko nie powoduje zaparć?

Kolka niemowlęca ma związek z niedojrzałością układu pokarmowego. Dlaczego u niektórych niemowląt często dochodzi do kolek i zaparć? Okazuje się, że u dzieci karmionych standardowym mlekiem modyfikowanym zaparcia są częstsze, ponieważ taki produkt jest bardziej ciężkostrawny od mleka, które dostają maluchy karmione piersią. W jelitach niemowląt karmionych mlekiem matki jest sporo dobrych bakterii, które zapewniają prawidłowe trawienie różnych składników pokarmowych i regularne wypróżnianie. Niekiedy jednak kolki i zaparcia pojawiają się także u takich maluchów – przyczyną może być nieodpowiednia dieta mamy, ale nie jest to jedyne wytłumaczenie. Karmienie niemowlaków z przewlekłymi kolkami i zaparciami należy skonsultować z pediatrą.

Specjalne mleka modyfikowane na zaparcia i kolki są przeznaczone dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia. Ich skład sprawia, że są dobrze tolerowane przez organizm niemowlęcia i ułatwiają trawienie, ponadto zawierają one wszystkie składniki potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju maluchów.

Mleka dietetyczne dla niemowląt na wyrównanie problemów trawiennych

Czym wyróżniają się mleka specjalne dla niemowląt z wzdęciami? Produkty te, w porównaniu ze zwykłymi mlekami modyfikowanymi mają więcej błonnika, który reguluje wypróżnienia, a także zawierają mniej laktozy. Mleka dla niemowląt na kolki i zaparcia mają też starannie dobrany skład kwasów tłuszczowych, dzięki czemu zmiękczają stolec, ponadto zawierają prebiotyki sprzyjające rozwojowi dobrych bakterii w jelitach.

Niepokoi Cię ulewanie u dziecka? Ulewanie po posiłku to u niemowląt zjawisko fizjologiczne, które ma związek z niedojrzałością zwieracza przełyku. Może ono pojawić się także podczas zbyt łapczywego jedzenia, wskutek przejedzenia czy nieodpowiedniej techniki karmienia. Na rynko dostępne jest mleko dla niemowląt z tendencją do ulewań, które może pomóc rozwiązać problem.

Mleka dla dzieci z problemami trawiennymi – jakie preparaty okażą się skuteczne?

Mleko dietetyczne dla dziecka to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego –można je podawać maluchom jako uzupełnienie karmienia piersią albo jako jedyne źródło pożywienia, jeśli niemowlę nie jest karmione piersią. Jakie mleka dla dzieci z tendencją do kolek i zaparć będą najlepsze? Znajdź mleko modyfikowane na kolki, które ma specjalistyczny skład. Taki produkt powinien zawierać lekkostrawne białka, odpowiednie tłuszcze, które odpowiadają za miękkość mas kałowych i inne składniki przeciwdziałające dolegliwościom związanym z kolką i zaparciami. 

Jakie mleko dla noworodka z problemami z brzuszkiem będzie najlepsze?

Jeśli dziecko cierpi na problemy z zaparciami i kolką, to mleko dietetyczne dla niemowląt będzie najlepszym rozwiązaniem, gdy maluch nie jest już karmiony piersią lub jeśli zmiana w diecie matki nie przyniosła efektów. Najlepsze będą mleka, które dzięki obniżonej zawartości białka są łatwostrawne i ograniczają ryzyko wystąpienie dolegliwości. Takie produkty są wzbogacone specjalnie wyselekcjonowaną kompozycją oligosacharydów GOS/FOS i nie zawierają GMO. Preparaty dietetyczne dla niemowląt, które przeciwdziałają wzdęciom i bolesnym kolkom powinno podawać się dziecku po konsultacji z lekarzem.

Przyczyną problemów z brzuszkiem malucha może być np. nietolerancja laktozy lub alergia na białko mleka krowiego. Standardowe mleko modyfikowane przeznaczone jest dla niemowląt, które nie są uczulone na białko mleka krowiego lub laktozę. Nie można więc zrezygnować z konsultacji z pediatrą, który musi ustalić, co jest źródłem dolegliwości malucha. Odpowiednio dobrane preparaty na problemy trawienne u niemowląt sprawią, że dziecko poczuje się znacznie lepiej i będzie spokojniej spać w nocy. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem