Nożyczki do paznokci dla dzieci i niemowląt

Znaleziono produktów: 19

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Nożyczki do paznokci dla dzieci i niemowląt

(19)

-

Czy wiesz, że płytka paznokcia pojawia się na małych dłoniach dziecka już w okresie życia płodowego? Z tego powodu niektóre dzieci przychodzą na świat z dość długimi paznokciami. Gdy przychodzi czas na ich skrócenie, wielu rodziców obawia się kontaktu delikatnych rąk maleństwa z ostrym narzędziem. Sięgnij po bezpieczne cążki i nożyczki do paznokci dla dzieci, a wszelkie obawy będą zupełnie niepotrzebne!

Pielęgnacja paznokci maluszka – jak obcinać paznokcie u niemowląt?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że specjaliści nie zalecają obcinania paznokci dziecka tuż po narodzinach. Rodzice powinni odczekać co najmniej 2 tygodnie, ponieważ u noworodka płytka paznokcia bywa zrośnięta z delikatną skórą palców, przez co próby jej przycięcia mogą prowadzić do zranienia malucha. Dopiero po około 2-4 tygodniach przychodzi pora na pierwsze skrócenie paznokci, do czego będą Ci potrzebne odpowiednie nożyczki lub cążki.

Jeśli masz obawy, że dziecko w ruchu skaleczy się o ostre narzędzia, możesz zabrać się za skrócenie paznokci wtedy, gdy śpi – pamiętaj tylko o delikatności, by go nie obudzić. Chwyć pewnie dłoń dziecka i ostrożnie skracaj paznokcie, lekko zaokrąglając ich brzeg. Nie zapomnij również o obcięciu paznokci u stóp, choć w pierwszych tygodniach życia dziecka zwykle rosną one dość wolno i nie zawsze tego wymagają.

Koniecznie zwróć uwagę na to, żeby nie przycinać paznokci dziecka zbyt krótko, ani nie obcinać zbyt mocno ich boków. Wrastające paznokcie to problem, który dotyka także najmłodszych właśnie przez ich zbyt krótkie i niewłaściwe skracanie. Musisz pamiętać również o higienie całego zabiegu. Zdrowe paznokcie dziecka wymagają korzystania z czystych narzędzi, dlatego posiadane nożyczki lub cążki warto wyparzyć przed użyciem. W ten sposób pozbędziesz się gromadzących się na nich drobnoustrojów, które mogą wpłynąć na przykład na grzybicę paznokci lub powstanie stanu zapalnego.

Bezpieczne nożyczki i cążki dla noworodków i niemowląt

Nożyczki do paznokci dla dzieci mają niewielkie rozmiary, żeby idealnie dopasować się do kształtu małych dłoni i paznokci niemowlaka. Mają one również zaokrąglone końce, co minimalizuje ryzyko skaleczenia podczas ich używania. Alternatywą dla nożyczek są cążki dla dzieci, również w małych rozmiarach i odpowiednio zabezpieczane, by chronić skórę maluszka przed kontaktem z ostrymi elementami.

Wystarczy odrobina wprawy, a po paru tygodniach skracanie paznokci dziecka z takimi przyborami stanie się dla Ciebie całkowitą rutyną. Są one projektowane w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić Ci całe zadanie, i to nawet przy maluchu, który nie przepada za obcinaniem paznokci i stwarza pewne problemy.

Cążki, nożyczki i pilniczki dla dzieci – zestawy do pielęgnacji małych paluszków

Cążki do paznokci dla dzieci czy może małe zaokrąglone nożyczki? Do wyboru masz także małe pilniczki, którymi skrócisz paznokcie malucha bez ich obcinania i bez kontaktu dziecka z ostrymi narzędziami. Choć korzystanie z pilniczka zajmuje nieco więcej czasu, co może być problematyczne przy niecierpliwym i ruchliwym dziecku, dla niektórych rodziców jest to intuicyjny wybór, z którym czują się oni bezpieczniej. Wolisz sprawdzone obcinacze do paznokci dla dzieci lub wygodne nożyczki? Wybór należy tylko do Ciebie! Sięgnij po te przybory, z którymi czujesz się pewnie. Wszystkie propozycje, które znajdziesz w tej kategorii, są dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci.

Postaw na bezpieczne obcinacze sprawdzonych firm

Wapteka.pl proponuje cążki i nożyczki do paznokci dla dzieci w każdym wieku, w tym także dla noworodków. Sięgnij po przybory, które ułatwią Ci czynności higieniczne przy dziecku, a jednocześnie są całkowicie bezpieczne i dostosowane do szczególnych potrzeb najmłodszych. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie artykuły od sprawdzonych producentów, których bezpieczeństwo zostało skrupulatnie potwierdzone jeszcze przed dopuszczeniem do sprzedaży. Wybierz nożyczki, cążki, pilniczek, a może i cały zestaw i zadbaj o odpowiednią długość paznokci swojego dziecka. Pamiętaj, że nie przycinane mogą tworzyć idealne środowisko do rozwoju wielu bakterii, a także powodować zadrapania na delikatnej skórze maluszka.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem