Potas w tabletkach, kapsułkach i proszku

Znaleziono produktów: 64

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Potas w tabletkach, kapsułkach i proszku

(64)

-

... 2
... 2

Potas - istotny pierwiastek dla zdrowia serca i mięśni 

Potas w organizmie odgrywa bardzo ważną rolę. Należy wiedzieć, że reguluje on poziom pH komórek. Odpowiada za przewodzenie impulsów nerwowych. Duże znaczenie ma fakt, że pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego oraz mózgu. Należy pamiętać, że w dużej mierze od stężenia potasu zależy zasób glikenu, który zapewnia prawidłową pracę mięśni. Na skutek nieprawidłowej diety może dojść do niedoboru, wtedy najczęściej pojawia się ogólne osłabienie. Może dojść też do kołatania serca czy skurczów mięśniowych. Dlatego w razie konieczności można przyjmować mocny potas bez recepty. Jest to wysokoprzyswajalny potas, który najlepiej zażywać po posiłku, chyba że lekarz zaleci inaczej. Ponadto potasu nie należy łączyć bezpośrednio z witaminą B12, gdyż może to spowodować gorszą przyswajalność potasu. Można sięgnąć po potas w tabletkach, ale też w tabletkach musujących - wszystko zależy od preferencji. 

Niedobór potasu - objawy, ryzyko i skuteczne uzupełnienie niedoboru

Przyczyn niedoboru potasu może być wiele. Często pojawia się na skutek nieprawidłowej diety, ale też występuje na skutek chorób nerek. Podłożem niedoborów może być też hipokaliemia. Potas wypłukuje się z krwioobiegu podczas wydzielania potu, stąd też stosowanie moczopędnych leków czy napojów, ale i przewlekły stres czy biegunki mogą spowodować jego obniżenie. Niedobór potasu można rozpoznać poprzez występowanie hipokaliemii. Pojawiają się wtedy objawy takie jak: zaparcia, osłabienie mięśni szkieletowych czy też zaburzenia rytmu serca. W sytuacji dużych niedoborów często pojawia się neurologiczna nadpobudliwość nerwowa czy apatia. Może również wystąpić mrowienie czy drętwienie kończyn. Aby skutecznie uzupełnić potas w organizmie, można sięgnąć po suplementy diety. Jeżeli niedobór jest bardzo duży, to konieczne są leki przepisywane na receptę. 

Potas w tabletkach - wygodna forma suplementacji dla utrzymania równowagi 

Cena potasu jest naprawdę niska. Można zdecydować się na dobry potas w tabletkach. Taki suplement diety posiada wysoką zawartość tego składnika. Jeżeli macie problemy z połykaniem tabletek, to lepiej zdecydować się na potas w tabletkach musujących. Jedną tabletkę należy zalać wodą i następnie wypić roztwór. Są też suplementy w formie płynnej, które posiadają czysty skład oraz wysokie stężenie. Po potas można sięgnąć również w sytuacji, gdy borykacie się z problemem podwyższonego ciśnienia krwi. Kiedy brać potas? Można również sięgnąć po ten produkt, jeżeli jest się osobą bardzo aktywną fizycznie bądź jest się pracownikiem fizycznym. Także dieta oparta o zbyt dużą ilość soli wypłukuje go z organizmu.

Potas w tabletkach w formie leku - wsparcie dla osób z niedoborem potasu 

Właściwa suplementacja w wielu przypadkach jest niezbędna. Można suplementować nie tylko potas, ale również wybrać preparaty na pamięć i koncentrację. Jeżeli Waszym problemem są słabe stawy, to suplementacja może nie wystarczyć. W takim przypadku należy udać się do lekarza, który przepisze leki na stawy. Także w przypadku, gdy niedobór potasu jest silny sama suplementacja może nie wystarczyć. Warto wtedy sięgnąć po potas w tabletkach w formie leku, który jest przepisywany na receptę. Oczywiście wdrożenie jest możliwe dopiero wtedy, gdy lekarz zleci niezbędne badania. Leki zawierające potas są naprawdę dobrze przyswajalne. Mają formę tabletek o przedłużonym działaniu. Takie leki często przepisywane są pacjentom z chorobami układu krążenia, a także marskością wątroby, wodobrzuszem oraz wtórnym hiperaldosteronizmem. 

Potas w tabletkach musujących - alternatywna forma spożycia potasu dla wygody 

Niski poziom potasu w organizmie może być niebezpieczny. Warto w takim przypadku zadbać o jego suplementację. Jeżeli niedobór nie jest bardzo wysoki, to można sięgnąć po suplementy. W przypadku dużych niedoborów konieczne są leki. Jeżeli macie problemy z połykaniem tabletek, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są tabletki musujące rozpuszczalne w wodzie. Sprawdzą się one dla dzieci czy osób starszych.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem