Leki na zatoki

Znaleziono produktów: 81

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Leki na zatoki

(81)

-

... 3
2 ... 3

Lek na zatoki — natychmiastowa ulga dla zatkanych zatok

Zapalenie zatok to powszechna dolegliwość, która może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Ból, uczucie zatkanego nosa i gęsty, trudny do usunięcia z nosa śluz to tylko niektóre z dokuczliwych objawów, które towarzyszą temu schorzeniu. Odpowiednie leki na zatoki mogą pomóc i przynieść natychmiastową ulgę.

W aptekach dostępne są różne rodzaje leków na zatkane zatoki, które różnią się sposobem działania i formą podawania. Do najpopularniejszych należą:

  • Leki przeciwbólowe, które łagodzą ból i gorączkę, np. paracetamol, ibuprofen.
  • Leki przeciwzapalne i udrażniające drogi oddechowe, których zadaniem jest zmniejszanie obrzęku i stanu zapalnego błony śluzowej nosa. Za najlepsze leki uznaje się pseudoefedrynę oraz ksylometazolinę.

Gdy leki na zatoki bez recepty nie działają, konieczne może być zastosowanie leków na receptę. Lekarz przy zakażeniu bakteryjnym zastosuje antybiotyki, a jeśli zapalenie zatok ma podłoże wirusowe lub dolegliwości są bardzo silne i przewlekłe, wprowadza się kortykosteroidy.

Co na zatoki można jeszcze zastosować, aby złagodzić objawy zapalenia? Pomocne mogą być inhalacje na zatoki z soli fizjologicznej lub olejków eterycznych, ciepłe okłady na nasadę nosa oraz koniecznie picie dużej ilości płynów, które pomagają rozrzedzić wydzielinę i ją usunąć z zatok. 

Jeśli dokucza Ci zapalenie zatok, nie zwlekaj i sięgnij po odpowiednią pomoc. W aptekach dostępne są różne leki i preparaty, które pomogą Ci pozbyć się uciążliwych objawów i szybko wrócić do formy. Pamiętaj jednak, że w przypadku nasilonych lub długotrwałych dolegliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Tabletki na zatoki — skuteczne rozwiązanie w walce z dyskomfortem

Najpopularniejsze tabletki na zatoki zawierają połączenie przeciwzapalnego i przeciwbólowego ibuprofenu oraz pseudoefedryny. Na katar i zatoki sprawdza się ono doskonale — zmniejsza ból głowy, udrażnia zatkany nos i zmniejsza wrażenie ucisku w czaszce. Należy jednak mieć świadomość, że bez konsultacji z lekarzem nie można tego typu tabletek stosować przez okres dłuższy niż 5 dni. 

Inhalacje na zatoki — natychmiastowe oczyszczenie i ulga dla zatkanych zatok

Niewiele jest powszechnych chorób tak utrudniających codzienne funkcjonowanie jak zapalenie zatok. Przyczyny stanów zapalnych mogą być różne — często zapalenie zatok jest konsekwencją nieleczonej prawidłowo infekcji górnych dróg oddechowych. Niekiedy bywa następstwem nieżytu nosa o podłożu alergicznym. 

W takiej sytuacji skutecznym lekiem na zatkany nos może okazać się płukanie zatok z użyciem specjalnego roztworu soli i butelki do irygacji. Po opanowaniu techniki płukania zatok nie jest to zabieg wiążący się z dyskomfortem, a pozwala usunąć zalegającą w zatokach, nawet bardzo gęstą wydzielinę. Tym samym, przyspiesza powrót do zdrowia i szybko usuwa nieprzyjemne dolegliwości.

Po irygacji warto zastosować krople do nosa na zatoki lub spray do nosa na zatoki, które obkurczą śluzówkę nosa i na dłużej utrzymają efekt drożnych dróg oddechowych. 

Krople i spraye na zatoki o właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych

Leczenie infekcji górnych dróg oddechowych można prowadzić przez kilka dni na własną rękę, pod warunkiem jednak, że nie towarzyszy jej wysoka gorączka, a samopoczucie pacjenta się nie pogarsza. W takich przypadkach konieczne jest jak najszybsze zwrócenie się po pomoc do lekarza. 

Jeśli regularnie doświadczamy dolegliwości wskazujących na zapalenie zatok, warto udać się do laryngologa i wykonać prześwietlenie zatok, które pomoże ustalić przyczynę problemu. Laryngolog może też przepisać kortykosteroidy i zalecić ich stosowanie przez okres nawet kilku miesięcy celem całkowitego wyleczenia błony śluzowej zatok. 

Dla każdej osoby często chorującej na zatoki z pewnością obowiązkowym elementem domowej apteczki będą tabletki na rozrzedzenie wydzieliny z zatok, pseudoefedryna i spray do nosa z oksylometazoliną. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem