Soczewki kontaktowe i akcesoria

Znaleziono produktów: 44

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Soczewki kontaktowe i akcesoria

(44)

-

... 2
... 2

Dla niektórych może być wielkim zaskoczeniem, że historia soczewek kontaktowych sięga okresu renesansu. I pomimo że współczesne soczewki kontaktowe i akcesoria mają już niewiele wspólnego z tymi z zamierzchłych czasów, to na uwagę zasługuje fakt, że pierwsze projekty soczewek powstawały w XVI / XVII wieku, a fizycznie zostały skonstruowane w XIX wieku. Także wynalazek ten wcale nie jest taki nowy, jakby się mogło wydawać. Dzisiaj soczewki kontaktowe i akcesoria są szeroko dostępne i wiele osób z ulgą stosuje soczewki w miejsce tradycyjnych okularów. Co istotne zalety soczewek to nie tylko możliwość ukrycia wady wzroku, ale również lepsza jakość widzenia. Są wygodne, bezpieczne i łatwe do aplikacji. Soczewki kontaktowe pełnią także funkcję kosmetyczną - jednym z najpopularniejszych powodów ich noszenia jest chęć zmiany koloru tęczówki, ale spełniają one także inną, ważną funkcję - świetnie maskują wady zewnętrznej części oka, na przykład korygują wielkość tęczówki względem źrenicy.


Soczewki kontaktowe – zalety

Wady wzroku dotykają dzisiaj coraz więcej osób. Ciągle przeciążamy swój wzrok, czego efektem jest jego zauważalne pogorszenie. I o ile jeszcze nie tak dawno soczewki kontaktowe nie były popularne, to obecnie coraz więcej osób w miejsce tradycyjnych okularów wybiera szkła kontaktowe. Wszystko to za sprawą rozwoju technologii produkcji szkieł kontaktowych, które dzisiaj są wygodne w noszeniu i zakładaniu oraz w pełni bezpieczne dla zdrowia oka. Dodatkowo zapewniają lepsze widzenia sferyczne, nie zniekształcają obrazu bocznego, nie ma efektu odbitego światła,  tak jak robią to okulary. Dodatkowym atutem jest mnogość rodzaju soczewek kontaktowych, które z łatwością można dopasować do potrzeb oraz wady. Podstawowo wyróżniamy trzy rodzaje soczewek kontaktowych. Soczewki lecznicze, które nasączone są odpowiednim lekarstwem, kosmetyczne, których głównym zadaniem jest zmiana koloru tęczówki lub zamaskowanie wady zewnętrznej oka, a także korekcyjne. Wśród tych ostatnich wyróżnić możemy soczewki toryczne - do korekcji astygmatyzmu, sferyczne, które korygują dalekowzroczność lub krótkowzroczność, oraz multifokalne, które przeznaczone są do korekcji starczowzroczności.


Lepsza jakość widzenia

Soczewki kontaktowe gwarantują także maksymalnie wyraźne widzenie, ponieważ jakby nie było, przylegają do gałki ocznej. I nie zapomnijmy o tym, że w przeciwieństwie do okularów nie brudzą się po założeniu i nie parują. No i oczywiście można w nich bez problemu uprawiać nawet najbardziej wyczynowe sporty. Co istotne na rynku mamy dostępną bardzo bogatą ofertę soczewek zarówno jednodniowych, jak i tygodniowych czy miesięcznych. Do najbardziej znanych firm produkujących soczewki kontaktowe należą marki Soflens 59 i Acuvue Oasys. Wybierając soczewki kontaktowe, możemy zdecydować się na soczewki dzienne, tygodniowe czy miesięczne o mocy od - 0,50 do – 9,00 dioptrii i od +0,50 do + 6,00 dioptrii.


Akcesoria do soczewek kontaktowych

Pielęgnacja soczewek kontaktowych nie jest trudna. Potrzeby jest do tego jedynie specjalny płyn do soczewek kontaktowych oraz pojemnik na soczewki. Po ściągnięciu soczewek zawsze należy je umieścić w przeznaczonym do tego pojemniku wypełnionym płynem do soczewek. W ten sposób soczewka jest czyszczona z materiału biologicznego i innych zanieczyszczeń oraz nawilżona. Obecnie najbardziej popularne są soczewki hydrożelowe lub silikonowo – hydrożelowe, które idealnie dopasowują się do kształtu oka. Wybierając soczewki kontaktowe i akcesoria lepiej jest zdecydować się na produkty wysokiej jakości, ponieważ gwarantują one w pełni wygodne i komfortowe użytkowanie.

W kategorii Soczewki kontaktowe i akcesoria znajduje się szeroka oferta różnego rodzaju soczewek kontaktowych o różnej mocy. Oferujemy w pełni oryginalne soczewki kontaktowe renomowanych producentów. Obok soczewek posiadamy bogaty wybór płynów do soczewek, takich jak wielofunkcyjny płyn do soczewek czy płyn do soczewek miękkich. Razem z płynami dołączane są pojemniki na soczewki kontaktowe. Wygoda i komfort noszenia soczewek kontaktowych powoduje, że coraz więcej osób decyduje się zrezygnować z tradycyjnych okularów, które znacznie utrudniają wykonywanie niektórych czynności, takich jak np. uprawianie sportu. Obecnie produkowane są niezwykle wygodne soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe,które po założeniu są praktycznie niewyczuwalne.

Serce i układ krążenia Brokuł – wartości odżywcze, właściwości zdrowotne i przepisy. Czy brokuły chronią przed rakiem?
Brokuł to warzywo, które jest bogatym źródłem witamin i składników mineralnych. Ponadto zawiera sulforafan, czyli silny przeciwutleniacz, który pomaga chronić or...
Choroby skóry Jak zapobiegać rozstępom
Rozstępy może mieć każdy, niezależnie od masy ciała czy też aktywności fizycznej.Zazwyczaj pojawiają się na pośladkach, piersiach, udach oraz biodrach. Na ich ...
Układ pokarmowy Zgaga – przyczyny, objawy, leczenie
Zgaga to nieprzyjemna dolegliwość, polegająca na uczuciu pieczenia w okolicy klatki piersiowej i przełyku. Schorzenie to związane jest z refluksem żołądkowo-prze�...
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem