Mleko modyfikowane dla alergika

Znaleziono produktów: 33

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Mleko modyfikowane dla alergika

(33)

-

Skaza białkowa dotyczy około 7% niemowląt i objawia się jako reakcja alergiczna na białka mleka krowiego. Mleko dla dzieci z alergią powinno być pozbawione tego składnika, żeby maluchowi można było wprowadzić bezpieczną dietę eliminacyjną. Mleko bez BMK znajdziesz na Wapteka.pl – wybierz odpowiednie dla Twojego dziecka z troski o jego prawidłowy rozwój.

Mleko modyfikowane dla alergików: rodzaje i ich właściwości

Mleko modyfikowane dla niemowląt ma zastępować mleko mamy i karmienie naturalne, bo choć najlepsze dla tak małych dzieci, nie zawsze jest możliwe. Młodzi rodzice powinni jednak wiedzieć, że nie wszystkie mleka dla dzieci są odpowiednie dla małych alergików. Mleko hipoalergiczne jest pozbawione składników, które mogą wywoływać niepożądane reakcje organizmu, przez co jest polecane dla dzieci z objawami alergii pokarmowych.

Jeśli po podaniu mleka modyfikowanego swojemu dziecku zauważysz u niego objawy alergiczne na skórze takie jak wysypka czy zaczerwienienie skóry, świszczący oddech albo dolegliwości ze strony układu pokarmowego jak wymioty, nadmierne ulewanie czy biegunki, wszystko to może świadczyć o właśnie o alergii. Warto wiedzieć, że podobne objawy może dawać na przykład alergia na histaminę czy nietolerancja pokarmowa, dlatego każdorazowo w razie wystąpienia niepokojących reakcji u tak małych dzieci zaleca się konsultację z pediatrą. Pomoże on ustalić odpowiednią diagnozę i dobrać odpowiednie mleko na alergię pokarmową dla niemowląt, biorąc pod uwagę zawarte w nim składniki.

Hipoalergiczne mleko zastępcze dla niemowląt z alergią – czym się charakteryzuje?

Mleko dla alergików musi być przede wszystkim pozbawione tych składników, na które organizm dziecka reaguje nieprawidłowo. Najskuteczniejszym sposobem unikania niepożądanych reakcji u tak małych dzieci jest dieta eliminacyjna, czyli konsekwentna rezygnacja z uczulających składników, w tym szczególnie często białka mleka krowiego.

Mleko modyfikowane bez białka mleka krowiego, choć pozbawione jednego składnika, musi zawierać całą masę innych cennych związków niezbędnych dla prawidłowego rozwoju niemowlaka. Białko mleka krowiego jest w takich mieszankach zastępowane białkiem zhydrolizowanym albo izolatem białka sojowego. Nie brakuje również innych niezbędnych cennych substancji, w tym między innymi witamin i minerałów niezbędnych na wczesnych etapach rozwoju.

Mleko modyfikowane hipoalergiczne dla dzieci – rodzaje

Mleko dla dzieci z alergią na białko mleka krowiego to najczęstsza odmiana hipoalergicznego mleka modyfikowanego. To właśnie białka mleka krowiego uczulają dzieci najczęściej i odpowiadają za niechciane objawy, w tym przede wszystkim wysypkę i zmiany skórne. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to jedyny składnik, na który organizm dziecka może reagować niewłaściwie. Mleko modyfikowane hipoalergiczne dzieli się na różne rodzaje pod kątem składników, których zostało pozbawione dla całkowitego bezpieczeństwa dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi.

Zwykle mówiąc o mleku hipoalergicznym, ma się na myśli mleko bez białka mleka krowiego, jednak na rynku można znaleźć również preparaty pozbawione laktozy dla najmłodszych, u których występuje jej nietolerancja. Żeby dobrać odpowiedni preparat, skonsultuj się z lekarzem, który najpierw potwierdzi, jakie składniki należy wyeliminować z diety dziecka.

Mleko hipoalergiczne dla niemowląt: jak dokonać właściwego wyboru?

Szukasz mleka dla dzieci z alergią? Zwróć uwagę przede wszystkim na jego rodzaj i skład, w tym nie tylko pod kątem drażniących składników, na które dziecko może źle reagować, ale także i tych całkowicie niezbędnych w jego diecie. Niezwykle ważne jest także dopasowanie wybieranego mleka do wieku dziecka. Każde mleko modyfikowane jest oznaczone cyfrą od 1 do 4 lub, w przypadku niektórych producentów, do 5. Mleko oznaczone cyfrą 1 to mleko początkowe odpowiednie dla maluchów do 12. miesiąca życia. Każdy kolejny produkt ma skład przygotowany do zmieniających się potrzeb rosnącego dziecka.

W Wapteka.pl znajdziesz różnorodne produkty dla dzieci, w tym także o specjalnych potrzebach żywieniowych. W ofercie dostępne jest mleko dla dzieci z alergią od znanych i renomowanych producentów, preparaty pełne cennych składników wspierających prawidłowy rozwój, pozbawione tych substancji, które mogą wywoływać niepożądane reakcje u małych alergików.

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem