Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Bańki bezogniowe

Rodzaje baniek bezogniowych

W aktualnej ofercie produktów aptecznych można kupić bańki bezogniowe, a to oznacza, że ich stawianie jest zdecydowanie łatwiejsze niż, dawniej. Działają one na zasadzie próżniowej, a tlen z bańki wyciąga się za pomocą pompki.

Jeśli szklane bańki bezogniowe Cię nie przekonują to możesz także sięgnąć po bańki gumowe chińskie, które świetnie sprawdzają się do walki z infekcjami. Można ich użyć do masażu całego ciała, a także do miejscowej terapii w przypadku nawracających bóli mięśni, kręgosłupa, czy też ataku korzonków nerwowych. Aby jednak bańki przyniosły upragnione ukojenie warto dowiedzieć się, jak stawiać je w prawidłowy sposób.

Bańki i terapia próżniowa – jak stawiać bańki bezpiecznie

Przede wszystkim bańki stawiamy tylko na tych częściach ciała, które nie są w żaden sposób podrażnione. Bańki nie mogą być także stawiane w miejscu kręgosłupa, czy bezpośrednio na łopatkach. Najlepiej bańka sprawdzi się na obszarze pleców w miejscu albo dobrze umięśnionym albo pokrytym tkanką tłuszczową.

Bańki należy utrzymać na określonej partii ciała w czasie 15-20 minut. Możemy też wykonać bańką masaż, pamiętając by kierować nią zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych. Istnieją również przeciwwskazania do stawiania baniek, którymi są m. in.: choroby układu krążenia, ciąża, wysoka gorączka czy hemofilia.

Chcesz stawiać bańki bezpiecznie? Przede wszystkim trzymaj się zasad opisanych powyżej, a najlepiej skonsultuj chęć stawiania baniek z lekarzem. Jeśli pojawią się jakiekolwiek przeciwwskazania do ich stosowania to na pewno lekarz szybko Cię o tym poinformuje.

Bańki bezogniowe w jaki sposób działają?

Bańkę bezogniową stosuje się bezpośrednio na skórę. Bańka zasysa ją i tworzy mikrouszkodzenie, a w praktyce pobudza krążenie i ułatwia walkę z rozpoznaną infekcją. Trudno wyobrazić sobie lepsze i skuteczniejsze narzędzie do naturalnego radzenia sobie z przeziębieniem.

Zalety stosowania baniek bezogniowych

Bańki to wyrób medyczny przeznaczony do leczenia wielu schorzeń, m.in. wirusowych w oparciu o wiedzę stosowaną w akupunkturze. Kuracja bańkami często zastępuje inne metody leczenia i wspomaga powrót do zdrowia bez stosowania lekarstw.

Zastosowanie baniek pomaga pobudzić prawidłowe krążenie, przywraca obieg energii życiowej Qi i w rezultacie może eliminować różne dolegliwości.

Ich stosowanie jest łatwe, tanie i bezpieczne, pod warunkiem stosowania się do wcześniej opisanych wytycznych.

Bańki bezogniowe dla dzieci - od jakiego wieku

Ze względu na to, że dzieci nie kojarzą stawiania baniek z przyjemnością, a także ze względu na sam schemat czynności, nie należy stawiać ich u maluchów, które nie ukończyły jeszcze 12. miesiąca życia. Ponadto u najmłodszych należy używać zdecydowanie mniejszej liczby baniek niż u dorosłych i o mniejszych rozmiarach. Bańki u małych dzieci stawiamy tylko na plecach, omijając kręgosłup i wszelkie zmiany skórne. Wybieramy miejsca najbardziej umięśnione, by zabieg nie był bolesny.

Już wiesz, jak bezpiecznie i skutecznie stawiać bańki? Zobacz, jakie produkty zgromadziliśmy dla Ciebie w tej kategorii! Upewnij się, że masz wszystko, co konieczne.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.