Choroba lokomocyjna

Znaleziono produktów: 13

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Choroba lokomocyjna

(13)

-

Według statystyk choroba lokomocyjna dotyka co 8 dziecko, a co 10 dorosły z niej nie wyrasta. Objawy tej związane z podróżowanie przypadłości są niezwykle uciążliwe i obejmują nie tylko nudności i wymioty, ale również szumienie w uszach, zawroty głowy, a także nadmierne pocenie się i bladość, ból głowy oraz zmęczenie i ogólny dyskomfort. Wszystkie te objawy potrafią zamienić każdą podróż w prawdziwy koszmar, a co najgorsze, choroba lokomocyjna obejmuje praktycznie wszystkie środki transportu, czyli nie tylko samochody, ale również pociągi, samoloty (choroba powietrzna) i statki (choroba morska).


Choroba lokomocyjna – przyczyny

Główną przyczyną choroby lokomocyjnej, nazywanej również chorobą ruchu lub kinetozą, są zaburzenia zgodności bodźców wzrokowych i błędnika, jakie odbiera mózg w trakcie poruszania się środkiem transportu. Do nasilenia objawów dochodzi najczęściej w momentach hamowania lub przyspieszania i ogólnego bujania się pojazdu. Pierwsze objawy to uczucie słabości i nudności. Również zbytni zaduch w pojeździe czy nieprzyjemne zapachy oraz patrzenie się na mijający krajobraz pogarszają znacznie samopoczucie osób cierpiących na to schorzenie. Na szczęście choroba lokomocyjna, a raczej jej objawy mogą być skutecznie zwalczane, jednak wymaga to zażycia przed podróżą specjalnego środka. Na szczęście, dobry lek na chorobę lokomocyjną jest ogólnodostępny i nie powoduje skutków ubocznych.


Choroba lokomocyjna – przeciwdziałanie

Do popularnych środków na chorobę lokomocyjną należą Aviomarin oraz Lokomotiv, które zawierają m. in. wyciąg z kłącza imbiru, a jak wiadomo, imbir jest niezwykle skutecznym środkiem w zwalczaniu mdłości i wymiotów. Chcąc przeciwdziałać wystąpieniu objawów związanych z chorobą lokomocyjną, należy przyjąć zalecaną dawkę danego środka na około pół godziny przed planowaną podróżą. Warto również zjeść wcześniej lekki posiłek, a w czasie jazdy zadbać o dostęp do świeżego powietrza oraz najbardziej komfortowe ułożenie ciała. W przypadku podróżowania autobusem trzeba unikać miejsc bezpośrednio nad kołami pojazdu oraz siadać zgodnie z kierunkiem jazdy. Dobrze jest również patrzeć się w jakiś stały punkt na horyzoncie.

Dziecięca choroba lokomocyjna w większości przypadków przechodzi wraz z wiekiem, jednak dopóki nasza pociecha na nią cierpi, warto zaopatrywać się w różnego rodzaju środki na chorobę lokomocyjną dla dzieci w postaci lizaków z imbirem czy tabletek do ssania.

W dziale choroba lokomocyjna znajdą Państwo różnego rodzaju środki zapobiegając objawom dolegliwości związanych z chorobą lokomocyjną, do których należą przede wszystkim mdłości, a nawet wymioty,zawroty głowy i szum w uszach oraz ogólnie bardzo złe samopoczucie. Choć nie istnieje uniwersalny lek na chorobę lokomocyjną, warto przetestować nasze propozycje z kategorii choroba lokomocyjna. Dostępne są zarówno tabletki, takie jak np. Aviomarin, jak i drażetki czy pastylki do ssania (Lokomotiv) oraz lizaki (Olimp Spoko Loko), które świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci cierpiących na tę nieprzyjemną przypadłość.Ważne jest, by środki na chorobę lokomocyjną zażyć jeszcze przed planowaną podróżą, z reguły przynajmniej na pół godziny przed samym wyjazdem. W taki sposób można nieco złagodzić, a nawet wyeliminować, przykre objawy choroby lokomocyjnej. Preparaty na chorobę lokomocyjną stosuje się zarówno w przypadku podróży samochodem, jak i samolotem lub statkiem. 

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem