Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Trądzik

21,14zł
35,90zł
10,14zł
7,49zł
4,10zł
23,64zł

Czym jest trądzik - fazy rozwoju i leczenie trądziku

Metod walk z trądzikiem jest kilka - wszystko zależy od stopnia zaawansowania choroby i wieku pacjenta. Aby dobrać preparaty idealnie do potrzeby naszej skóry, warto jest udać się na wizytę do dermatologa, który przepisze odpowiednie leki, a także wskaże linie produktów aptecznych do stosowania na co dzień.

Leczenie trądziku, w szczególności specjalistycznymi substancjami w formie kremów, ale przede wszystkim tabletek do ustnych, związanych jest z szeregiem możliwych skutków ubocznych. Aby je zminimalizować, konieczne jest bycie w stałym kontakcie z lekarzem, który zalecił stosowanie konkretnego środka, a także uważne przyglądanie się postępom terapii. Niepokojące zmiany, takie jak nadmierne wysuszanie się błon śluzowych, oczu, pojawienie się zaczerwienienia, stanów zapalnych w kącikach ust, oczu czy problemy z układem pokarmowym mogą wskazywać na to, że dobrana dawka jest zbyt duża lub sam lek nie jest dla nas odpowiedni. Taką decyzję powinien jednak podjąć lekarz i nie powinno się samodzielnie modyfikować terapii dermatologicznej.

Jak stosować nawilżające kremy na trądzik?

Nawilżające kremy na trądzik powinny być zawsze stosowane na oczyszczoną skórę. Nie należy omijać ich w pielęgnacji, ponieważ skóra trądzikowa - co może wydawać się paradoksalne - ale bardzo potrzebuje nawilżenia. Preparaty stosowane w celu zredukowania ilości wydzielanego sebum jednocześnie mogą sprawiać, że cera będzie matowa, wysuszona, pozbawiona jędrności. Kremy nawilżające przeznaczone do cery trądzikowej nie powodują "świecenia się", ponieważ nie działają natłuszczająco, ale regenerująco. Pomagają odbudować barierę hydrolipidową skóry, wiążą wodę w naskórku i tym samym, przywracają skórze naturalny poziom nawodnienia. Kremy nawilżające powinny być stosowane zarówno na dzień, jak i na noc - w tym drugim przypadku wraz z preparatami o silnym działaniu przeciwzapalnym (punktowym lub ogólnym, w zależności od wielkości zmian).

Jak dobrać odpowiednią maść na blizny po trądziku?

Blizny po trądziku potrafią znacznie obniżać samoocenę ze względu na swoją wielkość i wyrazistość. Generalnie dzielimy je na dwa typy - blizny zanikowe i blizny przebarwieniowe. Jedne i drugie są w większości przypadków efektem nieodpowiedniej pielęgnacji lub braku odpowiedniego leczenia trądziku. Najlepszym sposobem na walkę z bliznami potrądzikowymi jest ich profilaktyka - jeśli jednak już powstaną, istnieje szereg metod pozbycia się tego estetycznego problemu. Po pierwsze, na aptecznych półkach odnajdziemy preparaty pobudzające skórę do naturalnych procesów regeneracyjnych, co może być przydatne w przypadku blizn zanikowych (w formie charakterystycznych "dziurek". Blizny będące przebarwieniami najlepiej rozjaśniać i złuszczać - jednak nie przy użyciu peelingów mechanicznych, ale enzymatycznych i maści zawierających kwasy. W aptekach znajduje się wiele preparatów o udowodnionej skuteczności - należy jednak przed ich zastosowaniem upewnić się, że nie występują u nas przeciwwskazania do ich stosowania. Wszystkie te preparaty mają działanie fotouczulające, dodatkowo nie powinny być łączone z wieloma substancjami, które zawarte są w lekach aktywnie usuwających trądzik.

Poradnik

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.