product-image
Seractil, Dexibuprofenum 200mg, 10 tabletek powlekanych
9.59 zł

Niedostępny

Seractil, Dexibuprofenum 200mg, 10 tabletek powlekanych

Seractil, Dexibuprofenum 200mg, 10 tabletek powlekanych

Brak ocen

Producent
Biofarm

Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Pojemność
10szt.
Postać


Formy dostawy:

delivery img delivery img delivery img

Formy płatności:

payment img payment img payment img payment img payment img payment img

Niedostępny

9.59 zł

Skład

Substancją czynną leku jest deksibuprofen.

Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg deksibuprofenu.

Ponadto lek zawiera:

  • Rdzeń tabletki: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, karmeloza wapniowa, krzemionka koloidalna bezwodna, talk
  • Otoczka tabletki: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), glicerolu trioctan, talk, makrogol 6000.

Wskazania

Objawowe leczenie:

  • ostrego bólu menstruacyjnego,
  • innych rodzajów bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takich jak: bóle mięśniowo‑szkieletowe lub bóle zębów.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Seractil stosuje się doustnie, popijając szklanką wody lub innego płynu. Lek Seractil działa szybciej, gdy jest przyjmowany na czczo. Zaleca się jednak przyjmowanie leku po posiłku w celu zmniejszenia ryzyka dolegliwości dotyczących przewodu pokarmowego, szczególnie gdy lek jest stosowany długotrwale.

W łagodzeniu bólów menstruacyjnych

Zalecana dawka leku wynosi 1 tabletka Seractil 200 mg do trzech razy na dobę lub 2 tabletki dwa razy na dobę.

Zmniejszenie bólu od łagodnego do umiarkowanego

Zalecana dawka leku wynosi 1 tabletka Seractil 200 mg trzy razy na dobę. W przypadku zaostrzenia objawów lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 6 tabletek na dobę.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na deksibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
  • Napady astmy, skurcz oskrzeli, ostre zapalenie błony śluzowej nosa, polipy przewodu nosowego, pokrzywka lub obrzęk naczynioruchowy związane ze stosowaniem substancji o podobnym działaniu (np. kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ).
  • Stwierdzone w wywiadzie perforacje lub krwawienia z przewodu pokarmowego związane ze wcześniejszym stosowaniem leków z grupy NLPZ.
  • Czynna lub nawracająca choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie z przewodu pokarmowego (co najmniej dwa wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia).
  • Krwawienia z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienia.
  • Czynna choroba Leśniowskiego-Crohna lub czynna postać wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.
  • Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA).
  • Ciężkie zaburzenia czynności nerek (GFR <30 ml/min).
  • Ciężkie zaburzenia czynności wątroby.
  • Począwszy od 6 miesiąca ciąży.

Kategoria

Producent

Stosowanie

Objawowe leczenie:ostrego bólu menstruacyjnego,innych rodzajów bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takich jak: bóle mięśniowo‑szkieletowe lub bóle zębów.

Dodaj swoją opinię

Aby dodać opinię, proszę się zalogować.

Brak komentarzy

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.