Apap 500mg 6 tabletek

cena
2,98 zł
Ilość:
Producent USP Zdrowie
Pojemność 6szt.
Postać leku Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33% Complete

Opis produktu

APAP 500x100 
to znany i doceniany lek przeciwbólowy na bazie paracetamolu o dodatkowym działaniu przeciwgorączkowym. 
Paracetamol blokuje wytwarzanie bodźca bólowego i hamuje substancje uwrażliwiające receptory bólowe, dzięki czemu dolegliwość nie jest tak znacząco odczuwana. Działanie przeciwgorączkowe polega na rozszerzeniu naczyń obwodowych i wzroście przepływu krwi, co skutkuje poceniem i utratą ciepła. 

Apap 500 doskonale sprawdza się w; 
- bólach głowy (także bólach napięciowych); 
- bólach menstruacyjnych; 
- bólach zębów; 
- bólach mięśni; 
- bólach kostno-stawowych; 
- bólach gardła; 
- nerwobólach; 
- stanach podgorączkowych i gorączce podczas infekcji tj. przeziębienie lub grypa.
 
Lek może być stosowany przez dorosłych i dzieci powyżej 12 r. ż. 

Skład

1 tabletka zawiera Paracetamol 500 mg

Wskazania

Jako środek uśmierzający bóle różnego pochodzenia: ból głowy, mięśni, zębów; nerwobóle, bóle miesiączkowe, gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Działanie

Lek bóle różnego pochodzenia oraz skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając przy tym prawidłowej temperatury ciała. Działa już po 15-30 minutach od podania, a efekt terapeutyczny utrzymuje się 4-6 godzin.  Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, metabolizowany w wątrobie, wydalany z moczem. Lek może być bezpiecznie stosowany u osób z nadciśnieniem, chorobą wrzodową żołądka, cukrzycą.

Dawkowanie

Dorośli: 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tab na 24h). Dzieci powyżej 12 roku życia 1 tabletka 3-4 razy na dobę.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej, przyjmowanie inhibitorów MAO lub okres do 2 tygodni po ich odstawieniu.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Apap 500mg 6 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Apap 500mg 6 tabletek kupili także:

Espumisan krople doustne 100mg/1ml - 30 ml

Espumisan krople to alternatywna wersja preparatu w kapsułkach stosowana doustnie, zalecana w stanach zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia). 

Środek zawiera simetikon, który obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w masach pokarmowych i śluzie przewodu pokarmowego, powoduje ich pękanie. Uwolnione w ten sposób gazy mogą być wchłonięte przez ściany jelit a następnie wydalone wraz z ruchami perystaltycznymi jelit. Nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego, a wydalany jest w postaci niezmienionej. 

Pomocniczo preparat stosuje się przed badaniami ultrasonograficznymi, radiologicznymi, gastroskopowymi a także po zabiegach chirurgicznych. Można stosować u dzieci powyżej 1 r.ż. w przypadku kolek jelitowych, zaś w zatruciach środkami powierzchniowo czynnymi podawany w celu zmniejszenia pienienia treści przewodu pokarmowego. 


© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.