product-image
Scopolan compositum 10 mg + 250 mg 10 tabletek
13.97 zł
Scopolan compositum 10 mg + 250 mg 10 tabletek

Scopolan compositum 10 mg + 250 mg 10 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Herbapol Wrocław

ul. św. Mikołaja 65/68 50-951 Wrocław

Pojemność
10szt.
Postać


Dostępny

13.97 zł

Opis

Scopolan Compositum jest produktem leczniczym stosowanym w bolesnych skurczach przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo-płciowego.

Skład

Substancjami czynnymi są butylobromek hioscyny (Hyoscini butylbromidum) oraz metamizol sodowy jednowodny (Metamizolum natricum monohydricum).

1 tabletka drażowana zawiera 10 mg butylobromku hioscyny i 250 mg metamizolu sodowego jednowodnego.

Substancje pomocnicze: talk, guma arabska, żelatyna wieprzowa, glicerol, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Zwykle stosowane dawka dla dorosłych to 1 do 2 tabletek drażowanych jednorazowo.

Przy nasilonych bólach dawkowanie można zwiększyć, przyjmując 1-2 tabletki drażowane do 3 razy na dobę.

Lek należy stosować wyłącznie doraźnie (w przypadku wystąpienia dolegliwości).

Zawsze należy stosować najmniejszą dawkę skuteczną.

Leku nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Jeśli objawy się nasilą mimo stosowania leku, należy przerwać stosowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Scopolan compositum  jest lekiem złożonym. Butylobromek hioscyny działa rozkurczająco a metamizol sodowy przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek znosi skurcze mięśni gładkich w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.

Wskazania

Scopolan compositum stosuje się w  krótkotrwałym leczeniu dolegliwości bólowych o dużym nasileniu w stanach skurczowych:

przewodu pokarmowego (np. skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego),

dróg żółciowych (np. kolka żółciowa),

układu moczowo-płciowego (np. kolka nerkowa, stany skurczowe związane z kamicą moczowodową, bolesne miesiączkowanie).

Scopolan compositum jest wskazany w sytuacji, gdy stosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Bolesne miesiączki i towarzyszące im nieprzyjemne dolegliwości oraz objawy potrafią uprzykrzać życie nawet kilka dni w miesiącu. Wiele kobiet w różnym wieku zmaga się z trudnym przechodzeniem miesiączek. Niektóre choroby, zaburzenia pracy układu rozrodczego, zaburzenia hormonalne, czy zła dieta, mogą przyczynić się do wzmożonego bólu i złego samopoczucia w "te dni". Bolesne skurcze miesiączkowe przytrafiają się głównie podczas pierwszej menstruacji oraz w młodym wieku, kiedy cykl miesiączkowy dopiero się stabilizuje, a gospodarka hormonalne przechodzi apogeum zmian i wahań. Najważniejsze w tym czasie jest odpowiednie nawodnienie organizmu, odpoczynek, a także działanie przeciwbólowe. Wiele kobiet korzysta wówczas z termofora lub plastrów rozgrzewających. Najlepszym sposobem na zminimalizowanie bólu menstruacyjnego są jednak środki przeciwbólowe, takie jak Scopolan compositumLeki przeciwbólowe są często jedynym ratunkiem i ulgą w tych trudnych dniach. Szczególnie kiedy nie możemy pozwolić sobie na wolny dzień w pracy lub szkole.

Środki rozkurczowe, takie jak Skopolan compositum, które pomagają kobietom podczas bolesnych miesiączek, będą równie pomocne na skurcze układu moczowego. Pęcherz nadreaktywny wysyła nam nieprzyjemne sygnały bólowe, które odbieramy w postaci ucisku, skurczy, czy parcia na mocz. Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (przeciwzapalny) tego typu powstał w celu łagodzenia skurczy mięśni gładkich przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego i dróg żółciowych. Jego substancje czynne to butylobromek hioscyny, który niweluje silne skurcze mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej, a także metamizol sodowy jednowodny, który wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Środek ten sprawdzi się także, jeżeli dręczy nas ból żołądka podczas okresu.

Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym zdarza się, że choroba i miesiączka dopadają nas jednocześnie. Kobiety przechodzą trudne chwile związane z okresem, a nieżyt nosa, kaszel, czy ból gardła potęgują złe samopoczucie. Pseudoefedryna to popularny środek na katar i ułatwiający oddychanie. Zwęża naczynia krwionośne w błonie śluzowej nosa, a jednocześnie rozszerza oskrzela, co daje choremu ogromną ulgę. Często zaleca się go podczas kataru wywołanego alergią. Każde zażycie środka przeciwbólowego, przeciwzapalnego, czy przeciwalergicznego powinno być poprzedzone zapoznaniem się z ulotką informacyjną lub instrukcją. Można też skonsultować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą. 

Kategoria

Postać

Stosowanie

Scopolan compositum stosuje się w  krótkotrwałym leczeniu dolegliwości bólowych o dużym nasileniu w stanach skurczowych:przewodu pokarmowego (np. skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego),dróg żółciowych (np. kolka żółciowa),układu moczowo-płciowego (np. kolka nerkowa, stany skurczowe związane z kamicą moczowodową, bolesne miesiączkowanie).Scopolan compositum jest wskazany w sytuacji, gdy stosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Działanie

Scopolan compositum  jest lekiem złożonym. Butylobromek hioscyny działa rozkurczająco a metamizol sodowy przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek znosi skurcze mięśni gładkich w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.

Kluczowy składnik

skopolamina

Problem

ból brzucha

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Marta
Scopolan compositum stosuję, gdy mam napady bólu przy kamieniach żółciowych. Zwykły lek przeciwbólowy nie pomaga. Dyskomfort jest czasem tak silny, że mam mdłości ☹ Scopolan działa zarówno rozkurczowo, jak i przeciwbólowo, dzięki czemu radzi sobie nawet z silnym atakiem kolki.

ocena ocena ocena ocena ocena
Gosia
Odkąd pamiętam w rodzinie stosowaliśmy Scopolan Compositum. Produkt skutecznie radzi sobie z różnymi objawami bólowymi - zawsze jest dla mnie niezawodnym wsparciem podczas bólu głowy. Dla mnie totalny numer jeden

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem