product-image
Metafen 200mg + 325mg 20 tabletek
15.79 zł

Metafen 200mg + 325mg 20 tabletek


5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(3)


Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Pojemność
20 szt.
Postać

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
15.79 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Skład

1 tabletka zawiera: 200mg ibuprofenu; 325mg paracetamolu.

Dawkowanie

Doustnie, po posiłku. Dorośli jednorazowo 1 lub 2 tabletki (w razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę), dzieci powyżej 12 roku życia jednorazowo 1 tabletka ( w razie konieczności dawkę można powtórzyć do trzech razy na dobę, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę). Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Działanie

METAFEN to dostępny bez recepty lek przeciwbólowy, zawierający połączeniu ibuprofenu i paracetamolu w jednej tabletce.

Wskazania

Produkt szczególnie polecany w bólach głowy, zatok, zębów, bolesnym miesiączkowaniu.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Zapalenie zatok to jedna z najczęściej występujących chorób w okresie jesienno-zimowym. Może mieć podłoże bakteryjne, wirusowe, grzybiczne, a nawet alergiczne. W leczeniu objawowym stosuje się tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne, na przykład Metafen. Zatoki objęte infekcją produkują wydzielinę, która spływa po tylnej ścianie gardła. Wirusowe zapalenie zatok objawia się także niedrożnością nosa, a czasem upośledzeniem lub utratą węchu. Chorobie towarzyszy silny ból głowy i uczucie obrzęku twarzy. Umiejscowienie bólu pozwala rozróżnić rodzaj zapalenia. Jeśli infekcją zostały objęte zatoki szczękowe, ból pojawia się pod oczami i w okolicach kości jarzmowych. Zapalenie zatok sitowych u dorosłych objawia się bólem oczodołów lub po bokach nosa oraz obrzękiem powiek. Odczucia bólowe występujące z tyłu głowy mogą być objawem zapalenia zatok klinowych. Natomiast silny ból całego czoła sygnalizuje zapalenie zatok czołowych. Określenie rodzaju zapalenia pozwala zdiagnozować przyczynę choroby i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Dla złagodzenia objawów można stosować lek przeciwbólowy Metafen. 

Jeżeli objawy zapalenia zatok utrzymują się dłużej niż 10 dni lub nasilają się po upływie 5 dni należy skontaktować się z lekarzem. Nieleczone bakteryjne zapalenie zatok może doprowadzić do niebezpiecznych powikłań. Objawy, których nie wolno lekceważyć to między innymi obfite krwawienie z nosa, bardzo silny ból głowy, omamy węchowe, zaczerwienienie tkanek oczodołów czy pogorszenie wzroku. W takim wypadku niezbędne może okazać się przyjmowanie glikokortykosteroidów donosowych lub antybiotyków. Przewlekłe zapalenie zatok można zdiagnozować, gdy objawy utrzymują się dłużej niż 12 tygodni. W bardzo rzadkich przypadkach dochodzi do powikłań śródczaszkowych. Jeśli występuje ostre, przedłużające się zapalenie zatok, objawy neurologiczne mogą obejmować upośledzenie świadomości, stany padaczkowe czy zaburzenie orientacji. 

W celu złagodzeniu dolegliwości wywołanych zapaleniem zatok można stosować lek Metafen. Ibuprofen i paracetamol zawarte w składzie leku wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomagają także w obniżeniu temperatury ciała. W razie bólu o słabym lub umiarkowanym nasileniu do leczenia objawowego polecany jest Metafen Dexketoprofen. Przed przystąpieniem do leczenia trzeba upewnić się, że nie występują przeciwskazania do stosowania leku Metafen. Tabletki należy przyjmować nie częściej niż co 8 godzin u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Nie zaleca się przekraczania dawki 6 tabletek na dobę. 

Kategoria

Stosowanie

Produkt szczególnie polecany w bólach głowy, zatok, zębów, bolesnym miesiączkowaniu.

Działanie

METAFEN to dostępny bez recepty lek przeciwbólowy, zawierający połączeniu ibuprofenu i paracetamolu w jednej tabletce.

Kluczowy składnik

ibuprofen
paracetamol

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Marta
Komuś, kto wymyślił połączenie dwóch substancji w jednym leku: paracetamolu i ibuprofenu, należy się medal! Metafen działa i przeciwzapalnie i przeciwbólowo, pomagając na dwa różne sposoby. Bardzo skuteczny lek i pomaga błyskawicznie. Polecam wypróbować!

ocena ocena ocena ocena ocena
Gosia
Metafen to mój numer jeden na ból! Działa szybko i skutecznie, przywracając codzienną sprawność. Dzięki niemu mogę zapomnieć o dolegliwościach. Łatwy w użyciu, bez zbędnych komplikacji. Bez wątpienia warto mieć go zawsze pod ręką – niezawodny sojusznik w walce z bólem.

ocena ocena ocena ocena ocena
Anna
Polecone przez Panią doktor tabletki Metafen bardzo dobrze działają na moje dolegliwości. Migrena dość szybko mija. To lek bez recepty, cena dobra, opinie na forum ma także dobre. Mnie pomaga. Polecam, bo działa!

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem