Formy dostawy:
Formy płatności:
Niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy na bazie ibuprofenu w maksymalnej dawce dostępnej bez recepty.
Stosowany w przypadkach bólu rozmaitego pochodzenia, tj.
- bóle głowy (w tym napięciowe i migreny);
- bóle zębów i kości;
- bóle towarzyszące infekcjom bakteryjnym i wirusowym (grypa, przeziębienie, gorączka, bóle gardła);
- nerwobóle;
- bóle stawów i mięśni;
- bóle menstruacyjne.
1 tabletka powlekana zawiera 400 mg ibuprofenu.
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, np. migrena; bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle, bóle mięśni i stawów, bolesne miesiączkowanie). Gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia.
Nurofen Forte to lek specjalnie stworzony do usuwania szczególnie dotkliwych bólów. Zawiera maksymalną dostępną bez recepty dawkę ibuprofenu – 400 mg. Nurofen Forte to maksymalna siła w walce z bólem.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka co 4 godziny. Nie należy przekraczać dziennej zalecanej dawki do spożycia. Tabletki należy popić płynem. Nie stosować więcej niż 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby. W przypadku niewydolności wątroby lub nerek, dawki należy ustalić indywidualnie.
Leku Nurofen Forte nie należy stosować u pacjentów: z nadwrażliwością (uczuleniem) na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka, nieżyt błony śluzowej nosa, obrzęk naczynioruchowy lub astma oskrzelowa), z czynnym lub występującym w przeszłości nawracającym wrzodem trawiennym/krwawieniem (dwa lub więcej wyraźne epizody potwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia), z perforacją lub krwawieniem z przewodu pokarmowego w wywiadzie, związanymi z wcześniejszym leczeniem NLPZ, z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, w ostatnim trymestrze ciąży, ze skazą krwotoczną.
Kategoria
Producent
Postać
Marka
Stosowanie
Działanie
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.