product-image
Paracetamol Farmina czopki 250 mg 10 sztuk
5.79 zł
Paracetamol Farmina czopki 250 mg 10 sztuk

Paracetamol Farmina czopki 250 mg 10 sztuk

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Farmina sp. z o.o.

ul. Lipska 44 30-721 Kraków

Pojemność
10szt.
Postać


Formy dostawy:

delivery img delivery img delivery img

Formy płatności:

payment img payment img payment img payment img payment img payment img

Dostępny

5.79 zł

Opis

Paracetamol to najbardziej popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. 

Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa polecany jest przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Podanie doodbytnicze daje pewność dopasowania właściwej dawki leku, a w przypadku wymiotów jest to najlepsza droga podania. Paracetamol Farmina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka, w zalecanych dawkach jest lekiem bardzo bezpiecznym. Należy stosować przy wysokiej temperaturze, przeziębieniu oraz po szczepieniach u dzieci.

Lek dostępny bez recepty.

Skład

1 czopek zawiera substancję czynną: 250 mg paracetamolu, tłuszcz stały.

Dawkowanie

Lek Paracetamol Farmina, 250 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Od 16,6 kg do 25 kg (od około 3 do 7 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

Wskazania

ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.

Kategoria

Postać

Stosowanie

ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Kluczowy składnik

paracetamol

Dodaj swoją opinię

Aby dodać opinię, proszę się zalogować.

Julka
ocena ocena ocena ocena ocena
paracetamol czopki to najskuteczniejszy lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Uważam, że preparat ten powienien być w każdej apteczce kiedy w domu są małe dzieci. W naszym przypadku paracetamol czopki dla dzieci pomogły przy ząbkowaniu!szybko i skutecznie przyniosły ulgę! Wole podawać paracetamol w czopkach dla dzieci, ponieważ wiem, że są one bezpieczne dla mojego synka. Polecam!

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych
Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.