Paracetamol BIOFARM 500mg 20 tabletek

Nowa cena
cena
2,94 zł
Ilość:
Producent Biofarm
Pojemność 20 tabl.
Postać leku Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Skład

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum).

Wskazania

Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, bólach menstruacyjnych, w bólach zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy.

Działanie

Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym podobnym do salicylanów, nie wywiera natomiast charakterystycznego dla nich działania przeciwzapalnego, przeciwobrzękowego i przeciwgośćcowego, a także nie działa drażniąco na żołądek.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież: Maksymalna dawka dobowa dla osób dorosłych wynosi 4,0 g. Lek ten u dorosłych zwykle stosuje się jednorazowo w ilości od 1 do 2 tabletek. W utrzymującym się bólu: od 1 do 2 tabletek od 2 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny. W bólach nowotworowych – 10 mg/kg mc./dawkę co 4 godziny, zwykle w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: Doustnie podaje się połowę dawki przewidzianej dla dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami. Dzieci w wieku od 3 miesięcy do 6 lat: Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat paracetamol podawać można stosując go w ilości 10 mg/kg mc./dawkę w odstępach nie mniejszych niż co 6 godzin.

Informacja PRODUKT LECZNICZY!

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Paracetamol BIOFARM 500mg 20 tabletek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt Paracetamol BIOFARM 500mg 20 tabletek kupili także:

Bioaron Baby 6m+ DHA + witamina D 30 kapsułek

Bioaron Baby 6M+ to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczony dla dzieci powyżej 6 mż w przypadkach niedoborów witaminy D i kwasów tłuszczowych DHA. 

Preparat może być z powodzeniem stosowany także przez dorosłych oraz kobiety ciężarne i karmiące piersią.  

Bioaron Baby 6M+ jest suplementem diety bogatym w składniki odpowiadające za prawidłowe widzenie i funkcjonowanie mózgu, wspiera rozwój wzroku u niemowląt do 12 mż., ale także wspomaga system odpornościowy, właściwe funkcjonowanie mięśni, stymuluje wzrost i rozwój malucha. 


Polocard 75mg 60 tabletek powlekanych dojelitowych

Polocard jest lekiem przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, hamującym zlepianie (agregację) płytek krwi, dzięki czemu przeciwdziała zakrzepom.

Polecany w przypadkach chorób układu krążenia, z ryzykiem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych (tj. zawał, choroba niedokrwienna serca niestabilna i stabilna) oraz innych chorób charakteryzujących się zakrzepami w naczyniach. 

Lek w postaci dojelitowej tabletki, która nie rozpada się w żołądku, przez co zmniejsza ryzyko bezpośredniego kontaktu kwasu acetylosalicylowego z błona śluzową żołądka. Kwas acetylosalicylowy wchłania się z przewodu pokarmowego i wydalany jest z moczem w ciągu 24-72 h.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.