Cromohexal krople do oczu 0,02 g/1ml 10ml

Producent Hexal Polska
Pojemność 10 ml
Postać Płyn
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Spis treści:

Skład

1 ml kropli do oczu zawiera 20 mg Kromoglikanu Disodowego. Substancje pomocnicze: Benzalkoniowy Chlorek, Sodu Diwodorofosforan Dwuwodny, Disodu Edetynian, Sorbitol, Woda do wstrzykiwań.

Wskazania

Zapobieganie ostremu i przewlekłemu alergicznemu zapaleniu spojówek oczu, zapaleniu spojówek w przebiegu kataru siennego. Preparat stosowany szczególnie w okresie wiosennym u osób alergią na pyłki roślinne w okresie kwitnienia. Po ustąpieniu dolegliwości leczenie preparatem Cromohexal w kroplach należy kontynuować przez okres narażenia na czynniki uczulające, np. pyłki kwiatowe, kurz.

Działanie

Przeciwalergiczny preparat do stosowania miejscowego. Stabilizuje błonę komórkową komórek tucznych, hamując uwalnianie histaminy, leukotrienów i innych autakoidów, niezależnie od mechanizmu wywołującego ich degranulację. Hamuje zarówno wczesną jak i późną fazę reakcji alergicznej.

Dawkowanie

Miejscowo do worka spojówkowego. 4 razy dziennie 1-2 krople lub według zaleceń lekarza.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Cromohexal krople do oczu 0,02 g/1ml 10ml

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.