Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 11

Adres

ul. Zabraniecka 20, 03-872 Warszawa

Pojemność 30szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Vigantoletten 1000j.m. 30 tabletek Skład

1 tabletka zawiera: substancje czynne: 25mcg cholekalcyferolu równoważonego 1000j.m. witaminy D oraz substancje pomocnicze.

Vigantoletten 1000j.m. 30 tabletek Wskazania

zapobieganiu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych
zapobieganiu schorzeniom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych
zapobieganiu niedoborom witaminy D w przypadku zaburzeń jej wchłaniania u dzieci i dorosłych
w leczeniu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych
w leczeniu wspomagającym w osteoporozie u dorosłych

Vigantoletten 1000j.m. 30 tabletek Działanie

Substancja czynna - cholekalcyferol (witamina D3) jest fizjologicznie wytwarzana w skórze pod wpływem ekspozycji na światło UV, może być też dostarczana do organizmu w diecie lub w postaci odpowiedniego leku.
 
Witamina D reguluje gospodarkę wapniową i fosforanową w organizmie.
 
Cholekalcyferol za pośrednictwem aktywnych metabolitów, zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w przewodzie pokarmowym, wchłanianie zwrotne wapnia w nerkach oraz stężenie wapnia i fosforanów w krwi. Hamuje wydzielanie parathormonu z przytarczyc, ułatwia mineralizację kości i zapobiega utracie wapnia z organizmu. Przy niedoborach witaminy D występują zaburzenia wapnienia kości (krzywica) lub utrata wapnia z kości (osteomalacja).
 

Vigantoletten 1000j.m. 30 tabletek Dawkowanie

Dawkowanie wynosi od 1/2 do 1 tabletki dziennie - w zależności od obszaru zastosowania.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i dzieci: 1/2 tabletki na dobę (co odpowiada 0,0125 mg lub 500 j.m. witaminy D).  Leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych: 1 tabletka na dobę (co odpowiada 0,025 mg lub 1000 j.m. witaminy D).

Vigantoletten 1000j.m. 30 tabletek Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku. Hiperkalcemia, hiperkalcynuria, kamica nerkowa, ciężka niewydolność nerek; rzekoma niedoczynność przytarczyc

Vigantoletten 1000j.m. 30 tabletek Dodatkowe

U noworodków, niemowląt i małych dzieci lek należy stosować jedynie pod nadzorem lekarza. 

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

zapobieganiu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych zapobieganiu schorzeniom w przypadku stwierdzonego ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych zapobieganiu niedoborom witaminy D w przypadku zaburzeń jej wchłaniania u dzieci i dorosłych w leczeniu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych w leczeniu wspomagającym w osteoporozie u dorosłych

Działanie

Substancja czynna - cholekalcyferol (witamina D3) jest fizjologicznie wytwarzana w skórze pod wpływem ekspozycji na światło UV, może być też dostarczana do organizmu w diecie lub w postaci odpowiedniego leku.   Witamina D reguluje gospodarkę wapniową i fosforanową w organizmie.   Cholekalcyferol za pośrednictwem aktywnych metabolitów, zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w przewodzie pokarmowym, wchłanianie zwrotne wapnia w nerkach oraz stężenie wapnia i fosforanów w krwi. Hamuje wydzielanie parathormonu z przytarczyc, ułatwia mineralizację kości i zapobiega utracie wapnia z organizmu. Przy niedoborach witaminy D występują zaburzenia wapnienia kości (krzywica) lub utrata wapnia z kości (osteomalacja).  

Kluczowy składnik

witamina D

Rejestracja

lek

cecylia
skuteczny

cecylia
skuteczny

cecylia
skuteczny

Marek
Bardzo dobry.

Marek
Bardzo dobry.

Janusz
OK.

cecylia
szybko uzupełnia niedobór wit.D3, szkoda że brak jest D3 2000

Magda
Wszystko ok.

dada
bardzo dobry

Ela
Lekarz kazał mi kupować ten lek i teraz stosuje go od kilku miesięcy. Bardzo mi pomógł i polecam go każdemu.

Justyna
vigantoletten 1000 to przede wszystkim lek a nie suplement diety. duża dawka witaminy oraz co ważne dla vigantoletten 1000 cena - bardzo korzystna gdy sie chce przejść dłuższą kurację. ja biorę w okresach przejściowych. polecam vigantoletten lek bo dobrze sie wchłania, jest wydajny oraz w korzystnej cenie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.