product-image
Diklofenak LGO 10 mg/g żel 100 g
14.39 zł

Diklofenak LGO 10 mg/g żel 100 g


5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Pojemność
100 g
Postać

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
14.39 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Opis

Diklofenak Perrigo to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym stosowany w przypadku stanów zapalnych ścięgien, bólów mięśni oraz stawów. Dzięki wodno-alkoholowemu podłożu wykazuje właściwości chłodząco-kojące. To żel przeciwbólowy do stosowania miejscowego u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Skład

Substancja czynna: diklofenak sodowy. 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: karbomer, makrogolu eter cetostearylowy, dietyloamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, olejek lawendowy, olejek cytrynowy, kokozylokaprylokapronian, woda oczyszczona.

Wskazania

Ten niesteroidowy lek przeciwzapalny bazuje na pochodnej kwasu aminofenylooctowego i wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Główna substancja czynna – diklofenak sodowy – hamuje aktywność czynników prozapalnych, dlatego lek rekomendowany jest osobom cierpiącym na bóle stawów, mięśni, pleców oraz dolegliwości bólowe tkanek miękkich.

Dawkowanie

Żel przeciwbólowy i przeciwzapalny należy stosować miejscowo na skórę, delikatnie wcierając od 2 g do 4 g w zmienionym chorobowo miejscu od trzech do czterech razy na dobę. To ilość odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do rozmiaru orzecha włoskiego. Żel na stawy może być stosowany wyłącznie na zdrowej, nieuszkodzonej tkance. Po aplikacji można zakładać bandaże i bezuciskowe opaski, niemniej powinny one umożliwiać swobodną wymianę powietrza. Wielkość opakowania100 g wystarczy do leczenia powierzchni do 800 cm2.

Diklofenak to żel o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych, chłodzący do stosowania miejscowego maksymalnie w czterech dobowych dawkach. Po aplikacji i dokładnym wcieraniu preparatu należy szczelnie zamknąć tubę i umyć dłonie. Należy unikać kontaktu z ustami oraz oczami.

W przypadku, gdy po tygodniowej kuracji nie nastąpi poprawa lub pogorszy się stan zdrowia, należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować leku dłużej niż 14 dni w przypadku nadwyrężeń i zapalenia tkanki miękkiej oraz 21 dni w przypadku bólów związanych z zapaleniem stawów.

Działanie

Diklofenak żel stosuje się w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni oraz stawów powstałych wskutek różnych skręceń, nadwyrężeń oraz stłuczeń.

Produkt rekomendowany jest także w przypadku bóli mięśniowych, w ograniczonych stanach zapalnych tkanek miękkich oraz w łagodnych postaciach zapalenia stawów. 

Żel chłodzący przeciwbólowy doceniany jest także przez sportowców, którzy ulegają częstym kontuzjom, cierpią na bóle mięśni oraz stawów i potrzebują szybkiej, łatwo dostępnej pomocy w walce z bólem.

Wskazania

To żel przeciwbólowy do stosowania miejscowego u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Przeciwwskazania

Nie wolno stosować żelu przeciwzapalnego i przeciwbólowego Diklofenak u osób wykazujących nadwrażliwość na diklofenak, glikol propylenowy oraz substancje pomocnicze zawarte w produkcie. Nie wolno stosować leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży, u dzieci poniżej 12. roku życia oraz u osób cierpiących na ataki astmy, katar lub pokrzywkę po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

To żel przeciwbólowy do stosowania miejscowego u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Działanie

• Diklofenak żel stosuje się w pourazowych stanach zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni oraz stawów powstałych wskutek różnych skręceń, nadwyrężeń oraz stłuczeń. • Produkt rekomendowany jest także w przypadku bóli mięśniowych, w ograniczonych stanach zapalnych tkanek miękkich oraz w łagodnych postaciach zapalenia stawów.  • Żel chłodzący przeciwbólowy doceniany jest także przez sportowców, którzy ulegają częstym kontuzjom, cierpią na bóle mięśni oraz stawów i potrzebują szybkiej, łatwo dostępnej pomocy w walce z bólem.

Kluczowy składnik

diklofenak

Sposób aplikacji

na skórę

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Pola
Testowałam wiele maści z diklofenakiem i muszę przyznać że diklofenak żel pomimo niskiej ceny nie ustępuje swoim odpowiednikom. duży plus również na przyjemny zapach. co więcej, diclofenac żel jest do tego bardzo wydajny oraz szybko działa -obrzęk po wypadku rowerowym zanikał z godziny na godzinę . co więcej, diklofenak cena jest też ok więc szczerze polecam.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem