product-image
Altacet 10 mg/g żel na stłuczenia i obrzęki 75 g
17.02 zł
Altacet 10 mg/g żel na stłuczenia i obrzęki 75 g

Altacet 10 mg/g żel na stłuczenia i obrzęki 75 g

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(5)


Producent
Sandoz

ul. Domaniewska 50c 02-672 Warszawa

Pojemność
75g
Postać


Dostępny

17.02 zł

Opis

To bezbarwny żel o zapachu mentolu, zawierający substancję czynną octanowinian glinu. Lek po zastosowaniu na skórę wykazuje działanie ściągające i przeciwobrzękowe, jednocześnie łagodzi dolegliwości bólowe. Substancja pomocnicza - mentol, działa miejscowo chłodząco.

Skład

Glinu octanowinian 10 mg/g, Etanol 96%, lewomentol, metylu parahydroksybenoesan, karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona

Dawkowanie

Lek przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. Należy go stosować na czystą, suchą skórę w bolących miejscach od 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych, najlepiej w postaci okładów.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 3 lat:
Nie stosować dłużej niż 3-5 dni. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Działanie

- Powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego.
- Octanowinian glinu który jest substancją czynną zmniejsza opuchliznę i działa ściągająco.
- Mentol ma działanie chłodzące.

Altacet® w żelu przynosi ulgę. Przy każdym stłuczeniu działa uśmierzająco i łagodzi dolegliwości bólowe. Dzięki niemu obrzęk i opuchlizna znikną szybciej, a nieprzyjemny ból w obrębie ogniska zapalnego zostanie złagodzony.

Wskazania

Altacet® żel sprawdzi się w przypadku:
- Kontuzji
- Stłuczeń
- Opuchlizn
- Bólu pourazowego
- Obrzęków spodowowanych oparzeniem I°

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Altacet, maść o statusu leku wydawanego bez recepty, to preparat o szerokim działaniu. Przede wszystkim zmniejsza ból w miejscu stłuczenia, ale także powstałą opuchliznę, a dodatkowo chłodzi podrażnione miejsce. Warto zatem posiadać go w domowej apteczce, ze względu na to, że dolegliwości takie jak opuchlizna mogą przydarzyć się w życiu codziennym całej rodziny. Obrzęki, które pojawiają się na ciele w wyniku oparzeń pierwszego stopnia bądź urazów mogą być z powodzeniem łagodzone lekiem Altacet w żelu. Jest skuteczny również w przypadku zmniejszania obrzęków stawowych. Altacet na stłuczenia to niezawodny element rodzinnej apteczki. Obecny w leku octanowinian glinu wykazuje działanie zmniejszające opuchliznę oraz ściągające. Przed podaniem należy umyć i osuszyć skórę - jest to maść do stosowania miejscowego.

Na obrzęki oraz stłuczenia warto zastosować lek, który będzie równocześnie łagodził ból, jak i miał przyjemne, chłodzące działanie przynoszące ulgę. Dodatkowym atutem preparatu jest także działanie przeciwobrzękowe. Maść Altacet wykazuje potrójne właściwości kojące: łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i przynosi ulgę, chłodząc podrażnione miejsce na ciele. Okłady z Altacetu na opuchliznę mogą ją skutecznie zmniejszyć, pod warunkiem, że nie będą to okłady okluzyjne, których w przypadku tego środka należy unikać. Nie można owijać ich folią. Okład musi być okładem wysychającym. Nie tylko obrzęki i stłuczenia mogą przydarzyć się w życiu codziennym. Altacet na oparzenia pierwszego stopnia przyniesie ulgę w bólu, schładzając miejsce podrażnione - w jego składzie występuje przyjemnie chłodzący mentol. Jeżeli objawy nie ustąpią po paru dniach, warto zasięgnąć porady lekarza, który udzieli dalszych wskazówek lub skieruje na rehabilitację

Stłuczenia bardzo często przydarzają się najmłodszym. Dzieci w trakcie pełnej ruchu i radości zabawy niejednokrotnie przewracają się czy uderzają o twarde przedmioty. Altacet dla dzieci i dorosłych to sprawdzony lek na takie sytuacje - jest dobry na stłuczenia, powstające w wyniku między innymi upadków bądź uderzeń. Kiedy jednak można stosować lek Altacet? Od jakiego wieku dziecka? To pytanie zadają rodzice zwłaszcza małych dzieci. Producent zaleca, aby podawanie maści rozpocząć po ukończeniu trzeciego roku życia, wtedy, gdy jest to konieczne. Altacet posiada właściwości ściągające, zwalcza obrzęk i opuchliznę i łagodzi ból. Nie może być jednak stosowany na rozległe rany czy zmienioną chorobowo skórę. Nie powinno się go stosować również długotrwale. 

Producent

Postać

Stosowanie

Altacet® żel sprawdzi się w przypadku:- Kontuzji- Stłuczeń- Opuchlizn- Bólu pourazowego- Obrzęków spodowowanych oparzeniem I°

Działanie

- Powoduje złagodzenie bólu w obrębie ogniska zapalnego.- Octanowinian glinu który jest substancją czynną zmniejsza opuchliznę i działa ściągająco.- Mentol ma działanie chłodzące.Altacet® w żelu przynosi ulgę. Przy każdym stłuczeniu działa uśmierzająco i łagodzi dolegliwości bólowe. Dzięki niemu obrzęk i opuchlizna znikną szybciej, a nieprzyjemny ból w obrębie ogniska zapalnego zostanie złagodzony.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Anna
Altacet to obowiązkowy element naszej rodzinnej apteczki. Mam dwóch żywiołowych synów w wieku przedszkolnym, więc stłuczenia są na porządku dziennym, zwłaszcza w sezonie letnim. Altacet szybko i skutecznie łagodzi ból i zmniejsza opuchliznę. Szczerze polecam!

ocena ocena ocena ocena ocena
Kaśka
Altacet – maść, która w naszej rodzinnej apteczce zajmuje miejsce numer 1. Altacet dla dzieci jest tak samo skuteczny, jak dla dorosłych. Każdy sezon wyjazdowy to niestety obowiązkowe siniaki i otarcia naszych kilkuletnich pociech, ale ten żel na stłuczenia i obrzęki jeszcze nigdy nas nie zawiódł.

ocena ocena ocena ocena ocena
Zosia
Altacet mamy zawsze w naszej apteczce. Stosuję go od lat. Niezawodny na wszelkie stłuczenia, siniaki i otarcia. Altacet żel jest bezpieczny dla dzieci. Wydajny, łatwy w użyciu, nie ma drażniącego zapachu i jest naprawdę skuteczny. Bardzo go lubię i polecam tak samo jak altacet ice, który przyjemnie chłodzi uśmierzając ból. Atrakcyjna cena. Polecam produkt jaki i aptekę.

ocena ocena ocena ocena ocena
Mirek
Na lekkie obrzęki zawsze używam tego żelu i spisuje się fenomenalnie, polecam!

ocena ocena ocena ocena ocena
Edyta
Na stłuczenia to jeden z lepszych żeli. Ja zazwyczaj sięgam po niego.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem