zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy i odbioru bezpłatnego mini-produktu brakuje Ci 279.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Producenci

BiRetix Duo żel złuszczająco-oczyszczający z retinoidami eliminujący niedoskonałości skóry trądzikowej 30 ml [DARMOWA DOSTAWA]

Opinie:

Producent IFC Group
Pojemność 30ml
Postać Żel
Dostępność

Spis treści:

Opis produktu

BiRetix Duo żel złuszczająco-oczyszczający, antybakteryjny z retinoidami eliminujący niedoskonałości skóry trądzikowej to preparat przeciwtrądzikowy do stosowania miejscowego na skórę.

Wskazania

Preparat przeciwtrądzikowy do stosowania miejscowego na skórę. Może być stosowany w monterapii a także jako uzupełnienie systemowego doustnego leczenia izotretynoiną lub w pielęgnacji zachowawczej po niej.

Działanie

(Retinoidy) Technologia RetinSphere połączenie dwóch nowoczesnych retinoidów zamkniętych w liposomalnych glikosferach, dzięki czemu uzyskujemy:
- zwiększone przenikanie w głąb skóry,
- wydłużone działanie poprzez stopniowe, powolne uwalnianie,
- zwiększona stabilność oraz zwielokrotniona biodostępność,
- wyeliminowanie skutków ubocznych stosowania tradycyjnych retinoidów, (biotechnologiczna modyfikacja kwasu retinowego do formy estru kwasu retinowego

* przez co eliminujemy drażniące działanie i większość skutków ubocznych w postaci:
przesuszenia, podrażnienia skóry, nadmiernego łuszczenia skóry, uczucia dyskomfortu,
- doskonała tolerancja przez pacjentów wpływająca na kontynuowanie leczenia,
 
Nowa generacja Retinoidów łączących się z receptorami jądrowymi kwasu retinowego wpływając na ekspresję genów, syntezę mRNA i proliferację komórek.
Wywierają korzystny wpływ na zaburzenia procesu rogowacenia oraz normalizują różnicowanie komórek nabłonka, w wyniku czego zmniejszają powstawanie zaskórników.
Wykazują miejscowe działanie przeciwzapalne.
Redukują zmiany zapalne (grudki i krosty), wygładzają skórę trądzikową,
likwidują niedoskonałości skóry, ujędrniają.
Hamują procesy zapalne związane z trądzikiem ograniczając powstawanie
mediatorów stanu zapalnego - niwelują nadmierne zaburzone rogowacenie naskórka.
 
BIOPEP-15

- polipeptyd o działaniu przeciwzapalnym, antybiotycznym na bakterie P. Acnes,
- skuteczny na szczepy lekooporne
- doskonała tolerancja.
składa się z 15 specjalnie dobranych aminokwasów o wzmożonej aktywności przeciwbakteryjnej.
Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwłojotokowe, łagodnie keratolityczne (złuszczające naskórek), wysuszające i przeciwświądowe.
Wywiera korzystny wpływ na występujące w przebiegu trądziku zaburzenia rogowacenia w okolicy ujść gruczołów łojowych.
Zmniejsza liczbę zaskórników.
Hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego.
 
Kwas Salicylowy - złuszcza naskórek, zwiększa aktywność BIOPEP-15

Dawkowanie

1-2 razy dziennie,
Aplikacja na oczyszczoną skórę z zachowaniem szczególnej ostrożności w okolicy oczu i ust. Każdorazowo po nałożeniu preparatu należy dokładnie umyć ręce. Jeżeli wystąpi nadmierne podrażnienie można zastosować kremy nawilżające, które nie wpływają na tworzenie się zaskórników lub rzadziej stosować preparat (np. co drugi dzień) albo czasowo przerwać stosowanie preparatu.
 
BiRetix Duo nie wpływa na zwiększenie fototoksyczności jak inne retinoidy, może być stosowany podczas dnia jak również w okresie letnim. W przypadku narażenia na promieniowanie słoneczne zalecamy stosować kremy z filtrami ochronnymi UVA/UVB.

Przeciwwskazania

Nie stwierdzono wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn. Nie stwierdzono przenikania składników aktywnych do krwioobiegu a przez to nie stwierdzono działania ogólnoustrojowego, lecz ze względu na brak specyficznych badań zalecamy nie stosować preparatu w okresie ciąży.

W przypadku zajścia w ciążę w okresie stosowania preparatu należy skonsultować jego stosowanie z lekarzem. Preparat w okresie karmienia piersią może być stosowany wyłącznie na zlecenie lekarza. Jeżeli lekarz zaleci stosowanie preparatu w okresie karmienia piersią, nie należy stosować preparatu na skórę klatki piersiowej (aby uchronić dziecko przed kontaktem z preparatem).

Kategoria

Uroda

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat przeciwtrądzikowy do stosowania miejscowego na skórę. Może być stosowany w monterapii a także jako uzupełnienie systemowego doustnego leczenia izotretynoiną lub w pielęgnacji zachowawczej po niej.

Działanie

(Retinoidy) Technologia RetinSphere połączenie dwóch nowoczesnych retinoidów zamkniętych w liposomalnych glikosferach, dzięki czemu uzyskujemy:- zwiększone przenikanie w głąb skóry,- wydłużone działanie poprzez stopniowe, powolne uwalnianie,- zwiększona stabilność oraz zwielokrotniona biodostępność,- wyeliminowanie skutków ubocznych stosowania tradycyjnych retinoidów, (biotechnologiczna modyfikacja kwasu retinowego do formy estru kwasu retinowego* przez co eliminujemy drażniące działanie i większość skutków ubocznych w postaci:przesuszenia, podrażnienia skóry, nadmiernego łuszczenia skóry, uczucia dyskomfortu,- doskonała tolerancja przez pacjentów wpływająca na kontynuowanie leczenia, Nowa generacja Retinoidów łączących się z receptorami jądrowymi kwasu retinowego wpływając na ekspresję genów, syntezę mRNA i proliferację komórek.Wywierają korzystny wpływ na zaburzenia procesu rogowacenia oraz normalizują różnicowanie komórek nabłonka, w wyniku czego zmniejszają powstawanie zaskórników.Wykazują miejscowe działanie przeciwzapalne.Redukują zmiany zapalne (grudki i krosty), wygładzają skórę trądzikową,likwidują niedoskonałości skóry, ujędrniają.Hamują procesy zapalne związane z trądzikiem ograniczając powstawaniemediatorów stanu zapalnego - niwelują nadmierne zaburzone rogowacenie naskórka. BIOPEP-15- polipeptyd o działaniu przeciwzapalnym, antybiotycznym na bakterie P. Acnes,- skuteczny na szczepy lekooporne- doskonała tolerancja.składa się z 15 specjalnie dobranych aminokwasów o wzmożonej aktywności przeciwbakteryjnej.Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwłojotokowe, łagodnie keratolityczne (złuszczające naskórek), wysuszające i przeciwświądowe.Wywiera korzystny wpływ na występujące w przebiegu trądziku zaburzenia rogowacenia w okolicy ujść gruczołów łojowych.Zmniejsza liczbę zaskórników. Hamuje rozwój bakterii beztlenowych Propionibacterium acnes, będących jedną z przyczyn trądziku pospolitego. Kwas Salicylowy - złuszcza naskórek, zwiększa aktywność BIOPEP-15

Dla kogo

kobieta mężczyzna

Problem

skóra trądzikowa skóra tłusta

Wiek

Bez ograniczeń

Brak opini o produkcie

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.