product-image
Skinoren 200mg/g krem na trądzik pospolity i przebarwienia 30 g
53.50 zł
Skinoren 200mg/g krem na trądzik pospolity i przebarwienia 30 g

Skinoren 200mg/g krem na trądzik pospolity i przebarwienia 30 g

4.88

ocena ocena ocena ocena ocena

(8)


Producent
LEO Pharma A/S

Marynarska 15 02-674 Warszawa

Pojemność
30g
Postać


Dostępny

53.50 zł

Opis

Skinoren to produkt leczniczy do stosowania zewnętrznego w postaci kremu (lub żelu) ze szczególnym wskazaniem dla osób borykających się z problemem wykwitów skórnych, tj. trądzik, zaskórniaki, krosty i in. 
Dzięki działaniu kwasu azelainowego krem Skinoren jest idealnym rozwiązaniem dla cery trądzikowej! 

Kwas azelainowy wykazuje działanie keratynolityczne, dzięki czemu hamuje nadmierne rogowacenie naskórka będące zaczątkiem powstania zaskórników. Ma też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne skóry problematycznej. Hamuje łojotok skóry i normalizuje przebarwienia cery. 

Skład

Substancją czynną jest: kwas azelainowy.

1 g kremu zawiera 200 mg kwasu azalainowego.

Substancje pomocnicze: kwas benzoesowy (E210), cetearylu okanonian + izopropylu mirystynian (PCL Liquid), glicerol 85%, glicerylu stearynian + alkohol cetylostearylowy + cetylu palmitynian + makrogologlicerolu kokosany (CUTINA CBS), glikol propylenowy, woda oczyszczona, makrogologlicerydów stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, zwykle cienką warstwę kremu należy nanosić na chorobowo zmienioną skórę 2 razy na dobę - rano i wieczorem. Krem należy delikatnie wetrzeć. 

W leczeniu trądziku pospolitego wyraźną poprawę uzyskuje się po 4 tygodniach systematycznego stosowania leku.

Działanie

Skinoren krem jest lekiem przeciwtrądzikowym w postaci kremu do stosowania na skórę. Substancja czynna - kwas azelainowy wykazuje działanie przeciwtrądzikowe, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, zmniejsza liczbę zaskórników oraz hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka (melanocytów).

Wskazania

Trądzik pospolity oraz przebarwienia skóry.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas azelainowy, glikol propylenowy lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo często (mogą wystąpić częściej niż u 1 na 10 osób): świąd, uczucie pieczenia, rumień w miejscu podania.

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): łuszczenie skóry, ból, suchość, odbarwienie skóry, podrażnienie w miejscu podania.

Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): zapalenie łojotokowe skóry, trądzik, parestezje (uczucie kłucia, mrowienia), zapalenie skóry, uczucie dyskomfortu, obrzęk w miejscu podania.

Rzadko (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób): nadwrażliwość na leki, pogorszenie objawów astmy, pokrzywka, zapalenie warg, wysypka, pieczenie, pęcherze, wyprysk, owrzodzenie w miejscu podania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Skinoren zawiera kwas benzoesowy oraz glikol propylenowy.

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Skinoren należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Należy unikać kontaktu leku z oczami, ustami i błonami śluzowymi.
W przypadku stosowania leku Skinoren na skórę twarzy należy uważać, aby lek nie dostał się do oczu.
W przypadku kontaktu leku z oczami, ustami lub błonami śluzowymi należy je natychmiast przepłukać dużą ilością wody. W przypadku utrzymującego się podrażnienia oczu, pacjent powinien skontaktować się
z lekarzem. Po każdym użyciu leku Skinoren należy umyć ręce.

Lek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Nie przeprowadzono badań dotyczących interakcji.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Należy unikać kontaktu noworodka z leczoną lekiem Skinoren skórą lub piersiami.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie badano bezpieczeństwa oraz skuteczności stosowania leku Skinoren u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek Skinoren nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Krem Skinoren to sprzymierzeniec w walce z trądzikiem pospolitym oraz przebarwieniami skóry różnego pochodzenia. Optymalny rezultat leczenia za pomocą tego produktu osiągnąć można dzięki jego systematycznej aplikacji na skórę. Jakie efekty można dostrzec, stosując Skinoren? Przed i po zauważysz zmniejszenie objawów trądziku pospolitego oraz przebarwień w stosunku do stanu sprzed kuracji. Kremu należy używać rano i wieczorem, rozsmarowując cienką warstwę produktu na problematycznym miejscu. Wskazana częstotliwość użycia to dwa razy na dobę. Aby otrzymać najbardziej zadowalający efekt w zwalczaniu trądziku pospolitego, należy aplikować lek przez około cztery tygodnie, a w razie potrzeby przez kilka miesięcy, jednak nie dłużej niż pół roku. Chcąc pozbyć się przebarwień, także tych, które nie są skutkiem trądziku, producent zaleca korzystanie z leku przez minimum trzy miesiące. Systematycznie stosując lek Skinoren, efekty będą najbardziej zauważalne.

Skinoren krem zaleca się aplikować w objętości około 0,5 grama. Jeśli jednak wystąpią podrażnienia, należy zmniejszyć jego ilość. Można również stosować go nie dwa, lecz jeden raz w ciągu doby. Inne działania niepożądane, to swędzenie i pieczenie skóry. Może dochodzić także do złuszczania się naskórka i uczucia wysuszenia. Skinoren żel zawiera w swoim składzie glikol propylenowy, który jest substancją mogącą wywoływać podrażnienia skóry. Rzadko, w skrajnych przypadkach może wystąpić zapalenie skóry lub zapalenie mieszków włosowych, a jeszcze rzadziej zdarza się reakcja alergiczna w obrębie skóry, taka jak wysypka. Produkt kierowany jest do osób, które borykają się z trądzikiem pospolitym oraz przebarwieniami.

Skinoren maść wywołuje najczęściej takie działania niepożądane jak pieczenie, parzenie i swędzenie, jednak nie zdarzy się to u każdej osoby podczas stosowania kuracji. Łatwo je jednak zidentyfikować, ponieważ są to odczucia czytelne i trudne do pomylenia. Przed rozpoczęciem kuracji warto sprawdzić zalecenia producenta kremu Skinoren i jego skład, szczególnie w przypadku uczuleń skórnych. Producent zaleca, aby chronić cerę przed działaniem promieni słonecznych podczas leczenia żelem Skinoren. Można to zrobić w prosty sposób, stosując kremy z filtrem SPF, które chronią przed promieniowaniem UVA i UVB. Optymalne będą filtry SPF 50. Produkt bazuje na kwasie azelainowym, a podczas kuracji jakimikolwiek kwasami należy szczególnie chronić skórę przed słońcem i unikać mocnej ekspozycji na nie. 

Kategoria

Postać

Stosowanie

Trądzik pospolity oraz przebarwienia skóry.

Działanie

Skinoren krem jest lekiem przeciwtrądzikowym w postaci kremu do stosowania na skórę. Substancja czynna - kwas azelainowy wykazuje działanie przeciwtrądzikowe, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, zmniejsza liczbę zaskórników oraz hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka (melanocytów).

Kluczowy składnik

kwas azelainowy

Sposób aplikacji

na skórę

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Patrycja
Muszę powiedzieć, że jestem w szoku jak dobrze działa Skinoren – krem-marzenie! Miałam takie problemy z trądzikiem, że aż wstyd było wyjść z domu. Ale po tygodniu stosowania Skinorenu, efekty stały się widoczne – moja skóra zaczęła się naprawdę poprawiać. Jeśli masz problemy z cerą, to polecam spróbować Skinoren – skład jest dla mnie zagadką :-), ale najważniejsze, że krem działa. No i co ważne, nie wysusza skóry jak inne maści, które próbowałam.

ocena ocena ocena ocena ocena
Paulina
Z trądzikiem mierzę się odkąd pamiętam. Przez lata wypróbowałam wiele specyfików, które zazwyczaj szybko odbierały mi nadzieję na polepszenie stanu mojej skóry. Musze przyznać, że odkąd stosuję skinoren to kondycja skóry znacznie się polepszyła a ja wreszcie ujrzałam światełko w tunelu. ;)

ocena ocena ocena ocena ocena
Agnieszka
Używam go już ponad rok. Naprawdę pomaga przy cerze ze skłonnością do trądziku. Skóra już po 2 tygodniach stosowania była w zadziwiająco lepszym stanie a naprawdę był to moment gdy byłam skłonna pójść do dermatologa nawet po tetracykliny i skinoren był "ostatnią szansą" przed silnymi lekami. Po pierwsze ograniczył w 90-95% krosty. Do tego skóra przestała się świecić, blizny zniknęły powoli, nawet nie wiem kiedy. Jedyny problem w tym, że nie mogę go przestać używać bo jak ograniczam dawkowanie to cera stopniowo się pogarsza, zaczyna się znów świecić itd

ocena ocena ocena ocena ocena
Olga
Skinoren krem to naprawdę udany zakup. Produkt pomógł mi już po pierwszych zastosowaniach. Obecnie, już po kilku tygodniach mam dużo mniej zaskórników, a i krostki pojawiają się dużo rzadziej; :) Moja skóra już też się tak nie świeci, co miało miejsce przez stosowaniem skinoren. Krem stosuję tylko wieczorem i w zupełności to wystarcza, aby zaobserwować pożądany efekt. Cena jest dość wysoka, więc ja zawsze wpisuje w wyszukiwarce skinoren cena i szukam najtańszej apteki.

ocena ocena ocena ocena ocena
Sandra
Dobry krem, który nakładałam przez dość długo natomiast zauwazyłam u niego jeden problem - zapychanie :< Lepiej wypada przy nim pod względem krem na cerę trądzikową sewolium.

ocena ocena ocena ocena ocena
Kahlen
Dobry krem dla skóry problematycznej. Eliminuje zaskórniki przy dłuższym stosowaniu. Niestety trochę wysusza, ale z dobrym kremem nawilżającym nie jest to uciążliwe.

ocena ocena ocena ocena ocena
Angela
Krem bardzo dobry

ocena ocena ocena ocena ocena
Angela
Krem bardzo dobry

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem