Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 49.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 6

Producent Leo Pharma
Adres

Marynarska 15 02-674 Warszawa

Pojemność 30g
Postać Krem
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Skinoren to preparat do stosowania zewnętrznego w postaci kremu (lub żelu) ze szczególnym wskazaniem dla osób borykających się z problemem wykwitów skórnych, tj. trądzik, zaskórniaki, krosty i in. 
Dzięki działaniu kwasu azelainowego krem Skinoren jest idealnym rozwiązaniem dla cery trądzikowej! 

Kwas azelainowy wykazuje działanie keratynolityczne, dzięki czemu hamuje nadmierne rogowacenie naskórka będące zaczątkiem powstania zaskórników. Ma też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne skóry problematycznej. Hamuje łojotok skóry i normalizuje przebarwienia cery. 

Wyraźną poprawę obserwuje się już po 4 tygodniach stosowania kremu. 

Preparat jest skuteczny, bezpieczny (można go stosować przez długi czas) i dobrze tolerowany niezależnie od długości stosowania. 

Skład

(1 g kremu): 200 mg kwasu azelainowego, kwas benzoesowy, estry polietylenowe kwasów tłuszczowych, mieszanina mono-, di-, trójglicerydów wyższych kwasów tłuszczowych, oktanonian cetearylu, glikol propylenowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Wskazania

Trądzik pospolity oraz przebarwienia skóry.

Działanie

Skinoren krem jest lekiem przeciwtrądzikowym w postaci kremu do stosowania na skórę. Substancja czynna - kwas azelainowy wykazuje działanie przeciwtrądzikowe, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, zmniejsza liczbę zaskórników oraz hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka (melanocytów).

Dawkowanie

Lek Skinoren krem należy stosować wyłącznie na skórę.  Przed zastosowaniem należy dokładnie umyć skórę zwykłą wodą i osuszyć.  Cienką warstwę leku nanosić na chorobowo zmienioną skórę dwa razy na dobę - rano i wieczorem. Po nałożeniu leku należy umyć ręce. W przypadku znacznego podrażnienia skóry należy zmniejszyć ilość nakładanego leku lub stosować go raz na dobę, do czasu ustąpienia objawów podrażnienia. W leczeniu trądziku pospolitego wyraźną poprawę uzyskuje się po około 4 tygodniach systematycznego stosowania leku. Aby uzyskać optymalny wynik leczenia, należy regularnie stosować lek przez kilka miesięcy, lecz nie dłużej niż przez 6 miesięcy.  W leczeniu przebarwień zaleca się stosowanie kremu co najmniej przez 3 miesiące. Najlepszy rezultat osiąga się stosując lek systematycznie. Ze względu na to, ze promieniowanie słoneczne może nasilać przebarwienia skóry, podczas całego okresu leczenia należy jednocześnie stosować kremy z filtrem UV B i UV A.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Skinoren krem, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na kwas azelainowy, glikol propylenowy lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych leku Skinoren krem.

Dodatkowe

Jak każdy lek, Skinoren krem może powodować działania niepożądane, chociaż u nie każdego one wystąpią. Na początku leczenia może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry. Najczęściej obserwowane działania niepożądane to: uczucie pieczenia lub parzenia oraz swędzenie, zaczerwienienie, suchość i łuszczenie skóry. Rzadko może występować zapalenie skóry i zapalenie mieszków włosowych. W większości przypadków objawy podrażnienia są łagodne i przemijają w trakcie leczenia. Bardzo rzadko mogą wystąpić uczulenia skórne, np. wysypka, oraz reakcje nadwrażliwości na światło.

Kategoria

Uroda

Producent

Postać

Stosowanie

Trądzik pospolity oraz przebarwienia skóry.

Działanie

Skinoren krem jest lekiem przeciwtrądzikowym w postaci kremu do stosowania na skórę. Substancja czynna - kwas azelainowy wykazuje działanie przeciwtrądzikowe, hamuje nadmierne rogowacenie naskórka, zmniejsza ilość wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, zmniejsza liczbę zaskórników oraz hamuje wzrost i nadmierną aktywność nieprawidłowych komórek barwnikowych naskórka (melanocytów).

Kluczowy składnik

kwas azelainowy

Rejestracja

lek

Sposób aplikacji

na skórę

Angela
Krem bardzo dobry

Angela
Krem bardzo dobry

Kahlen
Dobry krem dla skóry problematycznej. Eliminuje zaskórniki przy dłuższym stosowaniu. Niestety trochę wysusza, ale z dobrym kremem nawilżającym nie jest to uciążliwe.

Sandra
Dobry krem, który nakładałam przez dość długo natomiast zauwazyłam u niego jeden problem - zapychanie :< Lepiej wypada przy nim pod względem krem na cerę trądzikową sewolium.

Olga
Skinoren krem to naprawdę udany zakup. Produkt pomógł mi już po pierwszych zastosowaniach. Obecnie, już po kilku tygodniach mam dużo mniej zaskórników, a i krostki pojawiają się dużo rzadziej; :) Moja skóra już też się tak nie świeci, co miało miejsce przez stosowaniem skinoren. Krem stosuję tylko wieczorem i w zupełności to wystarcza, aby zaobserwować pożądany efekt. Cena jest dość wysoka, więc ja zawsze wpisuje w wyszukiwarce skinoren cena i szukam najtańszej apteki.

Agnieszka
Używam go już ponad rok. Naprawdę pomaga przy cerze ze skłonnością do trądziku. Skóra już po 2 tygodniach stosowania była w zadziwiająco lepszym stanie a naprawdę był to moment gdy byłam skłonna pójść do dermatologa nawet po tetracykliny i skinoren był "ostatnią szansą" przed silnymi lekami. Po pierwsze ograniczył w 90-95% krosty. Do tego skóra przestała się świecić, blizny zniknęły powoli, nawet nie wiem kiedy. Jedyny problem w tym, że nie mogę go przestać używać bo jak ograniczam dawkowanie to cera stopniowo się pogarsza, zaczyna się znów świecić itd

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.