Linomag 200mg/g maść na bazie oleju lnianego 100 g

cena
17,68 zł
Ilość:
Producent Ziołolek
Pojemność 100g
Postać Maść
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Wariant
produktu
Dostępna ilość
100% Complete

Spis treści:

Opis produktu

Maść Linomag to doskonały preparat do pielęgnacji skóry od pierwszych dni życia. Linomag może być stosowany już u noworodków do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry miejsc intymnych, a także okolic narażonych na odparzenia. Linomag zalecany jest również do stosowania u osób zmagających się z chorobami skórnymi takimi jak wyparzenia, czy wypryski, a także z nadmierną suchością skóry. Substancja czynna – linomag zawiera wielonienasycone, egzogenne kwasy tłuszczowe, których rola polega na przyspieszaniu regeneracji skóry, a także na normalizacji jej funkcji.

Skład

W 100 gramach maści Linomag znajduje się:

  • substancja czynna – Linomag 20,0 g
  • substancje pomocnicze – lanolina bezwodna – 40g, wazelina biała – 40g

Wskazania

Stosowanie maści Linomag 200 g jest zalecane do pielęgnacji oraz leczenia delikatnej skóry niemowląt, zwłaszcza w przypadku odparzeń od pieluszkowych, lub podrażnienia przez czynniki zewnętrzne. Ponadto zaleca się stosowanie maści Linomag u osób z nadmierną suchością skóry, zmagających się z rogowaceniem naskórka.

Działanie

Maść z olejem lnianym Linomag 200g to skuteczny preparat do stosowania na skórę wspomagający szybką i skuteczną regenerację naskórka, a także wspomagając odbudowę bariery lipidowej skory. Linomag dokładnie nawilża i natłuszcza skórę, eliminując nadmierną suchość i rogowacenie naskórka. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe pomagają normalizować funkcje skóry, przyspieszając jej regenerację. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych takich jak kwas linolowy i kwas linolenowy naturalna bariera skóry szybciej powraca do prawidłowego funkcjonowania.

Dawkowanie

Maść Linomag stosuje się zewnętrznie, zaleca się wcieranie maści 1 do 3 razy na dobę na zmieniony obszar skory. Należy rozprowadzić cienką warstwę maści na zmienioną chorobowo powierzchnię skory. Jeżeli maść ma być stosowana pod opatrunek, można nałożyć grubą jej warstwę.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować maści Linomag, jeżeli u pacjenta występuje alergia na którykolwiek ze składników maści.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Inny preparat z serii, który może Cię zainteresować: Linomag Bobo A+E.

Opinie o Linomag 200mg/g maść na bazie oleju lnianego 100 g

Aleksandra

Cudowny! Zero odparzeń :)

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.