zdjecie zdjecie

Clotrimazolum Hasco krem 20 g

Producent Hasco
Pojemność 20 g
Postać Maść
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100%Complete

Spis treści:

Opis produktu

Clotrimazolum Hasco krem 20 g jest lekiem przeciwgrzybicznym o szerokim spektrum działania, który działa na większość grzybów odpowiedzialnych za zakażenia skóry. Skład preparatu: 1 g kremu - 10 mg klotrimazolu.

Wskazania

Preparat Clotrimazolum krem znajduje zastosowanie w terapii kandydozy błon śluzowych i zakażeniach grzybiczych skóry – zwłaszcza schorzeń występujących w rejonach zewnętrznych narządów płciowych (wargi sromowe, napletek, żołądź prącia) oraz kandydozy pochwy. 

Lek stosuje się również przy zakażeniach grzybiczych skóry zlokalizowanych w innych rejonach ciała (grzybica rąk i tkanki okołopaznokciowej, grzybica stóp, podudzi, tułowia, PZS). Clotrimazolum wskazane jest w przypadku zakażeń spowodowanych drobnoustrojami wykazującymi odporność na nystatynę. Działa m.in. na: pleśniaki, drożdżaki, dermatofity, a także na łupież pstry wywołany przez Malassezia furfur. W mniejszym stopniu działa również antybakteryjnie na ziarniaki Gram – dodatnie i przeciwrzęsistkowo.

Działanie

Krem Clortimazolum Hasco co prawda przenika do głębszej, rogowej warstwy naskórka, jednak nie wchłania się praktycznie przez skórę. Klotrimazol jest syntetyczną pochodną związków imidazolowych, która prawie w ogóle nie rozpuszcza się w wodzie, jednak rozpuszcza się w eterze i etanolu. Działanie Clortimazolum polega na hamowaniu biosyntezy ergosterolu, który jest niezbędny do budowy grzybiczej błony komórkowej. Dzięki temu dochodzi do jej nieszczelności, co w efekcie kończy się obumarciem komórki grzyba.

Dawkowanie

Lek Clotrimazolum krem 20 mg stosowany jest miejscowo. Należy delikatnie smarować zaatakowane przez grzybice miejsce: 2-3 razy dziennie. Objawy powinny ustąpić po około 7 dniach stosowania – w innym przypadku konieczna jest konsultacja medyczna. Leczenie należy kontynuować przez około 2-4 tygodnie po ustąpieniu widocznych objawów infekcji. W przypadku kandydozy narządów płciowych konieczne jest również leczenie partnerów seksualnych, nawet jeśli nie występują objawy kliniczne.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosowanie kremu Clotrimazolum na narządy płciowe może powodować uszkodzenie lateksowych środków antykoncepcyjnych. Z tego powodu w trakcie terapii leczniczej i minimum do 5 dni po jej zakończeniu, tego typu zabezpieczenie nie jest w pełni skuteczne. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z wszystkimi informacjami, jakie zawiera ulotka.  

Opinie o Clotrimazolum Hasco krem 20 g

B.D.

Dobry, tani lek na problemy grzybiczne, szczególnie stóp.

TOmasz

OK

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.