product-image
Alopexy 50 mg/ml roztwór na skórę 60 ml
36.07 zł

Niedostępny

Alopexy 50 mg/ml roztwór na skórę 60 ml


5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Pierre Fabre

ul. Belwederska 20/22 00-762 Warszawa

Pojemność
60ml
Postać

Produkt niedostępny

minus

ilość

plus
36.07 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Opis

Alopexy to produkt leczniczy zawierający jako substancję czynną minoksydyl, który pobudza wzrostu keratynocytów oraz włosów w przypadku wystąpienia łysienia androgenowego o umiarkowanym nasileniu u mężczyzn.

Skład

Substancją czynną leku jest minoksydyl.

Pozostałe składniki: glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Podanie na skórę. Do stosowania zewnętrznego.

Zalecaną dawkę 1 ml nanosi się na leczoną powierzchnię skóry owłosionej głowy dwa razy na dobę. Dawka dobowa nie powinna być większa niż 2 ml, niezależnie od wielkości leczonej powierzchni. 
Aby stymulacja wzrostu włosów była widoczna, może być konieczna terapia polegająca na stosowaniu leku dwa razy na dobę przez okres 2 miesięcy. 

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Alopexy jest łysienie androgenowe (nadmiernego wypadania włosów) o umiarkowanym nasileniu u mężczyzn.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Alopexy:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną  (minoksydyl) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli pacjent źle tolerował 2% roztwór minoksydylu.
Jeśli u pacjenta występują uszkodzenia skóry owłosionej głowy. 
Nie zaleca się stosowania tego leku u kobiet ze względu na częste występowanie nadmiernego owłosienia poza miejscami jego stosowania. 

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia następujących objawów – możliwe, że będzie konieczne natychmiastowe leczenie: opuchnięcie twarzy, warg lub gardła, które może spowodować trudności w przełykaniu lub w oddychaniu. Może oznaczać to silną reakcję alergiczną (częstość nieznana, nie może być określana na podstawie dostępnych danych).

Bardzo często: mogą występować u więcej niż 1 na 10 osób: nadmierne owłosienie (nadmierny porost włosów) w miejscach gdzie nie stosowano leku, zwłaszcza, jeżeli lek jest stosowany u kobiet; bóle głowy. 

Często: mogą występować do 1 na 10 osób: miejscowe reakcje skórne w miejscu podania jak: miejscowe podrażnienie ze złuszczaniem naskórka (eliminacja martwych komórek naskórka), świąd, zaczerwienienie skóry, zapalenie skóry, suchość skóry, reakcje alergiczne skóry, stany zapalne skóry, wysypka przypominająca trądzik, bóle mięśniowo-szkieletowe, obrzęki obwodowe (zatrzymanie płynów w tkankach), ból w miejscu podania, trudności z oddychaniem oraz depresja.

Częstość nieznana: częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych: infekcje ucha, zapalenie ucha zewnętrznego, nieżyt nosa, nadwrażliwość, zapalenie nerwu, uczucie mrowienia, zaburzenia smaku, uczucie pieczenia, zaburzenia widzenia, podrażnienie oka, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, przyspieszone tętno, ból w klatce piersiowej, osłabienie, obrzęk twarzy (zatrzymanie płynów w tkankach), rumień, wysypka, wypadanie włosów, nierównomierne owłosienie ciała, zmiana koloru włosów, zmiana tekstury włosów, zapalenie wątroby i kamica nerkowa. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Alopexy należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

 • Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Alopexy:
 • Jeśli u pacjenta występowała lub występuje obecnie choroba układu krążenia lub zaburzenia rytmu serca, przed zastosowaniem leku Alopexy należy skontaktować się z lekarzem.
 • Ze względu na ryzyko wystąpienia nadmiernego owłosienia poza miejscami stosowania, leku nie powinny stosować kobiety. 

Nie należy stosować leku:

 • Jeśli u krewnych pacjenta nie występuje wypadanie włosów, wypadanie włosów jest nagłe i (lub) częściowe, wypadanie włosów wystąpiło w wyniku porodu lub przyczyna wypadania włosów nie jest znana. W tych przypadkach należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem leku Alopexy, gdyż leczenie może nie być skuteczne. 
 • Jeśli skóra owłosionej głowy jest czerwona, występuje stan zapalny skóry, infekcja, podrażnienie lub ból. Ten lek powinien być stosowany na zdrową skórę głowy. Jeżeli skóra owłosiona głowy jest uszkodzona, do krwi mogą
  przenikać zwiększone ilości substancji czynnej- minoksydylu.
 • Nie stosować tego leku w skojarzeniu z innymi lekami stosowanymi na skórę głowy.

Podczas leczenia

 • Lek zawiera etanol (alkohol) i może powodować uczucie pieczenia i podrażnienie po przypadkowym dostaniu się do oczu, ran, na podrażnioną skórę lub błony śluzowe: podrażnione miejsca należy dokładnie przemyć bieżącą, zimną wodą. W razie utrzymującego się podrażnienia należy skontaktować się z lekarzem.
 • Nie wystawiać leczonej skóry głowy na słońce: należy nosić nakrycie głowy (kapelusz).
 • Nie wdychać rozpylanego leku.
 • U niektórych pacjentów wystąpiły zmiany koloru włosów i (lub) ich tekstury. 

Należy przerwać leczenie i natychmiast skontaktować się z lekarzem:

 • Jeśli wystąpi obniżenie ciśnienia krwi, ból w klatce piersiowej, przyspieszone tętno.
 • W przypadku omdleń lub zawrotów głowy.
 • Jeśli wystąpi nagłe, niespodziewane zwiększenie masy ciała, opuchnięcie rąk lub stóp (obrzęk).
 • W przypadku utrzymującego się zaczerwienienia lub podrażnienia owłosionej skóry głowy

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 
Okres ważności po pierwszym otwarciu butelki: 1 miesiąc. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować tego leku równocześnie z innymi lekami dermatologicznymi zawierającymi tretynoinę, antralinę czy dipropionian betametazonu, ponieważ leki te mogą zmieniać ilość minoksydylu znajdującego się we krwi. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, a także o lekach, które pacjent planuje stosować - również o tych, które wydawane są bez recepty. 

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania tego leku u kobiet. Należy unikać stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią. 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować, gdyż nie badano skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u osób w wieku poniżej 18 lat lub powyżej 65 lat. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Produkt leczniczy Alopexy jest dedykowany mężczyznom zmagającym się z łysieniem androgenowym. Producent zaznacza, że mogą skorzystać z niego panowie, u ktorych wspomniany problem ma umiarkowane nasilenie. Wydaje się jednak, że w niektórych przypadkach Alopexy dla kobiet również może znaleźć zastosowanie. Dotyczy to na przykład pań zmagających się z PCOS. Kobiety przed zastosowaniem tego preparatu powinny jednak skonsultować się z lekarzem. Bez względu na to, kto sięga po minoxidil Alopexy, musi mieć na uwadze stosowanie go zgodnie z zaleceniami producenta. Te są natomiast takie, że lek powinien być stosowany dwa razy w ciągu dnia przez okres dwóch miesięcy. Wydaje się więc, że dłuższe jego stosowanie nie jest wskazane, chyba że lekarz zaleci inaczej. Ważne jest także to, aby stosować lek na owłosioną skórę głowy, a nie na przykład Alopexy na brodę.

Jak wiadomo, Alopexy zawiera w swoim składzie minoksydyl. To substancja czynna, która odpowiada za dobroczynne działanie Alopexy na łysienie androgenowe. Większość osób będzie zastanawiać się nie tylko nad tym, jakie Alopexy efekty wywołuje, ale rownież nad tym, czy znajdująca się w nim substancja jest bezpieczna. Na szczęście, co do zasady tak. Nie oznacza to jednak, że dokładnie w każdym przypadku. Pewne osoby mogą bowiem wykazywać nadwrażliwość na substancję czynną. Zanim więc rozpocznie się stosowanie leku, warto sprawdzić na niewielkim fragmencie skóry, jak zareaguje. Ważne jest także to, aby nie stosować roztworu na skórę, która uległa uszkodzeniu. W przeciwnym bowiem razie może dojść do podrażnień. Warto mieć również na względzie ewentualne działania niepożądane, które mogą, ale nie muszą się pojawić. Jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania produktu leczniczego Alopexy, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zdecydowana większość użytkowników pragnie wiedzieć, kiedy Alopexy roztwór na skórę przyniesie pożądane rezultaty. Nie da się jednak udzielić prostej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy bowiem od tego, jak bardzo nasilony jest problem łysienia androgenowego. Rezultaty na pewno nie będą widoczne po pierwszym, drugim czy trzecim zastosowaniu. Producent wyraźnie zaznacza, że Alopexy musi być w wielu przypadkach stosowany dwa razy dziennie przez dwa miesiące, aby można było cieszyć się satysfakcjonującymi efektami. Na pewno wskazana jest cierpliwość. Każdy z mężczyzn może zareagować zupełnie inaczej na stosowany lek i znajdującą się w nim substancję czynną. W razie wątpliwości związanych z działaniem leku warto skonsultować się z lekarzem.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku Alopexy jest łysienie androgenowe (nadmiernego wypadania włosów) o umiarkowanym nasileniu u mężczyzn.

Dla kogo

mężczyzna

Kluczowy składnik

minoksydyl

Sposób aplikacji

na skórę

Wiek

40-50 lat
50-60 lat
60 i wiecej lat
18-30 lat
30-40 lat

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Kinga
Alopexy to moje zaklęcie na wzmocnienie włosów! Roztwór łatwy w aplikacji, szybko się wchłania, bez efektu lepkości. Regularne stosowanie sprawiło, że moje włosy stały się silniejsze, gęstsze, pełne życia. Rewelacyjny produkt dla każdego, kto marzy o zdrowych i pięknych włosach! ????‍♀️????????

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem