Wątroba

Znaleziono produktów: 118

Filtry

-

Sortowanie
Sortowanie według
Liczba wyników na stronie

Wątroba

(118)

-

... 4
2 3 ... 4

Rola wątroby w organizmie jest nieoceniona, a jej kondycja wpływa na całe nasze zdrowie. Warto zatem wspomagać pracę wątroby, aby mogła nam służyć skutecznie, pomocne są w tym preparaty na wątrobę dostępne w aptece. Tego typu preparaty regulują z reguły procesy trawienia, dzięki czemu odciążają wątrobę, a dodatkowo niektóre z nich mają również działanie regeneracyjne.


Rola wątroby w organizmie

O tym, że wątroba magazynuje substancje odżywcze oraz wydala toksyny z organizmu, już wiemy. To jednak nie wszystkie funkcje, jakie pełni ten wyjątkowy narząd. Wątroba magazynuje również krew, którą w razie wypadku i krwawienia szybko przesyła w potrzebne miejsca. Bierze również udział w produkcji żółci, która jest konieczna do trawienia tłuszczy. Poza tym wytwarza również związki niezbędne do krzepnięcia krwi. Gdyby nie wątroba, inne narządy układu trawienia, takie jak trzustka czy nerki musiałyby nieustannie pracować. Dlatego też warto dbać o wątrobę i jej prawidłowe funkcjonowanie.


Jak sprawdzić stan wątroby?

O tym, jaki jest stan naszej choroby, powie nam hepatolog. W tym celu przeprowadza się badanie USG wątroby oraz tak zwane próby wątrobowe. Dzięki temu dowiemy się, czy nie cierpimy na zapalenie wątroby spowodowane wirusami B i C, stłuszczenie wątroby lub czy nie została ona uszkodzona np. przez zażywane przez nas leki. Objawami problemów z wątrobą może być ból brzucha pod żebrami, zlokalizowany z jego prawej strony, nudności, brak łaknienia, wymioty, żółtaczka, w tym również zauważalnie żółte białka oczu. Dlatego też, jeśli zauważymy żółte gałki oczne u siebie lub kogoś innego, powinniśmy natychmiast wykonać badania USG wątroby oraz próby wątrobowe. Warto już wtedy zastosować ziołowe leki na wątrobę na bazie takich składników jak np. ostropest plamisty.


Jakie suplementy i leki na wątrobę stosować?

Najpowszechniejsze leki na wątrobę to te na bazie ostropestu plamistego, naturalnego źródła sylimaryny, substancji powszechnie używanej w leczeniu wątroby. Ich działanie jest niezwykle kompleksowe, ponieważ zarówno chronią wątrobę, jak i wspomagają pracę wątroby oraz odtruwają ją. Preparaty ziołowe na wątrobę wpływają pozytywnie na cały układ pokarmowy. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że leczenie wątroby, to również stosowanie zdrowej diety, która nie obciąża wątroby oraz unikanie szkodliwych dla niej używek, takich jak alkohol czy kawa.

Wątroba to magazyn, a także filtr i rozdzielnia wszystkich substancji, zarówno tych odżywczych, jak i toksycznych, jakie dostają się do naszego organizmu. Preparaty na wątrobę mają na celu jej ochronę oraz poprawę jej funkcjonowania. W naszej aptece znajdują się różnego rodzaju środki i preparaty na wątrobę w postaci tabletek (np. Hepatil, Alugastrin Wątroba, Silimax, Sylimarol), a także różnego rodzaju herbatek, wyciągów ziołowych i wywarów (np. ostropest, mniszek lekarski), które skutecznie regenerują wątrobę i wspierają jej działanie. Szczególna dbałość o wątrobę dotyczy osób, które zażywają silne leki, niezdrowo się odżywiają lub takich, które nadużywają alkoholu. Preparaty wątrobę muszą zażywać również pacjenci cierpiący na wirusowe zapalenie wątroby. Narząd ten ma na szczęście silne zdolności regeneracyjne i w przypadku chorób czy dolegliwości niemających podłoża wirusowego, w porę podjęte leczenie wątroby daje szansę na doprowadzenie jej do całkowitego zdrowia.


Jakie są objawy choroby wątroby

Sama wątroba nie jest unerwiona, dlatego organ ten nie może dawać żadnych objawów bólowych. Dlaczego zatem tak często słyszy się o bólu wątroby? Związane jest to z faktem, że gdy wątroba objęta jest stanem zapalnym, jej objętość się zwiększa, a tym samym zaczyna ona uciskać na sąsiadujące tkanki. To powoduje dyskomfort, a w skrajnym przypadku również ból. To pierwszy i bardzo istotny objaw, z którym bezwzględnie należy zwrócić się do lekarza.

Ponadto choroby wątroby dają wiele niespecyficznych objawów, takich jak chroniczne zmęczenie, brak apetytu, problemy z wypróżnianiem, biegunki, bóle brzucha i problemy z trawieniem.


Używki a zdrowa wątroba

Wątroba jest odpowiedzialna za oczyszczanie organizmu z toksyn, dlatego wszystkie używki, które zostają wprowadzone do organizmu, są przez nią metabolizowane. Im więcej toksyn w naszym krwioobiegu, tym bardziej narząd ten jest obciążony, co może prowadzić do jego osłabienia i chorowania. Najgorsze dla wątroby jest regularne spożywanie alkoholu, nie tylko wysokoprocentowego, jak również zażywanie leków przeciwbólowych i innych substancji psychoaktywnych. Niestety, ale wszystkie osoby zmuszone do zażywania regularnie leków lub kobiety stosujące hormonalne środki antykoncepcyjne również obarczone są zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób wątroby.


Jak odpowiednio wcześnie zdiagnozować i leczyć chorobę?

Podstawowym badaniem diagnostycznym wątroby jest wykonanie z krwi tzw. prób wątrobowych. Badanie to jest bezbolesne, a jego wyniki otrzymuje się najdalej po 24 godzinach. Jeśli próby wątrobowe będą przekroczone, dalsze postępowanie może obejmować USG wątroby, a w skrajnych przypadkach również biopsję.


Naturalne sposoby wspierania zdrowia wątroby

Podstawowym sposobem na profilaktykę chorób wątroby jest zrównoważona, zbilansowana i przemyślana dieta. Każdy z nas powinien unikać przetworzonych produktów spożywczych, smażonych w głębokim tłuszczu potraw i gazowanych napojów energetycznych. Regularne picie herbatek ziołowych, szczególnie z zawartością majeranku i czystka, może pomóc zachować zdrową wątrobę.


Najlepsze kuracje ziołowe dla zdrowo funkcjonującej wątroby

Zdrowa wątroba nie potrzebuje wyjątkowego wsparcia, jednak nie oznacza to, że nie powinniśmy profilaktycznie stosować kuracji ją wzmacniających. Wątroba jest najszybciej regenerującym się w naszym ciele organem, jednak aby tak było, warto ją wspierać. Dowiedziono, że najlepsze rezultaty w regeneracji wątroby wykazuje spożywanie oleju i wyciągów z ostropestu plamistego, glistnika jaskółczego ziela, pokrzywy zwyczajnej i karczocha. Większość herbatek, jak również preparatów w postaci tabletek i olejów opisanych jako "wątrobowe" zawiera mieszankę właśnie tych roślin. Pamiętajmy jednak, że przed zażyciem jakiegokolwiek suplementu powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, którzy stwierdzą, czy wybrany przez nas preparat nie osłabi lub nie wzmocni działania innych stosowanych przez nas leków. Preparaty ziołowe, chociaż ogólnie zaliczane są do grupy bezpiecznych, ze względu na swoje silne działanie nie mogą być zażywane przez wszystkich.


Jakie leki pomagają w regeneracji wątroby?

Regeneracja wątroby może nastąpić szybko, jeśli postawi się na leki z sylimaryną, która chroni przed szkodliwym działaniem toksyn i przyspiesza odnowę komórek wątroby. Warto wiedzieć, że ekstrakt z nasion ostropestu plamistego charakteryzuje się wysoką zawartością tej cennej substancji. Zawarty w lekach i suplemencie diety ekstrakt z nasion ostropestu plamistego korzystnie wpływa na funkcjonowanie wątroby, dróg żółciowych i trzustki. Wspomaga on produkcję żółci oraz naturalną regenerację komórek wątroby, chroni także ten narząd przed uszkodzeniem oksydacyjnym i przyspiesza jego oczyszczanie. Przykładem preparatu regenerującego wątrobę jest Colfarm Ostropest plamisty 80 miligramów.

Jeśli regeneracja wątroby ma być intensywniejsza, należy sięgnąć po leki. Warto zainteresować się powszechnie znanym produktem leczniczym Essentiale Forte z fosfolipidami zawierającymi cholinę, które uzupełniają ubytki wywołane chorobą i przyspieszają regenerację komórek. Fosfolipidy hamują włóknienie komórek wątroby oraz zwiększają ich odporność na działanie toksyn. Lek ten jest stosowany także profilaktyce kamicy żółciowej. Przyspiesza trawienie tłuszczów i wchłanianie rozpuszczonych w nich witamin oraz poprawia przepływ krwi i obniża poziom cholesterolu. Leki na wątrobę bez recepty to produkty, które sprawdzą się w przypadku łagodniejszych dolegliwości. Poważne uszkodzenie wątroby zawsze powinno być leczone pod nadzorem hepatologa. Jeśli cierpisz na przewlekły ból wątroby, koniecznie udaj się do lekarza.


Jakie leki przyjmować na stłuszczenie wątroby?

Leki na stłuszczenie wątroby zazwyczaj jednocześnie działają na regenerację wątroby. Jednym z takich leków jest Hepatil, zalecany osobom z różnymi problemami wątrobowymi. Produkt ten zawiera cholinę, której zmniejszona ilość w organizmie prowadzi do odkładania się tłuszczów w wątrobie, a także L-asparaginian L-ornityny pomagający przyspieszyć procesy detoksykacji wątroby. Składniki tego leku obniżają poziom cholesterolu we krwi i oczyszczają wątrobę z toksyn oraz wirusów. Lek ten stosuje się między innymi w przypadku ostrego zapalenia i marskości wątroby. Przyjmowanie Hepatilu jest polecane w sytuacji, gdy doszło do zatłuszczenia wątroby, a także przy tendencji do kamicy pęcherzyka żółciowego, stosowania ciężkostrawnej diety i nadużywania alkoholu. Warto też pamiętać o tym, że w odtłuszczeniu wątroby pomagają witaminy z grupy B. Suplement diety Hepaset zawiera zarówno cholinę oraz L-asparaginian L-ornityny jak i witaminy B2, B2, B3, B6 i B12.


Leki na wątrobę i trzustkę bez recepty w internetowej aptece Wapteka.pl

Lek na wątrobę i trzustkę bez recepty to często produkt, który zawiera ekstrakt z karczocha, ostropestu plamistego i kurkumy (ostryżu długiego). Suplementem diety, który ma w swoim składzie te trzy składniki, jest Active Liver. Wyciąg z ostryżu długiego to także składnik suplementu Esseliv 600. Jeśli potrzebujesz leku na trzustkę, to szukaj enzymów trzustkowych w kapsułkach, czyli leków zawierających lipazę, amylazę i proteazy. KreoActiv Plus to suplement diety z kompleksem enzymów trawiennych. W jego składzie znajdują się białkowe enzymy: alfa-amylaza, neutralna proteaza, lipaza, laktaza i celulaza. Zadbaj o swój układ pokarmowy, ponieważ ma on kluczowe znaczenie dla całego organizmu!

Sprawdź wiodące produkty z kategorii preparatów na wątrobę:

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem