5.00
(1)
Formy dostawy:
Formy płatności:
Sylimarol 35mg to lek pochodzenia roślinnego, który stosuje się tradycyjnie wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby. Lek Sylimarol 35mg działa ochronnie na komórki wątroby przez stabilizację i uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 12 roku życia i dorosłych.
1 tabletka zawiera jako substancje czynne: 50 mg wyciągu (w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybum marianum (L.) Gaertn. (20-34:1), ekstrahent – metanol 90%, co odpowiada 37,8 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: benzoesan sodu E211 (dodany do wyciągu), glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, guma arabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295), indygotyna E132 oraz żółcień chinolinową E104.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 3 razy na dobę 2 tabletki po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2 - 4 tygodnie.
Za działanie preparatu Sylimarol 35 mg odpowiada sylimaryna zawarta w ostropeście plamistym. Uważa się, że flawonolignany zawarte w wyciągu wykazują działanie ochronne na komórki wątroby przez stabilizację i uszczelnienie błon komórkowych, co utrudnia przenikanie substancji toksycznych do wnętrza hepatocytów.
Lek stosowany w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania) po spożyciu ciężkostrawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach występujących po przebyciu ostrych i przewlekłych chorób wątroby.
Kiedy nie stosować:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne występujące w ostropeście lub na rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych.
Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie jest przeznaczony do leczenia ostrych zatruć wątroby.
Lek należy przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.
W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.
Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Kategoria
Producent
Postać
Stosowanie
Działanie
Kluczowy składnik
Rejestracja
Aby dodać opinię, proszę się zalogować.