Flurbifex, Flurbiprofen 8,75mg, 24 pastylki twarde

Producent Stada Poland
Pojemność 24szt.
Postać Pastylki
Wariant
produktu
Dostępna ilość
33% Complete

Spis treści:

Skład

Substancja czynna leku: flurbiprofen. Jedna pastylka twarda zawiera 8,75mg flurbiprofenu.

Pozostałe składniki to: sacharoza, glukoza ciekła, makrogol 300, olejek eteryczny miętowy, lewomentol.

Wskazania

Wskazany w  krótkotrwałym leczeniu dolegliwości gardła, takich jak podrażnienie, ból i obrzęk gardła i trudności w przełykaniu u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Działanie

Flurbiprofen należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te działają poprzez zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

Dawkowanie

1 pastylkę co 3-6 godzin, zależnie od potrzeb. Podczas ssania należy zawsze przemieszczać pastylkę w jamie ustnej.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na flurbiprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Jeśli pacjent choruje na astmę, pojawiają się u niego niespodziewane odgłosy podczas oddychania lub trudności w oddychaniu, katar, obrzęk twarzy lub wysypka skórna, jak w przypadku świądu (pokrzywki) po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Jeśli u pacjenta występuje lub występował wrzód (dwa lub więcej epizodów wrzodów żołądka, lub dwunastnicy) w żołądku lub jelitach. Jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego lub choroby krwi związane z wcześniejszym leczeniem przy użyciu NLPZ. Jeśli pacjentka jest w trzech ostatnich miesiącach ciąży. Jeśli u pacjenta występuje lub występowała ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o Flurbifex, Flurbiprofen 8,75mg, 24 pastylki twarde

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.