Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Adres

ul. Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa

Pojemność 30szt.
Postać Kapsułki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis produktu

Jak działa Rutinoscorbin Witamina C Forte?

500 mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde (Acidum ascorbicum)

Rutinoscorbin Witamina C Forte to innowacyjny lek o wysokiej wchłanialności, zawierający 500 mg kwasu askorbowego w jednej kapsułce o przedłużonym uwalnianiu.

Zalecany do stosowania zwłaszcza w trakcie przeziębienia lub grypy, Rutinoscorbin Witamina C Forte uwalnia kwas askorbowy stopniowo, dzięki czemu wspiera organizm w walce z infekcją nawet przez 12 godzin po zastosowaniu.

pomaga wzmacniać odporność organizmu

łagodzi dolegliwości związane z przeziębieniem

skraca czas trwania infekcji

Dlaczego Rutinoscorbin Witamina C Forte?

Działa przez 12h

Dzięki unikalnej formule Witamina C od Rutinoscorbin uwalnia się stopniowo, przez 12 godzin.* *Stężenie w osoczu utrzymuje się od 12-16h (chpl)

Optymalna dawka

Jedna kapsułka Rutinoscorbin Witamina C Forte zawiera aż 500 mg kwasu askorbinowego.

Wchłanialność 98,6%

W czasie infekcji zapotrzebowanie organizmu na witaminę C wzrasta. Dzięki wysokiej wchłanialności substancji aktywnej Rutinoscorbin Witamina C Forte, cała dawka stymuluje organizm do walki z chorobą.

Lek nie suplement

Witamina C od Rutinoscorbinu to lek, a nie suplement diety. Lek jest substancją posiadającą właściwości zapobiegania lub leczenia chorób, a suplement diety to środek spożywczy, uzupełniający dietę.

Innowacyjna kapsułka

Innowacyjna kapsułka, w której zamknięta jest Witamina C od Rutinoscorbin, została opracowana w oparciu o technologię, która pozwala specjalnie przygotowanym granulkom na przedłużone uwalnianie się w przewodzie pokarmowym.

Prawdy i mity na temat Witaminy C

Witamina C lewoskrętna jest skuteczniejsza od prawoskrętnej.

Fałsz!

Obecnie nie istnieją żadne dowody potwierdzające tezę, że lewo- lub prawoskrętność witaminy C ma wpływ na jej skuteczność. Co więcej, wszystkie preparaty z witaminą C dostępne w aptekach zawierają kwas L-askorbowy, czyli właśnie jego prawoskrętną formę (litera "L" w nazwie nie oznacza typu skrętności, ale umiejscowienie atomów wodoru i tlenu w łańcuchu cząsteczki). Wynika to przede wszystkim z faktu, że w farmacji za witaminę C uznaje się właśnie kwas L-askorbowy i tylko ten związek chemiczny może być sprzedawany pod nazwą "witamina C".

Kwas askorbowy jest silnym przeciwutleniaczem.

Prawda!

Witamina C rozpuszcza się w wodzie, dlatego jest jednym z najefektywniejszych antyoksydantów obecnych w środowisku wodnym. Pomaga zapobiegać utlenianiu (czyli rozpadowi) innych ważnych dla organizmu substancji oraz chroni przed działaniem wolnych rodników, które mogą zaburzać funkcjonowanie układu immunologicznego, a zatem mieć negatywny wpływ na naszą odporność.

Witaminę C należy stosować tylko przed zachorowaniem na grypę lub przeziębienie.

Fałsz!

Organizm zaatakowany przez wirusy wywołujące grypę lub przeziębienie zmuszony jest do dużego wysiłku, by zmobilizować układ odpornościowy do walki z chorobą. Wykorzystuje wtedy wszystkie możliwe substancje odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie organizmu, np. witaminę C, by przyspieszyć nasz powrót do zdrowia. Oznacza to, że zapotrzebowanie organizmu na te substancje zostaje zwiększone. Większość leków na grypę i przeziębienie działa jedynie objawowo, czyli pomaga zwalczać symptomy choroby. Dlatego tak ważne jest, by częścią kuracji były również preparaty wspierające odporność, np. Rutinoscorbin Witamina C Forte.

Organizm człowieka jest zdolny do wytwarzania witaminy C.

Fałsz!

Ludzki organizm nie potrafi syntetyzować witaminy C samodzielnie - musi być ona regularnie dostarczana, np. razem z pożywieniem. Dlatego też zrównoważona dieta, bogata w warzywa i owoce zawierające kwas askorbowy, ma kluczowe znaczenie dla naszej odporności. W utrzymaniu odpowiedniego poziomu witaminy C pomocne jest także regularne stosowanie odpowiednich preparatów, np. Rutinoscorbinu Witamina C Forte.

Wspomagaj organizm w walce z innym dolegliwościami

Opakowanie Witaminy C Forte
Otrivin lek
Na katar
Theraflu lek
Na ból głowy i zatok
Orofar lek
Na ból gardła

Informacje o produkcie Rutinoscorbin Witamina C Forte

Rutinoscorbin Witamina C Forte

500 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde (Acidum ascorbicum)

Wskazania do stosowania:

Kapsułki Rutinoscorbin Witamina C Forte stosuje się:
w zapobieganiu i leczeniu stanów niedoboru witaminy C (niedobory witaminy C mogą wystąpić podczas ciąży i laktacji, u palących, u ludzi w podeszłym wieku, w stanach stresu, podczas stosowania niektórych rodzajów diet np. diety eliminacyjnej, u osób regularnie spożywających alkohol) w celu utrzymania odporności na infekcje oraz zmniejszania dolegliwości związanych z przeziębieniem i skrócenia czasu trwania choroby w leczeniu i profilaktyce paradontozy, próchnicy, zapalenia dziąseł, szkorbutu pomocniczo: w stanach obniżonej odporności organizmu, w leczeniu niedokrwistości, aby przyspieszyć proces gojenia i bliznowacenia ran.

Przeciwskazania:

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Kamica szczawianowa i choroby związane z zaburzeniami gospodarki żelaza (talasemia, hemochromatoza, niedokrwistość syderoblastyczna) lub inne choroby mające wpływ na obciążenie żelazem.

Co zawiera lek Rutinoscorbin Witamina C Forte:

Jedna kapsułka zawiera 500 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum) oraz substancje pomocnicze, w tym 40,57 mg sacharozy.

Dawkowanie:

Jedna lub dwie kapsułki dziennie.

Sposób podawania:

Doustnie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Rutinoscorbin Witamina C Forte; 500 mg kapsułki o przedłużonym uwalnianiu, twarde. Jedna kapsułka zawiera 500 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum). Wskazania do stosowania: Kapsułki Rutinoscorbin Witamina C Forte stosuje się: 1. w zapobieganiu i leczeniu stanów niedoboru witaminy C; (niedobory witaminy C mogą wystąpić podczas ciąży i laktacji, u palących, u ludzi w podeszłym wieku, w stanach stresu, podczas stosowania niektórych rodzajów diet np. diety eliminacyjnej, u osób regularnie spożywających alkohol), 2. w celu utrzymania odporności na infekcje oraz zmniejszania dolegliwości związanych z przeziębieniem i skrócenia czasu trwania choroby, 3. w leczeniu i profilaktyce paradontozy, próchnicy, zapalenia dziąseł, szkorbutu, 4. pomocniczo: w stanach obniżonej odporności organizmu, w leczeniu niedokrwistości, aby przyspieszyć proces gojenia i bliznowacenia ran. Przeciwwskazania: 1. Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. 2. Kamica szczawianowa i choroby związane z zaburzeniami gospodarki żelaza (talasemia, hemochromatoza, niedokrwistość syderoblastyczna) lub inne choroby mające wpływ na obciążenie żelazem. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2016

Otrivin, aerozol do nosa, roztwór; Jeden ml roztworu zawiera 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Produkt leczniczy ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Otrivin ułatwia wziernikowanie nosa. Otrivin jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ksylometazolinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podobnie jak w przypadku innych leków zwężających naczynia krwionośne, produktu Otrivin nie należy stosować u pacjentów po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą przeznosową, np. przezklinowe usunięcie przysadki i po zabiegach chirurgicznych przebiegających z odsłonięciem opony twardej. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o v.XI.2015

OROFAR MAX; Chlorek cetylopirydyniowy 2 mg + 1 mg chlorowodorek lidokainy pastylki twarde; Wskazania do stosowania. Miejscowe leczenie antyseptyczne stanów zapalnych gardła i jamy ustnej, a także łagodzenie dolegliwości bólowych w tych stanach. Orofar Max jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne, inne środki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v. XI.2015

Theraflu Zatoki; Paracetamol 650 mg + Chlorowodorek fenylefryny 10 mg Proszek do sporządzania roztworu doustnego; Wskazania do stosowania: Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy). Przeciwwskazania: Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku: nadwrażliwości na paracetamol, chlorowodorek fenylefryny lub którąkolwiek substancję pomocniczą, stosowania inhibitorów IMAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu, ciężkich schorzeń układu krwionośnego, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, jaskry z wąskim kątem przesączania, guza chromochłonnego, pacjentów stosujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, pacjentów stosujących leki blokujące receptory beta-adrenergiczne, pacjentów stosujących inne leki sympatykomimetyczne. Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat. Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o. v.XII.2015

CHPL/CHRSN/0019/17

Skład

1 kapsułka zawiera: substancję czynną: kwas askorbowy 500mg

Substancje pomocnicze: szelak, sacharoza, skrobia kukurydziana, talk, kwas winowy, kwas stearynowy, żelatyna, woda, ryboflawina, laurylosiarczan sodu.

Wskazania

Stosuje się w celu:
- zapobiegania i leczenia niedoboru witaminy C,
- utrzymania odporności na infekcje,
- zmniejszenia dolegliwości zwizanych z przeziębieniem i skrócenia czasu trwania choroby,
- pomocniczo: w leczeniu niedokrwistości i przyspieszeniu gojenia i bliznowacenia ran.

Działanie

Lek o przedłużonym uwalnianiu, dostarcza organizmowi witaminę C przez 12 godzin po podaniu.

Witamina C wspomaga układ odpornościowy i jest głównym antyoksydantem organizmu.

Dawkowanie

Doustnie 1-2 kapsułki dziennie. Nie należy rozgryzać kapsułki, gdyż może to zaburzyć wchłanianie leku.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Stosuje się w celu:- zapobiegania i leczenia niedoboru witaminy C,- utrzymania odporności na infekcje,- zmniejszenia dolegliwości zwizanych z przeziębieniem i skrócenia czasu trwania choroby,- pomocniczo: w leczeniu niedokrwistości i przyspieszeniu gojenia i bliznowacenia ran.

Działanie

Lek o przedłużonym uwalnianiu, dostarcza organizmowi witaminę C przez 12 godzin po podaniu.Witamina C wspomaga układ odpornościowy i jest głównym antyoksydantem organizmu.

Monika
Mam zawsze w domu, rodzice dawali go mnie, ja daje moim dzieciakom. W okresie zimowym to jest must have w naszej szufladzie z lekami.

Sylwia
rutinoscorbin witamina c zdobyła moje zaufanie gdyż po jej zażywaniu nie odczuwam dolegliwości ze stany układu pokarmowego, a dokładniej żołądka. może to zasługa że zawarta witamina C forte jest o przedłużonym uwalnianiu i dlatego tak nie obciąża jak pozostałe produty. Poza tym cena jest również korzysta, dawkowanie rutinoscorbin witamina c forte w moim przypadku to 1 tab dziennie wiec opakowanie starcza mi na m-c kuracji. szczerze polecam

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.