zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Producent Solinea
Adres


Pojemność 20x 2,5ml
Postać Ampułki
Dostępność
Wyrób medyczny
Wyrób medyczny

Spis treści:

Opis produktu

Ectodose jest wyrobem medycznym zawierającym ektoinę (Ectoin), naturalną cząsteczkę chroniącą komórki przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, łagodzącą stany zapalne i stabilizującą błony komórkowe.

Skład

Ektoina 1,3% (Ectoin®), sól morska, woda.

Wskazania

Ectodose to izotoniczny roztwór stosowany wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych oraz objawów chorób układu oddechowego - w astmie alergicznej i niealergicznej, przy zapaleniu oskrzeli, a także w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP).

Działanie

Ectodose chroni i nawilża błonę śluzową dróg oddechowych, np. przy kontakcie z pyłami, pyłkami, kurzem lub suchym powietrzem w ogrzewanych bądź klimatyzowanych pomieszczeniach.

Ectodose zapobiega występowaniu objawów reakcji alergicznych ze strony układu oddechowego u osób cierpiących np. na astmę alergiczną, alergiczny nieżyt nosa itp.

W leczeniu wspomagającym objawów zapalenia oskrzeli Ectodose zapobiega wysychaniu błon śluzowych i rozrzedza gęsty śluz ułatwiając odkrztuszanie.

Ectodose może być podawany za pomocą nebulizatora pneumatycznego, siateczkowego i ultradźwiękowego.

Dawkowanie

Ectodose należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, Ectodose należy inhalować przy użyciu nebulizatora maksymalnie dwa razy dziennie, w pojedynczej dawce wynoszącej 2,5 ml. Przed inhalacją preparatu należy upewnić się, że inhalator jest czysty i nie ma na nim zabrudzeń. Dzieci do 10 roku życia powinny stosować preparat pod nadzorem osoby dorosłej.

Oderwać ampułkę zawierającą jedną dawkę preparatu i otworzyć ją poprzez przekręcenie górnej części.

Zawartość ampułki wlać do nebulizatora (pojemnika na lek). Ze względów produkcyjnych na dnie ampułki może pozostać mała ilość płynu.

Używać inhalatora zgodnie z instrukcją producenta.

W przypadku dzieci w wieku do 2 lat inhalacja roztworu może wymagać zastosowania specjalnego sprzętu (np. dopasowanej maski dla dzieci). Należy wówczas stosować sprzęt zalecany przez producenta nebulizatora.

Roztwór należy inhalować powoli.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować w przypadku utrzymujących się urazów, np. po operacji w obrębie układu oddechowego.

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na ektoinę lub inne składniki preparatu.

W przypadku wystąpienia niepożądanych objawów ubocznych należy niezwłocznie przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Jak każdy wyrób przeznaczony do inhalacji Ectodose może wywołać skutki uboczne. W pojedynczych przypadkach nie można wykluczyć niekorzystnego wpływu na występującą astmę.

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Producent

Postać

Stosowanie

Ectodose to izotoniczny roztwór stosowany wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych oraz objawów chorób układu oddechowego - w astmie alergicznej i niealergicznej, przy zapaleniu oskrzeli, a także w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (POChP).

Działanie

Ectodose chroni i nawilża błonę śluzową dróg oddechowych, np. przy kontakcie z pyłami, pyłkami, kurzem lub suchym powietrzem w ogrzewanych bądź klimatyzowanych pomieszczeniach.Ectodose zapobiega występowaniu objawów reakcji alergicznych ze strony układu oddechowego u osób cierpiących np. na astmę alergiczną, alergiczny nieżyt nosa itp.W leczeniu wspomagającym objawów zapalenia oskrzeli Ectodose zapobiega wysychaniu błon śluzowych i rozrzedza gęsty śluz ułatwiając odkrztuszanie.Ectodose może być podawany za pomocą nebulizatora pneumatycznego, siateczkowego i ultradźwiękowego.

Kluczowy składnik

ektoina

Rejestracja

wyrób medyczny leczniczy kosmetyk

Sposób aplikacji

wziewny

Dorota
Roztwór ułatwia odkrztuszanie oraz dobrze nawilża błony śluzowe. Często go stosuję jak mam problemy z układem oddechowym.

Sylwia
Ectodose to bardzo dobry produkt. Nawilża nieco lepiej niż sól fizjologiczna, ale osobiście używam zamiennie z solą fizjologiczną do inhalacji, aby szybciej rozrzedzić wydzielinę z nosa. Stosuje ectodose na noc, przed zaśnięciem, gdyż rewelacyjnie wpływa na zatoki i katar. Cena bardzo korzysta. Dawkowanie i zastosowanie oczywiście z inhalatorem- teraz jest ich duży wybór w każdej aptece.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.