Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa

Pojemność 4szt.
Postać Plaster Siatka
Dostępność
Wyrób medyczny
Wyrób medyczny

Spis treści:

Urgo siateczka oparzenia i rany powierzchniowe 8 x 8cm 4 sztuk Opis

URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe to gotowa do użycia, sterylna siateczka z opatentowaną technologią lipido-koloidową (TLC). Skuteczność TLC została potwierdzona w badaniach klinicznych.

Opatrunek składa się z cienkiej poliestrowej siateczki nasączonej cząstkami hydrokoloidu oraz wazeliny. 

Urgo siateczka oparzenia i rany powierzchniowe 8 x 8cm 4 sztuk Skład

4 siateczki o rozmiarach 8 x 8 cm.

Urgo siateczka oparzenia i rany powierzchniowe 8 x 8cm 4 sztuk Wskazania

Oparzenia I i II stopnia powstałe przy pracach domowych, i rany powierzchniowe.

Urgo siateczka oparzenia i rany powierzchniowe 8 x 8cm 4 sztuk Działanie

URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe:

Leczy oparzenia I i II stopnia oraz rany powierzchniowe.

Szybko uśmierza ból.

Przyspiesza gojenie – hydrokoloid w kontakcie z wysiękiem z rany tworzy lipidowo-koloidowy żel. Dzięki temu powstają odpowiednie warunki do gojenia rany w wilgotnym środowisku. 

Umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku – cząsteczki wazeliny zapobiegają przywieraniu opatrunku do rany.

Dopasowana do wielkości rany - możliwość docięcia siateczki lub ułożenia siateczek jedna obok drugiej, aby pokryć rozległe rany o nieregularnym kształcie.

Urgo siateczka oparzenia i rany powierzchniowe 8 x 8cm 4 sztuk Dawkowanie

W przypadku oparzenia powierzchniowego drugiego stopnia: Na początek schłodzić ranę zimną wodą przez 15 minut, aby zapobiec rozszerzeniu oparzenia. 

We wszystkich przypadkach: Oczyścić ranę roztworem antyseptycznym nie zawierającym alkoholu. Przemyć wodą lub solą fizjologiczną. W przypadku oparzenia nigdy nie stosować barwnych roztworów antyseptycznych takich jak eozyna. Starannie osuszyć przy użyciu sterylnego kompresu. W miarę możliwości zadbać o to, by powstały pęcherz nie pękł, ponieważ chroni on ranę przed zakażeniem. W przypadku pęknięcia pęcherza, zdezynfekować ranę. Nie należy usuwać warstwy martwego naskórka jeżeli nie zejdzie samoczynnie.  

Oderwać folię ochronną. Nałożyć na ranę. Opatrunek w postaci siateczki w razie potrzeby można przyciąć do odpowiedniego rozmiaru przy pomocy czystych, zdezynfekowanych nożyczek, a następnie przykryć drugim opatrunkiem takim jak rozciągliwa opaska lub plaster. Stosowanie kremu przed nałożeniem opatrunku jest zbędne. Czas stosowania opatrunku to zazwyczaj od 5 do 6 dni, przy czym pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48 godzin.

Urgo siateczka oparzenia i rany powierzchniowe 8 x 8cm 4 sztuk Przeciwwskazania

Nie stosować na głębokie oparzenia drugiego stopnia, oparzenia trzeciego stopnia oraz na oparzenia twarzy. W powyższych przypadkach konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

Urgo siateczka oparzenia i rany powierzchniowe 8 x 8cm 4 sztuk Dodatkowe

Opatrunki przeznaczone do miejscowego leczenia ran. W rozległych oparzeniach, zalecane jest aby kompres wystawał poza ranę w celu pochłaniania wysięku. Jeśli po 6 dniach stosowania nie ma poprawy należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku oparzeń u dzieci skonsultuj się z farmaceutą. W przypadku wystąpienia objawów zakażenia (zaczerwienienie, Oparzenia musi być zużyty od razu po otwarciu. Do jednorazowego użytku. Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania. 

Opatrunki przeznaczone do miejscowego leczenia ran. W rozległych oparzeniach, zalecane jest, aby kompres wystawał poza ranę w celu pochłaniania wysięku. Jeśli po 6 dniach stosowania nie ma poprawy należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku oparzeń u dzieci skonsultuj się z farmaceutą. W przypadku wystąpienia objawów zakażenia (zaczerwienienie, pojawiające się na zdrowej skórze, ból…) skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. URGO SIATECZKA NA OPARZENIA I RANY POWIERZCHNIOWE musi być zużyta od razu po otwarciu. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, światła i wilgoci.

Kategoria

Art higieniczne

Postać

Stosowanie

Oparzenia I i II stopnia powstałe przy pracach domowych, i rany powierzchniowe.

Działanie

URGO Siateczka na oparzenia i rany powierzchniowe:• Leczy oparzenia I i II stopnia oraz rany powierzchniowe.• Szybko uśmierza ból.• Przyspiesza gojenie – hydrokoloid w kontakcie z wysiękiem z rany tworzy lipidowo-koloidowy żel. Dzięki temu powstają odpowiednie warunki do gojenia rany w wilgotnym środowisku. • Umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku – cząsteczki wazeliny zapobiegają przywieraniu opatrunku do rany.• Dopasowana do wielkości rany - możliwość docięcia siateczki lub ułożenia siateczek jedna obok drugiej, aby pokryć rozległe rany o nieregularnym kształcie.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.