zdjecie zdjecie
Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 99.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Adres

ul. Wołoska 22, 02-675 Warsaw, Poland

Pojemność 50ml
Postać Zawiesina
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis produktu

Nurofen Forte zawiesina dla dzieci o smaku truskawkowym to niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy przeznaczony dla dzieci do 3 roku życia. Dzięki skoncentrowanej zawartości Ibuprofenu dziecko przyjmuje mniej płynu, lecz jest on skuteczniejszy, działa szybciej (już po 15 minutach) i wystarcza na dłużej. To idealne rozwiązanie w stanach gorączki różnego pochodzenia np. infekcjach wirusowych lub w razie odczynu poszczepiennego. 

Skład

Każdy 1 ml zawiesiny Nurofen Forte zawiera 40 mg ibuprofenu.

Wskazania

 Nurofen Forte dla dzieci stosuje się na bóle słabe i umiarkowane występujące podczas zakażeń wirusowych (bóle gardła, głowy, mięśni), bóle pourazowe, wynikłe z przeciążenia, nadwerężenia czy skręcenia (bóle mięśni, stawów i kości), bóle pourazowe tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle zębów wyrastających (ząbkowanie) lub po zabiegach stomatologicznych, stan zapalny ucha środkowego.  

Do stosowania u dzieci od 3. miesiąca życia.  Zaczyna działać już po 15 minutach. Działa przeciwgorączkowo do 8 godzin

Działanie

Iburprofen należy do grupy Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych (NLPZ). Jego działanie polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny i podwyższoną temperaturę ciała. Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy jest przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia: gorączki i bólu o nasileniu małym do umiarkowanego.

Dawkowanie

Ulotka leku Nurofen Forte dla dzieci szczegółowo określa jego dawkowanie.

Doustnie. Lek przeznaczony do stosowania doraźnego u dzieci. Dawka dobowa: 20-30 mg ibuprofenu na kilogram masy ciała w dawkach podzielonych. Niemowlęta 6-12 miesiąc życia (7,7-9 kg): 1,25 ml 3-4 razy dziennie (150-200 mg/dobę).
Dzieci od 1 do 3 roku życia (10-15 kg): 2,5 ml 3 razy dziennie (300 mg/dobę).
Dzieci 4-6  rok życia (16-20 kg): 3,75 ml 3 razy dziennie (450 mg/dobę).
Dzieci 7-9 rok  życia (21-29 kg): 5 ml 3 razy dziennie (600 mg/dobę).
Dzieci 10 - 12 rok życia (30-40 kg): 7,5 ml 3 razy dziennie (900 mg/dobę).  
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 10  ml 3 razy dziennie.

Preparat można również stosować (wyłącznie na zlecenie lekarza) w przebiegu odczynu poszczepiennego u niemowląt 3-6 miesiąc życia (5-7,6 kg): 1,25 ml 2 razy dziennie (drugą dawkę podać po 6 godzinach).

Bez porozumienia z lekarzem nie stosować u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia (lub o masie ciała mniejszej niż 7 kg).  

Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, należy skontaktować się z lekarzem.   

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u pacjentów:  z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub przebytą, perforacją lub krwawieniem, również z tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ, z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych), w III trymestrze ciąży, ze skazą krwotoczną.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Postać

Stosowanie

 Nurofen Forte dla dzieci stosuje się na bóle słabe i umiarkowane występujące podczas zakażeń wirusowych (bóle gardła, głowy, mięśni), bóle pourazowe, wynikłe z przeciążenia, nadwerężenia czy skręcenia (bóle mięśni, stawów i kości), bóle pourazowe tkanek miękkich, bóle pooperacyjne, bóle zębów wyrastających (ząbkowanie) lub po zabiegach stomatologicznych, stan zapalny ucha środkowego.  Do stosowania u dzieci od 3. miesiąca życia.  Zaczyna działać już po 15 minutach. Działa przeciwgorączkowo do 8 godzin

Działanie

Iburprofen należy do grupy Niesteroidowych Leków Przeciwzapalnych (NLPZ). Jego działanie polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, stan zapalny i podwyższoną temperaturę ciała. Nurofen dla dzieci Forte truskawkowy jest przeznaczony do krótkotrwałego, objawowego leczenia: gorączki i bólu o nasileniu małym do umiarkowanego.

Anna
preparat natychmiastowo zbił dziecku gorączkę

Justyna
nurofen forte syrop mam zawsze w pogotowiu. nurofen forte dla dzieci 150 ml mam w apteczce a ten 50 ml biorę w podróż. każda mama wie co to wysoka gorączka u dziecka i jak trudno zbić tę naprawdę wysoką, ja mam w pogotowiu nurofen dla dzieci forte i zawsze mam nadzieję, że szybko zadziała i zbije gorączke.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.