Nasivin KIDS (Nasivin Soft 0,025%) 0,025mg/ml aerozol do nosa 10 ml

cena
14,09 zł
Ilość:
Producent Merck Polska
Pojemność 10ml
Postać Płyn
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Lek stosuje się w obrzęku błon śluzowych występującym w ostrym zapaleniu błony śluzowej nosa, naczynioruchowym zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa, zapaleniu zatok przynosowych, zapaleniu trąbki słuchowej, zapaleniu ucha środkowego.

Skład

Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek.

1 ml roztworu zawiera 0,25 mg oksymetazoliny chlorowodorku. 1 dawka aerozolu o objętości 45 mikrolitra zawiera 11,25 mikrograma oksymetazoliny chlorowodorku.

Inne składniki leku to: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, glicerol 85%, woda oczyszczona. Nasivin soft 0,025% nie zawiera substancji konserwujących.

Działanie

Podanie leku Nasivin soft 0,025% zmniejsza obrzęk zmienionej zapalnie błony śluzowej i hamuje nadmierne wydzielanie, co ułatwia swobodne oddychanie przez nos. Zmniejszenie przekrwienia błony śluzowej nosa powoduje również otwarcie i rozszerzenie przewodów odprowadzających zatok przynosowych i odblokowuje trąbki słuchowe. Ułatwia to usuwanie wydzieliny i wyleczenie zakażenia bakteryjnego.

Dawkowanie

Nasivin Kids 0,025% może być stosowany tylko u dzieci w wieku od 1. roku do 6 lat.

Stosować jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego 2 do 3 razy na dobę. Bez zalecenia lekarza preparatu Nasivin Kids O,O25% nie należy stosować częściej niż 3 razy na dobę i nie dłużej niż 3 - 5 dni. Od podania leku do ujawnienia się działania może upłynąć do 20 minut.

Przeciwwskazania

jeśli u pacjenta występuje suche zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów);

jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na oksymetazoliny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników leku Nasivin Kids 0,025%.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Nasivin KIDS (Nasivin Soft 0,025%) 0,025mg/ml aerozol do nosa 10 ml

merry

Dobry

merry

Dobry

merry

Dobry

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.