product-image
Apap Przeziębienie Junior 300 mg + 20 mg + 5 mg 6 saszetek
15.07 zł
product-logo
product-logo
product-logo
product-logo
product-logo
product-logo

Apap Przeziębienie Junior 300 mg + 20 mg + 5 mg 6 saszetek

Brak ocen

Producent
USP Zdrowie
Poleczki 35, 02-822 Warszawa
Pojemność
6szt
Postać


Dostępny

15.07 zł

Opis

Na objawy przeziębienia i grypy
Na jakie objawy przeziębienia i grypy?
APAP Junior gorączkę i dreszcze
APAP Junior niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem
APAP Junior nieżyt błony śluzowej
nosa (katar)
APAP Junior ból gardła
APAP Junior ból głowy
APAP Junior bóle mięśniowo-stawowe
Dlaczego APAP przeziębienie Junior?
APAP Przeziębienie Junior zawiera 3 składniki (substancje czynne):
Paracetamol 300 mg działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.
Fenylefryna 5 mg zmniejsza obrzęk i przekrwienia błony śluzowej.
Witamina C 20 mg
APAP przeziębienie Junior Saszetki do
rozpuszczenia
w ciepłej wodzie –
rozgrzewająca forma
APAP przeziębienie Junior Nie powoduje sedacji
Opakowanie APAP przeziębienie Junior Opakowanie APAP przeziębienie Junior
APAP przeziębienie Junior Smak truskawkowy
APAP przeziębienie Junior Jedyny taki skład
bez barwników 1

1 Wśród leków w saszetce o składzie paracetamol 300 mg + fenylefryna 5 mg + witamina C 20 mg.

Jak stosować APAP przeziębienie Junior?
U dzieci w wieku od 6 lat z objawami przeziębienia i grypy
Dziecko z husteczką
Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat
APAP Junior - sposób 1
W razie konieczności
1 saszetka
APAP Junior - sposób 2
nie częściej niż
co 4-6 godzin
APAP Junior - sposób 3
maksymalnie 4
saszetki na dobę

Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
APAP Junior - sposób 1
W razie konieczności
1-2 saszetki
APAP Junior - sposób 2
nie częściej niż
co 4-6 godzin
APAP Junior - sposób 3
maksymalnie
6 saszetek na dobę
Sposób podawania
APAP Junior - sposób 1
Zawartość saszetki należy
wsypać do gorącej
wody (100 ml)
APAP Junior - sposób 2
Dokładnie wymieszać aż do
całkowitego rozpuszczenia
proszku
APAP Junior - sposób 3
Płyn należy spożyć w ciągu
15 minut od momentu
przygotowania

Lek można stosować niezależnie od posiłków.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent
czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Wybierz APAP odpowiedni do potrzeb dziecka
Na każdą gorączke od urodzenia1 Mało leku do połknięcia, smakuje dzieciom2 
Na gorączkę dla dzieci od  4 roku życia Granulki na język bez popijania
Na każdą gorączke od urodzenia1 Mało leku do połknięcia, smakuje dzieciom2 
APAP Forte 85

APAP dla dzieci FORTE
40 mg/ml zawiesina 85 ml

SPRAWDŹ
APAP Forte 150

APAP dla dzieci FORTE
40 mg/ml zawiesina 150 ml

SPRAWDŹ
Na gorączkę dla dzieci od 4 roku życia Granulki na język bez popijania
APAP przeziębienie junior

APAP junior
250 mg x 10 sasz

SPRAWDŹ

1 U dzieci poniżej 3 miesiąca życia tylko po zaleceniu lekarza.
2 Leki na gorączkę i ból dla dzieci – postrzeganie marek, N=864, 77% matek dzieci w wieku 0-10 zgadza się, że stwierdzenie „APAP dla dzieci FORTE smakuje dziecku” pasuje do marki,
Q1-Q4 2019, IQS CHPL APAP dla dzieci FORTE;
Skrócona informacja o leku po kliknięciu w „sprawdź”

Szczegóły produktu

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy, fenylefryny chlorowodorek.

1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg kwasu askorbowego i 5 mg fenylefryny chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to: mannitol (E 421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy*, aromat truskawkowy**, krzemionka koloidalna bezwodna,

aromat pomarańczowy* (olejek pomarańczowy, olejek cytrynowy, alkohol C-12, linalol, alkohol benzylowy, cytronelal, dekstroza, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, butylohydroksyanizol).

aromat truskawkowy** (cis-3-heksenol, furaneol, etylo-2-metylomaślan, kwas heksanowy, metylu cynamonian, maltol, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, krzemu dwutlenek).

Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak:
gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów
nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar).

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat w razie konieczności 1 saszetka, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 4 saszetek na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat. W razie konieczności 1 lub 2 saszetki, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 6 saszetek na dobę.

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu lub na aminy

sympatykomimetyczne.

Niestabilna choroba wieńcowa.

Zaburzenia rytmu serca.

Wysokie ciśnienie tętnicze.

Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej.

Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.

Wirusowe zapalenie wątroby.

Choroba alkoholowa.

Leku nie należy stosować podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania.

Leku nie należy stosować w okresie leczenia zydowudyną.

Jaskra z wąskim kątem przesączania.

Anatomicznie wąski kąt przesączania.

Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i opakowaniu bezpośrednim (miesiąc/rok).

Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.

Okres ważności: 3 lata.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, kwas askorbowy, fenylefryny chlorowodorek.

1 saszetka zawiera 300 mg paracetamolu, 20 mg kwasu askorbowego i 5 mg fenylefryny chlorowodorku.

Pozostałe składniki leku to: mannitol (E421), kwas cytrynowy, sodu cytrynian, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, wapnia glukonian, aromat pomarańczowy*, aromat truskawkowy**, krzemionka koloidalna bezwodna. aromat pomarańczowy* (olejek pomarańczowy, olejek cytrynowy, alkohol C-12, linalol, alkohol benzylowy, cytronelal, dekstroza, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, butylohydroksyanizol). aromat truskawkowy** (cis-3-heksenol, furaneol, etylo-2-metylomaślan, kwas heksanowy, metylu cynamonian, maltol, guma arabska, syrop glukozowy z odwodnionej kukurydzy, krzemu dwutlenek).

Dawkowanie

Stosowanie u dzieci w wieku od 6 do 12 lat

W razie konieczności 1 saszetka, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 4 saszetek na dobę. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu stosowana u dzieci: 60 mg/kg masy ciała na 24 godziny podawana w dawkach podzielonych do 4 razy na dobę po 15 mg/kg masy ciała.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat

W razie konieczności 1 lub 2 saszetki, nie częściej niż co 4 do 6 godzin, do maksymalnie 6 saszetek na dobę.

Sposób podawania

Zawartość saszetki należy wsypać do gorącej wody (100 ml) i dokładnie wymieszać aż do całkowitego rozpuszczenia proszku.

Płyn należy spożyć w ciągu 15 minut od momentu przygotowania.

Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porady lekarskiej.

Działanie

APAP przeziębienie junior jest lekiem złożonym, zawierającym paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienia błony śluzowej. 

Wskazania

Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar).

Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku APAP przeziębienie junior

Jeśli pacjent ma uczulenie na którąkolwiek substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z następujących stanów:

  • niestabilna choroba wieńcowa,
  • zaburzenia rytmu serca,
  • wysokie ciśnienie tętnicze,
  • wrodzony niedobór niektórych enzymów: dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
  • ciężka niewydolność wątroby lub nerek, 
  • wirusowe zapalenie wątroby,
  • choroba alkoholowa,
  • jaskra z wąskim kątem przesączania,
  • anatomicznie wąski kąt przesączania.
  • Leku APAP przeziębienie junior nie należy przyjmować w czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
  • Leku APAP przeziębienie junior nie należy przyjmować w czasie leczenia zydowudyną (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).
  • Nie należy stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol lub innymi lekami przeciw grypie, przeziębieniu i lekami zmniejszającymi przekrwienie błony śluzowej (tak zwane sympatykomimetyki).

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Lek wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka i dreszcze, ból głowy, bóle mięśniowo-stawowe, ból gardła, niedrożność przewodów nosowych i zatok przebiegająca z bólem, nieżyt błony śluzowej nosa (katar). Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 6 lat.

Działanie

APAP przeziębienie junior jest lekiem złożonym, zawierającym paracetamol, fenylefrynę i kwas askorbowy (witaminę C). Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienia błony śluzowej. 

Kluczowy składnik

paracetamol

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.